Založ si blog

Hĺbkový vnor do raritného problému Fico Mazurek

Pán JUDr. Robert Fico sa mal, podľa polície SR, dopustiť hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti, a to v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu.

Keď »dieťa« „Za slušné Slovensko“ pán Juraj Šeliga (Za ľudí) naznačil, že premiér Pellegrini dopredu vedel o pripravovanom stanovisku policajného prezidenta, Lučanský opäť zareagoval na sociálnej sieti, aby tak vyvrátil „konšpiračné teórie“.

„Dnes bolo na stránke Policajného zboru na Facebooku zverejnené moje stanovisko v súvislosti s útokmi politikov, ktorým sa nepáčia obvinenia na ich osoby, alebo ich politických kamarátov. Premiér Peter Pellegrini o tomto statuse informoval vo vysielaní TA3, pričom jeho rozhovor bol prednahraný už v sobotu. Ako sa o tom mohol dozvedieť premiér ešte pred zverejnením?“ písal Lučanský, policajný prezident SR.

Ďalej vysvetľoval, že v piatok oznámil ministerke vnútra SR pani Denise Sakovej (Smer-SD), že pripravil stanovisko, v ktorom reaguje na slová politikov. Po tragédii v Prešove sa ho však rozhodol zverejniť nie v piatok, ale počas víkendu. Stalo sa tak v nedeľu.

Lučanský: „Volal som jej hlavne preto, aby v rámci svojej strany Smer(SD) oznámila jej poslancom, že si nenechám skákať po hlave v súvislosti s ich spoločnými vyhláseniami voči obvineniu poslanca Roberta Fica. Keď sa o tom na sneme Smeru(SD) dozvedel premiér Peter Pellegrini, volali sme spolu a aj jemu som tlmočil môj jasný odkaz.“

Pripomínal, že polícia je pod tlakom vyhlásení tak poslancov za Smer(SD), ako aj z opozície a mimoparlamentných strán, čím zrejme mienil Kiskovu stranu Za ľudí.

„Jeden deň obviníme jedného politika, jeho tábor na nás útočí, druhý tábor sa teší. Druhý deň obviníme iného politika, jeho tábor na nás útočí, druhý tábor sa teší,“ konštatoval pán Lučanský.

Ďalej žiadal všetkých politikov, aby nechali políciu (SR) pracovať a nezaťažovali ich rôznymi vyhláseniami. „Podľa policajných vyšetrovateľov aj dozorových prokurátorov sa skutky stali a som presvedčený, že nás ešte čaká veľmi zaujímavé predvianočné obdobie,“ dodal s tým, že konšpiračné teórie o prvom vyhlásení považuje za neopodstatnené.

Polícia (SR) tento týždeň obvinila predsedu Smeru Roberta Fica z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti, a to v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu.

Lučanský by sa mal v utorok 10. decembra 2019 zúčastniť Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť, ktorý sa bude zaoberať okolnosťami obvinenia expremiéra Fica. Na okolnosti obvinenia sa chcú poslanci Smeru na výbore pýtať špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika aj policajného prezidenta SR.

Poslanci za Smer-SD považujú obvinenie svojho straníckeho šéfa Roberta Fica za súčasť sústredeného útoku na Smer-SD, ako aj na jeho osobu. Poslanec Dušan Jarjabek (Smer-SD) si myslí, že obvinením Fica sa začalo šikanovanie Smeru-SD ako politickej strany a zastrašovanie ich voličov.

*

Takže skúsme si v základe pripomenúť, čo spája dvoch neporovnateľných ľudí, hoci v istom čase boli obaja poslancami NR SR?

Mega-stručne: Dňa 3. 9. 2019 – Trojčlenný senát Najvyššieho súdu (NS) SR odsúdil poslanca Národnej rady (NR ) SR pána Milana Mazureka (ĽS NS) za extrémistické trestné činy…

