Založ si blog

Takmer samovražedná stratégia ´kresťanského´Alojza

Do volieb je relatívne ešte ďaleko. Nikde ani len nepíplo, prečo sa Hlina z KDH dal dohromady s progresívcami. Ale jeho duelové útoky voči Harabínovi aj Kotlebovi boli tak absurdne nekresťanské, že keby aj mal prísť koniec sveta, nevolil by som ich, ba ani po prepade, ak by ma zajali pohania od piatich gramov modrého či bieleho (nie, nejde o tekuté).

Podľa neoverených zdrojov koluje špekulatívna informácia, že pán Hlina z KDH sa stretal s Kočnerom (ktorý je súdený za kauzu „Zmenky“ s Ruskom) v bratislavskom hoteli Albrecht. Šlo o údajne „iba“ o bežné posedenie na kávičke s mafiánom, ako v prípade pani Nicholsonovej, pána Sulíka či Igora Matoviča, alebo išlo o niečo významnejšie? (Že by mal pán Šachmatovič z tohto svoje vzácne nahrávky, ktoré vytiahne až vtedy, ak sa mu to buce hodiť? – Je to iba špekulatívna domnienka – ale veď viete, že treba z niečoho žiť, nie?) Alebo sa stretnutia s Kočnerom niesli v kresťanskom duchu: „Miluj svojho nepriateľa?“ To vám/nám nikto neprezradí,lebo to nie je výhodné, nie je to vhodné, nie je to mediálne zaujímavé, nie je to diplomatické, nie je to pre súčasnú opozíciu kóšer, ba ani halal.

O kresťanskej skromnosti a katolíckej chudobe takisto pán predseda Alojz Hlina môže len ševeliť. Patria mu údajne lukratívne nehnuteľnosti v bratislavskom Starom Meste. (Ak by to bolo za čias Pána Ježiša Krista – asi – by bol prirovnávaný k mýtnikovi Lévi z Kafarnaumu – neskôr sa stal učeníkom)…

Keď Alojz Hlina zakladal firmu, právne mu pomáhal Robert Kaliňák!, s ktorým si VRAJ tyká. V minulosti býval a podnikal v Číne – rovnako, ako začínal Haščák z Penty, aj Hlina v 90. rokoch dovážal odtiaľ oblečenie, neskôr podnikal s automobilovými súčiastkami. Firmy po vstupe do politiky prepísal tak šikovne, ako to vraj robievali aj iní slovenskí tiež-politici. „Už som aj odovzdal agendu priameho riadenia, a to medzi troch ľudí,“ uviedol pre denník Pravda, nechcel však príliš konkretizovať podiely: „Čo sa týka mojich zahraničných aktivít, tam vôbec nevystupujem vo výkonnej zložke.“ Hlinova spoločnosť ORAVA – STAV, s. r. o., zvýšila v roku 2017 zisk o 15 % na 118 517 eur a tržby jej narástli na 2 537 000 eur.

Od akože-revolúcie je KDH pod vedením pána Alojza Hlinu čistá paródia na kresťanskú stranu/hnutie – lenže čo predvádza na mediálnom priestore, to je kapitola pre medzinárodných vedcov v tomto sektore poznávania objektívnej reality. Usvedčujú ich hlasovania v NR SR a spojenectvá v kritických a vážnych udalostiach. Samotný predseda KDH pán Alojz Hlina vodu káže a víno pije (Červené? Biele? Pod obojím?). Napr. bohatne na alkohole, ktorý ak konzumujú nevhodne nevhodní ľudia – môže hypoteticky rozvracať aj niektoré rodiny, hoci priamo dokázať komukoľvek vinu je enormne ťažké. Alkohol zosiluje agresiu alebo aj pudy niektorých jedincov našej spoločnosti. Alkohol v malých množstvách môže pomôcť. vo väčších ubližuje…

Pri sledovaní jeho mediálno-nekresťanských vystúpení plných vulgárnych osočovaní a prázdnych rečí sa musia väčšine kresťanov otvoriť oči – že v prípade pánas predsedu Alojza Hlinu nebude všetko takzvane s kostolným poriadkom.

