Založ si blog

Kam sa na politikov hrabú humoristi z kmeňa Komančov?

Už ani nevedno ako dlho, ale u nás platí, že politici sú šikovnejší humoristi než humoristi profesionáli, politici často imitujú novinárov a novinári zas politikov.

„Sloboda znamená slobodne vyhlásiť, že dve a dve sú štyri. Ak toto je dané, všetko ostatné z toho vyplynie.“ tvrdil George Orwell (občianskym menom Eric Arthur Blair, slávny britský novinár, spisovateľ)

Aktuálna správa z našich médií tvrdí: „Prezidentka štátu SR pani Zuzana Čaputová bude po parlamentných voľbách z dôvodu rešpektu vôle ľudu rokovať s víťazom volieb aj v prípade, ak to bude ĽS NS.“ – – – škoda, že nepočkala na rozhodnutie Ústavného súdu SR o tom, či je všetko kóšer s legálnosťou jej voľby za prezidentku. Ale dôležitejšia je otázka, prečo pani prezidentka nastoľuje vôbec takúto tému, ak je absolútnou istotou, že výsledky volieb určujú, koho má poveriť zostavením vlády SR… (?)

„Prial by som si, aby si občan dobre rozmyslel, koho bude voliť, a aby volil tak, aby bolo možné zostaviť vládu, ktorá bude fungovať po vymenovaní nie pol roka, rok, ale celý mandát,“ zdôraznil exprezident SR pán Ivan Gašparovič s tým, že hoci to hovorí nerád, má obavy o zostavovanie novej vlády. „Už dnes, či je to opozícia alebo koalícia, je vidieť, že majú rozličné názory na rozličné veci v zahraničnej politike aj vnútroštátnej,“ vysvetlil Ivan Gašparovič.

Ďalší expert v štáte SR!

Ako keby spochybňoval zdravý úsudok slovenského občana a voliča zároveň. Ale keby si aj nezvolil „dobre“ či „rozumne“, on a ani pani Zuzka nemá právo na spochybňovanie… Hm?

Ale aby som nezabudol – jestvuje (po vyhľadávaní si vo vyhľadávači) možnosť nájsť si synonymum, ak má čitateľ pochybnosti… Zábava žart sranda (subštandartné) – príjemné vyplnenie voľného času, čin, podujatie, ktoré vyvoláva veselosť, kratochvíľa, robiť niečo iba zo zábavy alebo kratochvíle, expresívne zábavka, rozptýlenie, hľadať zábavky či rozptýlenie. Hra, radovánky, kabaret, komédia, kanada, psina, špásy, švanda, veselica, karneval, žúr, gaudium, veselie, kružkovica, čurbes, párty, candrbál… ((V tomto sú najmä naši politici skvelými náhradníkmi bežných humoristov!))

Pán exprezident SR Ivan Gašparovič je autorom aj týchto bravúrnych skvostov: „Ja som veľmi rád, že aj v Organizácii Spojených nádorov, názorov, spojených nádor, spojených národov…“

alebo aj

„Chcem vám poďakovať za podporu pri organizovaní stretnutia s novou hlavou katolíckej cirkvi pápežom Dominikom XVI.“ (vtedy aktuálne Benediktom XVI.)

a aj

„Na druhej strane si myslím, že Slovensko niekedy, žiaľbohu, a niekedy je to aj chvalabohu, že žiaľbohu, že na Slovensku predsa len tá pracovná sila je ešte stále lacnejšia a teraz, chvalabohu, že je lacnejšia.“

Pán exprezident SR Rudolf Schuster zdôraznil: „Treba urobiť maximum, aby čo najviac ľudí prišlo voliť. Tam bude aj väčšia spravodlivosť v tom, kto zostaví vládu,“ len neupresnil, či donúti občanov/voličov tým, že im to nariadime, objednáme vojakov z NATO, alebo bude stačiť novelizácia vyhlášok…

Iný exprezident SR pán Andrej Ziska súhlasí so zmenou volebného systému. Zdôraznil, že k súčasnej politickej a spoločenskej situácii na Slovensku prispelo aj to, že vláda SR ako hrádza proti extrémizmu zlyhala. Myslí si, že ľudia sa utiekajú k takýmto silám aj kvôli nedôvere v justíciu a prerastení mafie do vysokej politiky. – – – Nikde však nebolo napísané, či chce jednu mafiu nahradiť inou mafiou, alebo sa uspokojí, že nahradí jednu vládu inou – prípadne potvrdí ľudovú slovenskú tvorivosť, ktorá už dávno hovorí o podozrení, že nenažraté sviňky vymenia pri válove už nažraté sviňky?

