Založ si blog

Matovič ako dočasný trest boží?

Najprv trochu teórie z dávnych dôb. „Boží trest“ je často zanedbaný aspekt (zorný uhol pohľadu) života veriaceho človeka. Zvykneme sa sťažovať na okolnosti, a pritom si neuvedomujeme, že ide o dôsledky nášho hriechu a my sme vlastne v odvete milosrdného „výchovného“ trestu. Nevedomosť veriaceho môže spôsobiť trvalé pretrvávanie hriechu v jeho živote, a to zapríčiní ešte väčší trest.

___  „Pánov trest“ je odraz Jeho lásky voči nám a Jeho túžby, aby sme boli svätí: „Syn môj, nepohŕdaj kázňou Hospodinovou, nech sa ti neprotiví Jeho trestanie, lebo Hospodin trestá toho, koho miluje, ako otec syna, ktorému chce dobre.“ (Príslovia 3, 11-12). Boh nás bude skúšať, aby nás navrátil k sebe v pokání. Výsledkom Jeho výchovy je silnejšia viera a obnovený vzťah s Bohom (Jakub 1, 2-4 „Bratia moji, pokladajte to len za radosť, keď podstúpite všelijaké skúšky, veď viete, že skúška vašej viery prináša vytrvalosť. A vytrvalosť sa má ukázať v dokonalých skutkoch, aby ste boli dokonalí a neporušení a v ničom nezaostávali.), a samozrejme zničenie pút, v ktorých nás držal hriech.

___  »Boží trest« je pre naše dobro, aby On mohol byť oslávený v našich životoch. 1 Pt 1, 14-16: Ako poslušné deti neprispôsobujte sa takým žiadostiam, ako keď ste boli v nevedomosti, ale ako svätý je ten, ktorý vás povolal, buďte aj vy svätí vo všetkom svojom počínaní; veď je napísané: „Buďte svätí, lebo ja som svätý.“

Ale poďme k aktuálnej súčasnosti. Jestvuje pojem „Cudzie hriechy“:

Dávať iným radu na hriech

Povzbudzovať iných na hriech

Iným kázať hrešiť

    Súhlasiť s hriechom iných (!)

Pomáhať pri hriechu iných

    Mlčať pri hriechu iných (!)

Zastávať hriechy iných

Netrestať hriechy iných

Chváliť hriechy iných

___  Ak z týchto možností „cudzích hriechov“ vypichnem „Mlčať pri hriechu iných“ a „Súhlasiť s hriechom iných“ – tak aj to by stačilo na to, aby sme ako „Celok“ (obyvatelia štátu SR) mali za trest (áno, doslova „trest boží“) na čele výkonnej moci predsedu vlády SR pána Mgr. Igora Matoviča. Ba pridajme – onakvejší „trest boží“ práve nebol naporúdzi. (V tomto čase a na tomto priestore za daných okolností a podobne). (((V konečnom dôsledku je „ľudu“ tak trochu jedno, či sa k nemu pridali ako rovnaké veličiny aj „Podržbalónik“ alebo aj „Staviteľ*bytov“ alebo aj „Fantagíró“ – a vôbec, ostatní nezaostávajú za prvou hviezdou))).

___  Dôkaz? Dôkaz nemám a ani by som sa nepokúšal o dokazovanie. Tí, ktorí vedia, o čom to všetko je, že nemajú takzvane vnútri vybrakované – rozhodne vedia, že isté veci alebo deje alebo podstaty sa nedajú dokázať – nie je všetko tak verejne a ľahko dokázateľné ako je v matematike známy výpočet 1 + 1 = 2… V tomto mi však vyvstáva spomienka na hejterov pod článkami – oni vždy vedia všetko dokázať. Obdivuhodné! Aj bravúrne.

___  Ktosi z blogerov tu na blog.Pravde.sk už písal o premiérovi SR ako ešte vo svojej firme na papieri dal plat 700 a v reáli na ruku iba 128 €, mnoho prezradila bývalá poslankyňa za OĽaNO, svoje skúsenosti by mohol predávať Vašečka alebo Sulík alebo Kočner a mnohí ďalší, ktorých mená si mnohí radšej chránia – ale aj množstvo a množstvo iných detailov je vrchovato k dispozícii – ALE – komusi by nestačilo ani po zázraku akéhosi odhalenia utajenej =skrynky= jeho duše, kde by nejaký zvedavec chcel nakuknúť – asi by ho kriesili pár dlhých hodín, alebo by sa už nikdy  neprebral…