Pán Hlina sa dokonca neštíti svoje arogantné a násilnícke sklony prezentovať aj na verejnosti napr. zamurovanie pracovníčky a matky dvoch detí pri výkone svojho zamestnania na Obchodnej ul. v Bratislave, fyzický útok na poslanca priamo v rokovacej sále NR SR, atď. Po poslednej diskusii v RTVS s politickým oponentom Marianom Kotlebom tiež ukázal, že nie je schopný kontrolovať svoj prejav, nie je konštruktívny, nemá argumenty, iba aroganciu, urážky a vulgárne vyjadrovanie. Nielen mňa táto jeho nekresťanská taktika pobúrila.

Dnes spomínaný predstaviteľ konzervatívnej strany, celé KDH oportunisticky strmhlav vedie do spolupráce s liberálmi a progresívcami, čím popiera všetky hodnoty, za ktoré sa táto strana pôvodne zrodila.

Jestvuje údajne optimistický scenár do blížiacich sa volieb, podľa ktorého – Za ľudí, PS/Spolu, OĽaNO, SaS, KDH a Sme rodina (prípadne bez 1, 2 či dokonca bez 3 z týchto strán, ktoré by napokon neprekĺzli skrz vôľu občanov) zvíťazia a budú môcť poskladať mimoriadne komplikovanú vládu Slovenskej republiky..

Pán progresívny Michal Truban (heslo „5 g white“) navštevoval v decembri 2019 obce s jemne problémovými rómskymi osadami, kde došlo k útokom na staršiu pani (obec Richnava) či 2 mužov v stredných rokoch (obec Važec), minulý týždeň zas obiehal obce, kde »kotlebovci« zažiarili v európskych voľbách, PS/Spolu tým chce VRAJ „prečísliť fašistov v uliciach“ aj mobilizovať proti scenáru, „v ktorom vznikne hnedá vláda SMERu s Kotlebom“. INTERESANTE! Tak súd SR nerozpustil stranu ĽS NS pre možný/nemožný prvok „fašizmu“, ale pán, ktorý si vyskúšal predávať 5 g bieleho, ten má totálnu istotu! A ešte zvláštnejšie je, že samotný progresívec odhaľuje neuveriteľný úpadok vzdelávania na území Slovenskej republiky od roku 1989 – lebo – ak by sme sa mali čohosi báť, tak skôr toho, čo ďalej, ak by kotlebovci bolií nacistami – za čias socializmu sme sa totiž poctivo učili, že šialený Adolf Hitler a jeho verná strana NSDAP bola nacistickou, a nie fašistickou – ale čo môžete očakávať od niekoho, kto propagoval na území školy predaj bieleho a NAKA ho ani len nenavštívila, aby sa presvedčila, či je všetko v poriadku?! (!)

Predseda KDH pán Alojz Hlina stál VRAJ minulý týždeň v Slovenskej Ľupči uprostred partie kotlebovských borcov, ktorým nekresťansky kričal do tváre (tak by žiadny kresťan nikdy nekonal!), aké zločiny gardisti, ich ideoví predchodcovia, napáchali v neďalekej Nemeckej. Pred mesiacom sa stalo virálnym hitom video z diskusie RTVS, v ktorej Hlina nekresťansky stále absurdne choro útočil na predsedu ĽS NS pána Kotlebu totálne krčmovým spôsobom, nastrihané krátke video videlo násobne viac ľudí než televíznu diskusiu.

Problém s týmto hlinovským guerilla marketingom proti pánovi Kotlebovi je v tom, že cieli na iného voliča, než aký bol donedávna typický pre KDH. Aj z početných ohlasov na sociálnych sieťach cítiť, že pán predseda Alojz Hlina týmto prístupom nadchýna liberálnych voličov, kým v domácom voličskom prostredí vzbudzuje rozčarovanie.

Hlinova predvolebná stratégia, ktorá sa začala podpisom paktu o neútočení s progresívcami a pokračovala vyhraňovaním sa proti JUDr. Harabinovi a pánovi Kotlebovi (ĽS NS), niesla so sebou riziko – na ktoré môže doplatiť celá KDH neprekročením zvoliteľnej hranice..