Do histórie SR sa navždy zapísala Gašparovičova idea: „Dali sme im, boha, novinárom.“ a údajne sa novej prezidentke azda aj páči – médiá sú predsa na jej strane.

8 omylov spoločnosti:

Bohatstvo bez práce / Osem omylov spoločnosti / – vyvolení majú na to svoj jasný názor (alebo nádor?) – – – „Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré sú si rovnejšie.“ /Orwell/

Náboženstvo bez obety / Osem omylov spoločnosti / – – – „Svätých treba vždy považovať za vinných dovtedy, kým sa nedokáže ich nevina.“ /Orwell/

Obchod bez morálky / Osem omylov spoločnosti /

Politika bez princípov / Osem omylov spoločnosti / – – – „Kto nemá národ, ten nemá ani Boha! Buďte si istí, že všetci tí, čo prestanú chápať svoj národ a strácajú s ním spojenie, strácajú zároveň vieru otcovskú, stávajú sa buď ateistami alebo ľahostajnými.“ ((Fjodor Michailovič Dostojevskij)) – – –  hovorí ti niečo „5 g bieleho“?

Práva bez povinností / Osem omylov spoločnosti / – – – „Sloboda je právo hovoriť ľuďom to, čo nechcú počuť.“ /Orwell/

Veda bez ľudskosti / Osem omylov spoločnosti /

Vzdelanie bez charakteru / Osem omylov spoločnosti / – – – „Každá generácia si myslí, že je inteligentnejšia než tá predošlá a múdrejšia ako tá nasledujúca.“ /Orwell/

Zábava bez zodpovednosti / Osem omylov spoločnosti / – napríklad fičí…

+

     A na záver 30 sarkastických / vtipných viet …smerom k politikom:

#1 Máš celý život na to, aby si bol Igorkom šachovičom, tak prečo si od toho aspoň dnes nedáš pauzu?

#2 Tvoj sedací útvar tvojej skvelej postavy musí naisto žiarliť na všetok ten odpad, ktorý vychádza z tvojich múdrych úst.

#3 Pamätáš si, kedy som ťa požiadal o tvoj nádor? Ja určite nie!

#4 Ak čakáš na to, kým budem mať fakt záujem, tak rozhodne dúfam, že si si so sebou doniesol papanie. Bude to trvať totiž veľmi dlho.

#5 Dnes pôjdeš naozaj ďaleko. A celkom jasne dúfam, že tam zostaneš.

#6 Niekedy je lepšie držať hovoridlá zatvorené a vytvárať len virtuálny pocit, že si hlúpy, než ich naplno otvoriť a všetky tieto domnienky jasne potvrdiť.

#7 Irituješ ma len v jedinom prípade  – keď hovoríš. (To sa netýka iba Igorka!)

#8 Pamätáš si tie prípady, keď som ti hovoril, že si myslím, že si OK? Sorry, klamal som ťa.

#9 Každý má právo raz za čas konať šialene. Lenže ty to väčšinou iba zneužívaš.

#10 Celkom dobrý príbeh. Ale v ktorej kapitole už konečne prestaneš poučovať voličov?

#11 Prestaň ma nenávidieť kvôli tomu, že som kritický oponent. Nenáviď ma pre to, že tvoj spolupáchateľ si to myslí tiež.

#12 Narodil si sa v NR SR? Je to totiž priestor, kde sa stáva politikom veľa záhadných nehôd.

#13 Prosím, pokojne pokračuj v rozprávaní. Ja totiž zívam iba vtedy, keď som veľmi znechutený.

#14 Boh ťa môžno miluje, ale všetci ostatní si myslia, že si úplny Igorko.

#15 Ak je nevedomosť blaho, ty musíš byť tou najšťastnejšou osobou na Slovensku.

#16 Vždy si taký opozičník, alebo sa tak správaš len pri mne?

#17 Na Slovensku je naozaj veľa blbcov. Ďakujem, že si bol pre mňa jasným dôkazom.

#18 Mohol by som jesť polievku s písmenkami a vyvodiť z toho chytrejšie vyhlásenie, než to, čo si práve povedal, Igorko (Andrejko, Riško, Borisko, atď)…

#19 Vždy, keď som s tebou, spomeniem si, že Vesmír mal zvláštny zmysel pre humor, že ťa ponechal na Zemi.