___  Súčasná vládna koalícia odmieta pokorne uznať, že stranu (aj o tomto čudesnom 4*spojení tu už bolo primerane dosť článkov aj faktov – ako mohli „zodpovední“ ponechať 4 strany v jednom, ale bez dodržania zákonnosti? Kde sú investigatívci?) „OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena*Zdola“ volilo iba 25,02 % z aktívnych voličov z Celku (registrovaných voličov), ktorých bolo iba 65,79 %, podobne aj stranu SME*rodina volilo 8,24 % z tých, ktorí prišli voliť, SaS volilo 6,22 % a »Za ľudí« volilo 5,77 % – volebná účasť bola 65,79 %, po použití kalkulačky vidíme, že koalíciu volilo spolu „iba“ 45,24 %! ((Opozíciu tvoria 2: Smer 18,29 % a ĽS NS 7,29 %))

___  Tí, ktorí napomohli k ústavnej väčšine súčasnej koalícii – sú práve neúspešní, ktorí sa nedostali cez prah 5 % zvoliteľnosti (u progresívcov šlo o prah zvoliteľnosti 7 % – chýbalo im 926 hlasov!):

__ PS/SPOLU 6,97 __ KDH 4,65 % __ MKD*MKS 3,91 % __ SNS 3,16 % __ Dobrá voľba 3,06 % __ Vlasť 2,93 % __ Most*Híd 2,05 % __ Socialisti 0,55 % __ MTD 0,32 % __ SĽS 0,28 % __ DS 0,15 % __ Solidarita 0,11 % __ Stan 0,07 % __ SHO 0,17 % __ Hlas ľudu 0,07 % __ PSN 0,04 % __ 99% – 0,03 % __ SL 0,03 % __ Hlas pravice 0,00 %

___ Tak nech nikto nevykrikuje, že „Väčšina“ voličov SR si zvolila súčasnú aktuálnu koalíciu – lebo to nie je pravda! Je to v rámci univerzálnej morálky klamstvo a Boh nenávidí pretvárku, LOŽ (klamstvo), faloš.

___  Koľko hriešnosti, koľko porušovania morálnych zásad či princípov tu v SR bolo a všetci či takmer všetci boli ticho…

___  Vo všeobecnosti väčšina populácie nemá problém uznať, že vražda, zabitie, likvidácia života, krádež, podvod, ožobračenie človeka človekom (atď)… sú hriechom, že ide nie IBA o čosi, čo Boh odmieta a aj tresce, ale aj samotní ľudia vopred by neradi zažili na sebe, nechceli by byť sami obeťou hriechu od iných – len tá znalosť všetkých podrobností a praxe, to už je menej známe. Koľkí ľudia zažili na sebe cudzie hriechy (ich vplyv) a koľkí či vedome alebo nevedome boli aktérmi či spolupáchateľmi?

___  Ale ak ideme do hĺbky, tak aj tí, ktorí podporili OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena*Zdola, na ktorej čele je premiér SR Matovič – vedeli úplne všetci, že koho volia? Tušili, čo narobí líder a majiteľ OĽaNO? Volili na základe propagandy, prípadne demagógie, na základe dokonalej reklamy? Ale to nie je iba u Oľanovcov – aj u mnohých iných strán či politikov býva nevedomosť voličov+občanov.

___  Relatívne dobre chápem, že niekomu to môže píliť uši. Ja som bol napríklad len nedávno obvinený, že údajne kradnem. Ktosi čerpal z verejných zdrojov informácie a podal ich verejnosti ako diskutujúci v časti diskusie pod blog-článkami. On sám za to nedostal ani cent. Aj blogy aj diskusie nie sú platené – ale považovať verejne dostupné informácie za osobné duševné vlastníctvo? Hriech alebo protizákonná činnosť je v rámci Univerza a univerzálnej morálky brané inak – ak vedel niektorý človek, čo robí a inak, ak nevedel, čo robí. Svetský zákon nie je zvedavý na to, či si vedel alebo nevedel, ak si mohol a je tvojou chybou, ak si nezistil… Je to chúlostivé a háklivé a problematické… O tomto sa dá písať či hovoriť na mnoho uhlov pohľadu a rôzne oblasti atď. Zopakujem – ak som nezískal ani cent a ani onen šikovnejší havkáč nezískal, ktorý napísal niečo z verejne dostupných zdrojov, čoho sa dopúšťa, ak ma obviňuje z krádeže? To znamená, že ak napíšem: „Biela je biela a je nádherne svetlá“ – tak vari už nikto nikde nikdy a bez môjho povolenia nesmie zopakovať túto vetu? Alebo tie percentá pri voľbách do NR SR – ak to zverejnil štatistický úrad SR, tak on má jediný patent a ak ich chceš citovať, jestvuje nejaká permanentka alebo licencia?