Hlina je VRAJ typ politika, ktorý sa viac než diskusiami a radami vnútri hnutia riadi vlastnou intuíciou. Podľa môjho názoru – je omnoho horšie, že kde nie je kresťanstvo, tam ani ono kresťanstvo nenaimituješ – lebo – buď je alebo nie je, tretia možnosť nejestvuje! A to pánovi Alojzovi zatajili, prípadne mu to nedoručila slovenská pošta.

Kým PS/Spolu údajne mobilizuje proti fašizmu, pretože po spľasnutí lídrovskej bubliny už ani nemajú inú eventualitu, tak budúcnosť KDH, o ktorej sa rozhodne 29. februára 2020, stojí a padá na mediálnom zápase pána Alojza Hlinu, ktorý o kresťanstve nemá ani páru ani slychu…

 

Ef 4, 29-32: Z vašich úst nech nevyjde nijaké zlé slovo, ale iba dobré, na potrebné budovanie, aby prinášalo milosť tým, čo počúvajú. 30 A nezarmucujte Svätého Božieho Ducha, v ktorom ste označení pečaťou na deň vykúpenia. 31 Akákoľvek zatrpknutosť, hnev, rozhorčenie, krik a rúhanie, aj každá iná zloba, nech sú ďaleko od vás. 32 Buďte k sebe navzájom láskaví a milosrdní, navzájom si odpúšťajte, ako aj vám odpustil Boh v Kristovi! (koniec citácie)

Pêle-mêle hlášky vetry tvrdenia

21.01.2021

(Humor, satira, Paródia) „Kde sa na mna hrabe Ficó, ten na mna nemá! Šak len pováž, tá moja prátelka, čo my spáchala diplomofku, mi raz ukázala výrokuš: „If a little mafiosi is in custody, he’s got a problem. If a big mafiosi is in custody, there’s a problem for the police and judges.“ („Ak zadržia malého mafiána, má problém malý mafián, ak zadržia [...]

Pumpa. Čo ak urobili z obete vinníka? !

19.01.2021

Je to zvláštne. Keď som to počul „v priamom prenose“, tak som si to neuvedomil, lebo som bol pár hodín od atentátu, ktorý spáchal Patovič prinúteným AG*testom, skapíňal som a málo chýbalo, už som mohol byť mŕtvy tak, ako iX iných jeho obetí. Teda, však ste to hádam už počuli, ako v priamom prenose v inej relácii sa priznal náš milovaný »diktátor« Igorko [...]

Pêle-mêle. Toto radšej nečítaj! Dá sa?

18.01.2021

Občas, keď nič nedávajú v telke, v rozhlase, alebo nemám rozčítanú knihu, tak sa „zabávam“ náhodnými citátmi alebo „úryvkami“, ktoré ponúkne vyhľadávač, ale vždy s podmienkou, že tam musí byť prvok náhodnosti, či prekvapenia, inak by to neponúklo ani kúsok »prekvapkania« alebo novosti. A veľmi sa mi páčila veta „Toto radšej nečítaj!“, ktorá bola [...]

Irak útok bombový bagdad

K zodpovednosti za samovražedné útoky v Bagdade sa prihlásil Islamský štát

22.01.2021 13:33

Pri explózii zahynulo 32 ľudí a desiatky osôb utrpeli zranenia.

Moniku Jankovskú privádzajú na súd

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská zostáva vo väzbe

22.01.2021 12:33

Vo väzbe je od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry pod názvom Búrka.

bielorusko vlajka

V centre Minska sa podpálil muž

22.01.2021 12:22

35-ročný muž skončil so zraneniami v nemocnici.

ag testovanie, ružinovská poliklinika, koronavírus, test,

PCR testy odhalili 1785 infikovaných. Vírusu podľahlo ďalších 93 ľudí

22.01.2021 10:05, aktualizované: 13:13

Ďalších 2145 infikovaných odhalili antigénové testy.