#20 Je trochu smiešne sledovať ťa, ako sa snažíš vopchať celý tvoj slovník do 1 vety.

#21 Vždy mi spôsobíš toľko radosti – keď práve odchádzaš.

#22 Dúfal som, že budeme bojovať rozumom, ale príde mi nesprávne zaútočiť na niekoho, kto je úplne neobdarený.

#23 Povedal by som ti, čo si o tebe myslím, ale nenarodil som sa s dostatočne veľkým prostredníkom.

#24 Hlúposť nie je vždy zločinom, takže pokojne odíď.

#25 Máš právo mlčať, pretože to, čo povieš, bude pravdepodobne aj tak zas hlúposť.

#26 Chcel som ti venovať nepríjemný pohľad, ale vidím, že ten už máš.

#28 Veril som na vplyv evolúcie, kým som ťa nestretol, Igorko.

#29 Planéta Zem je už plná. Radšej choď domov! Z ktorej planéty si prišiel?

#30 Tvoja žena bude vždy väčším chlapom v tvojej rodine ako si ty sám.

     „VLÁDNITE!  POLITICI  VÁM  MUSIA  SLÚŽIŤ, A NIE  PORÚČAŤ!“ – – – Jules Mazarin (14.7.1602 – 9.3.1661) „Let’s rule! Politicians they must to serve you, not to command you!

     („Začnite si užívať život!“)

     „Nechajte minulosť minulosťou, nepozerajte sa späť, ale sústreďte sa na budúcnosť.“

 

Čítam čítaš čítame a nestačíte sa čudovať?

29.10.2020

Toľko sa toho nahromadilo, že pomaly bude záujemca potrebovať špeciálnu aplikáciu, aby to zvládol, alebo ako podaktorí, uverí prvému, čo mu jeho =miláčik Igorko= naservíruje. Včera som prvýkrát osobne stretol človeka, ktorý volil Igorka a so strašnou hanbou sa mi zdôveril (čakajúc v rade a nedodržoval dvojmetrový odstup a rúško nemal cez nos – typický volič [...]

Pár slov na počesť Otca Vlasti

25.10.2020

(Humor, satira, Paródia) Kam sa hrabú na nášho »Otca Vlasti« také historické motovidlá, akými boli Pinochet, Chruščov, Honecker, Fidel Castro a iní?! Áno, keďže sluhovia aj pätolízači nášho slovenského »Otca Vlasti« využili medzeru v nedokonalom zákone. Je to podobné ako pri obchodoch! Obchody nie sú zatvorené, ale keďže je zákaz vychádzania, tak do nich nikto [...]

Pomodlite sa aj vy!

22.10.2020

Ak sa dobre pamätám, cez médiá sme sa mohli počas 7 mesiacov dozvedieť dostatočne veľa a pri troche pozornosti máme dostatok „info“, takže ten pandemický plačko na čele štátu má extrémne sťaženú „robotu“. Áno, má moc, ale nie na všetko a nie vždy. A potom sú tu aj univerzálne / nadčasové „veci“, napríklad Prís 11, 20-21: „Ľudia, čo majú srdce [...]

generál Pavel Macko

Generál Macko radí operáciu dokončiť, hoci nie je pripravená

30.10.2020 07:00

Generál Macko považuje plošné testovanie za nedostatočne pripravené. V tomto štádiu ho však považuje za potrebné dokončiť, inak hrozí chaos.

koronavirus, testovanie, Orava

Všeobecní lekári: Vláda nahrádza odborníkov vojakmi a policajtami

30.10.2020 06:00

Ostrý list s odporúčaním, aby sa veľké testovanie zrušilo, poslali premiérovi Igorovi Matovičovi všeobecní lekári.

Robert Fico

Smer chce odvolávať celú vládu. Bez Hlasu to nepôjde

30.10.2020 06:00

Šéf Smeru Rober Fico sa chystá na budúci týždeň iniciovať zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady na vyslovenie nedôvery vláde Igora Matoviča.

summit, koronavírus

ONLINE: EÚ si má vymieňať informácie aj pacientov

30.10.2020 05:50, aktualizované: 07:59

Masové testovanie populácie bude podľa šéfky EK Ursuly von der Leyenovej kľúčom k riešeniu pandémie. Najťažší pacienti budú putovať po Európe.