___  A teraz iná úroveň, vyšší level – jestvujú aj ľudia, ktorí buď od detských rokov, alebo aspoň za ostatných 30 rokov sa zámerne cvičili v tom, ako kohokoľvek klamať, podvádzať, zavádzať, ale takmer dokonale… Potom málokto odhalí hneď či okamžite, s kým máte tú česť. A detektor lži? Ak niekto chce a venuje tomu dostatok času a chuti, prekoná ho… (Ako to dokážu islamisti, tak aj plačko to dokáže).

___  Počuli všetci, ktorí podporili politika premiéra – onen slávny zvukový záznam, ktorý je umiestnený na youtubečku? (https://www.youtube.com/watch?v=j1QuP121Bf8)

___  Kto má pozorné ucho, musel počuť ten zadržiavaný a skrývaný pôžitok autora nahrávania, ktorý nemal oficiálnu spoluprácu s políciou alebo odobrenie súdom (orgánmi činnými v trestnom konaní). Pred pár dňami som videl iba krátko 1 video, kde ktosi pospájal krátke zábery, kde sa hulvátsky správa pán Matovič k rôznym osobám za celé doterajšie pôsobenie – na druhý deň web prezradil, že video bolo zrušené – ktosi šikovne využil dobre známy pojem „hejterstvo“ – ALE – kto bol väčší hejter – dotyčný opovážlivec, ktorý si zobral DOSTUPNÉ videá a vybral z nich vulgárno-hulvátske „ťahy“ I.M. alebo ten, ktorý ich naozaj v ostatných 10 rokoch vykonal naživo v objektívnej realite tohto sveta… (?)

___  Mgr.Igor Matovič (OĽaNO) v relácii =rtvs= spomínal (dňa 13.1.2019), že pán Andrej Danko ukradol duševné vlastníctvo. Zámerne vyriekol „Slovenskú národnú straku“. ((Amorálne!)) Na margo Bélu Bugára – že je zradca, aj vlastnú mater by (VRAJ) predal. „Aké obludy nám tam kandidujú…“ „Pre mňa je Harabín obluda“. Členov SMER-SD nazval zločincami – zločinecká organizácia… Že všetko bez dôkazov? Že aj neveriaci by očakával „demokratické princípy“? Ak máš niečo tak závažné, prečo sa neobrátiš na súd – a ak by sa tam nedalo, je ešte aj medzinárodný súd… Ale to všetko bola len kampaň, kde autorovi I.M. išlo viac o VPLYV na verejnosť. Takých diskusií a výčinov bolo nespočítane – či v televíznych programoch, alebo aj v hlavnej sále parlamentu (aj pred ním)…

___  Citát z diskusie: „Nemal som ilúzie o Matovičovi, ale to, čo nastalo po voľbách, je pre mňa šok. Ešte väčší šok je pre mňa to, že sú ľudia, ktorí ho velebia ako mesiáša, aj keď je už celkom zjavné, že on má blahobyt štátu a ľudí úplne »na háku«. Dnes povedal, že po korone sa bude venovať iba korupcii. Nie ekonomike, ale korupcii a výmene jemu nesympatických ľudí na úradoch.“ (Disputator 21.05.2020 23:01)

___  Koľko je takých, ktorí za 2 mesiace precitli? A koľko neprecitnú ani po ďalšie voľby?

___  „Takto riadi krajinu vláda amatérov. Voliči, spytujte si svedomie a vykonajte nápravu svojich hlúpych voličských skutkov, napr. požiadavkou na nové voľby“. (Definitiva – 08:32)

___  „A ešte k tomu zákerný človek, čo si tajne nahráva vlastných kamarátov a keď sa mu to hodí, tak ich jednoducho prehodí cez palubu, je to otrasný kresťan, ktorý sa rád pretŕča v kostole, vždy posledný, aby si ho všetci všimli.“ (Vlasok 21.05.2020 22:52) – – – ak si niekto dá do fejsbúku odvolávku na kresťanov, ešte nemusí byť vskutku kresťan. Ani ten, ktorý si búcha na prsia a presviedča voličov, že je kresťan, ani ten nemusí byť vnútorne skutočným kresťanom. Imitovať dokážu nielen kvalitní herci, ale aj politici.

___  Iný diskusný pohľad: „On je jedinečný On vie byť proste úžasný On vie vždy plniť Majkine sny On je proste ideál, Nikto pred ním by neobstál. On je hviezda plačoviek, na každú chorobu má liek, On je Majkin superman a trnavský klaun!“ (pena 21.05.2020 20:25)

___  Obvinenie 1 diskutujúceho: „Ľudia začínajú zomierať kvôli opatreniam Matovica Môj vzácny kamarát, s ktorým som sedel v 1 kancelárii v Literárnom týždenníku, no ešte viac času sme trávili v Klube slovenských spisovateľov. Bobo bol už dlhší čas chorý, ale do nemocnice ho odmietli vziať kvôli koronakríze. A tak zomrel doma, bez pomoci. A ja z toho viním túto nekompetentnú vládu.“ „Viním z toho vás, premiér Matovič, že vypisujete infantilné statusy, hoci sa tvárite zaneprázdnene a problémy vám unikajú cez prsty. Viním z toho vás a toho vášho neschopného miništranta (nie ministra, to nie je preklep – miništranta), ktorý chce riešiť problémy v zdravotníctve duchom svätým,“ píše nasrdený Chmelár premiérovi Matovičovi a ministrovi zdravotníctva Krajčímu. (Pedro124 21.05.2020 14:1x)

___  Ako poznáte jedinečného psychopata? Verejne ponižuje ostatných spolupracovníkov. Šíri lži, ktoré majú ľuďom ublížiť. Je bezohľadný, nevykazuje žiadne pocity viny. Šíri lži, ktoré pomáhajú jeho cieľom. Často strieda emócie, vďaka čomu manipuluje ľudí alebo im spôsobuje silnú úzkosť. Aj keď je na vine, rýchlo obviňuje druhých z nedokončenej alebo nepodarenej práce. Podporuje spolupracovníkov v tom, aby nejakým spôsobom ubližovali svojim kolegom. Berie si zásluhy za prácu druhých. Kradne alebo sabotuje prácu druhých. Nepreberá zodpovednosť za zlé rozhodnutia a chyby. Vyhráža sa svojim spolupracovníkom stratou práce alebo zlým zápisom v životopise. Zadáva nesplniteľné pracovné ciele, aby spôsobil, že zamestnanci zlyhajú. (Svedellif 21.05.2020)

 

 

___  Charles Baudelaire hovorí správne, že „dielom satana je, že v tejto modernej dobe máme ľudí, ktorí veria, že neexistuje.“ ((Áno? My ho tak často vidíme plačkať na TV-tlačovkách, že by sme boli radi, keby vôbec nejestvoval!))

___  Je vraj 5 štádií, keď ľud postretne niečo šokujúce. V prvom okamihu tomu, čo sa stalo, neverí. V druhom je rozhnevaný. V treťom sa chce pomstiť. Vo štvrtom pochopí. A v piatom realitu prijme. ((V ktorom štádiu sme my?))

The End

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

Alkohol za volantom, vodič s tromi promile,

Neprekážalo mu poškodené koleso ani množstvo policajtov. Muž v Šamoríne nafúkal viac ako tri promile

06.06.2023 11:00

Polícia v Trnavskom kraji zadržala cez víkend dokopy troch vodičov pod vplyvom alkoholu, ktorí mali viac ako jedno promile.

Sergej Lavrov

Lavrov: F-16 môžu niesť jadrové zbrane, eskalovali by konflikt na Ukrajine

06.06.2023 10:41

Na adresu USA ruský minister zahraničia dodal, že "ak tomu nerozumejú, potom sú ako vojenskí stratégovia a plánovači bezcenní."

Ukrajina Rusko priehrada Kachovka evakuácie uarus

Kachovská priehrada zadržiavala 50-krát viac vody ako Liptovská Mara

06.06.2023 10:40

Nádrži na rieke Dneper na juhu Ukrajiny sa niekedy hovorí aj Kachovské more.

Migranti / Hraničný priechod /

Stovky migrantov sa pokúsili dostať do USA, polícia ich zahnala späť do Mexika

06.06.2023 10:29

Mexické úrady na incident zareagovali uzatvorením hraničných priechodov.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1369721x
Priemerná čítanosť článkov: 4447x

Autor blogu