Rozpíšme to o malý kúsok: Poslanec pán Milan Mazurek (za ĽS NS) v rozhlasovom vysielaní rádia Frontinus, okrem iného, povedal – že: „150 miliónov eur sa ide použiť na domy pre ľudí z cigánskych komunít. To jest pre ľudí, ktorí nikdy pre náš národ, pre náš štát nič neurobili, práve naopak, rozhodli sa žiť asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém. My, ktorí žijeme slušným životom a pracujeme, tak na nás štát úplne kašle, zatiaľ čo týmto asociálom dá zadarmo úplne všetko“. … … Na tieto vyjadrenia nereagoval ani moderátor, v dôsledku čoho Rada pre vysielanie a retransmisiu SR udelila rádiu Frontinus pokutu vo výške 15 000 eur. 3. septembra 2019 Najvyšší súd SR v odvolacom konaní potvrdil rozsudok Krajského súdu v Banskej Bystrici a uznal pána Milana Mazureka za vinného z úmyselného prečinu hanobenia národa, rasy či presvedčenia za jeho výroky v rádiu Frontinus. Rozhodnutím Mazurek automaticky stratil svoj poslanecký mandát. Tiež mu súd zvýšil pokutu, ktorú musí zaplatiť z 5000 na 10000 eur. Pokutu k 31. októbru 2019 zaplatil.

A teraz pán poslanec JUDr. Robert Fico (za SMER-SD): „Milan Mazurek povedal to, čo si myslí celý národ. Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu. Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do ktorejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí pozatvárať. To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zákrokoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?“

A teraz si aspoň stručne pripomeňme úryvok zo zákona:

Zákon 257/2009

§ 423

Hanobenie národa, rasy a presvedčenia

(1) Kto verejne hanobí

a) niektorý národ, jeho jazyk, niektorú rasu alebo etnickú skupinu, alebo

b) jednotlivca alebo skupinu osôb pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine, pôvodu rodu, pre ich náboženské vyznanie alebo preto, že sú bez vyznania,

potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až tri roky.

(2) Odňatím slobody na dva až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) najmenej s dvoma osobami,

b) v spojení s cudzou mocou alebo cudzím činiteľom,

c) ako verejný činiteľ,

d) za krízovej situácie, alebo

e) z osobitného motívu.“.

*

A teraz sa nebojme oboznámiť s jazykovými zákonitosťami – pozrime sa do synonymického slovníka, aby sme mohli naplno pochopiť súvislosti nie iba komunikácie, ale aj – aby sme neignorovali platné pravidlá komunikácie a významov:

hanobiť p. haniť
haniť : znevažujúco sa o niekom, niečom vyjadrovať, uberať niekomu vážnosť, česť • znevažovať:

haniť, znevažovať prácu niekoho • tupiť • urážať: tupila, urážala jej ochotu pomôcť • hanobiť

• zneucťovať (hrubo haniť): hanobiť meno niekoho, zneucťovať presvedčenie niekoho •

zried. paškvilovať (Hurban) • utŕhať na cti (niekomu) • kniž. przniť • expr. pľuhaviť:

verejne ma pľuhaví • fraz. hádzať kamením (po niekom) • ohovárať • očierňovať • osočovať • hovor. expr. : roznášať • rozvláčať •

bridiť • hnusiť • špiniť • hovor.expr. špintať (úmyselne hovoriť nepravdu o niekom): ohovárajú, očierňujú nás, že sme nepomohli; bridí moju robotu; špiní, špince naňho, kde len môže • hovor. škandalizovať (verejne haniť): škandalizovať zasadnutie parlamentu • nár. hudiť • expr.: šprihať • brýzgať: šprihá na ich odrodilstvo, haní ich odrodilstvo
+ pridajme pojem „asociál“:

asociál -a m. (asociálka -y ž.) ‹g + l›

1. kto nemá sociálne cítenie a pochopenie pre potreby iných aj spoločnosti

2. hovor. pejor. asociálny človek, tulák, príživník

asociálny príd. ‹g + l›

1. nedbajúci na sociálne zretele, nemajúci sociálne cítenie; vyhýbajúci sa spoločnosti: asociálny postoj

2. konajúci proti spoločenským záujmom, bezohľadný k druhým: asociálny spôsob života;

*

Takže – čo z toho vyplýva?

Ak je pán poslanec JUDr. Robert Fico spolu so stranou SMER-SD v niečom vinní, tak azda skôr v tom, že boli ticho v čase, keď NS SR ale aj ten súd pred ním rozhodli, že to, čo odoznelo v rádiu Frontinus z úst Milana Mazureka, že VRAJ to bolo hanobenie rómskeho etnika! (Justičný omyl)

2.10.2016 v rádiu Frontinus pán Mazurek počas 2 hodín a 42 minút a 43 sekúnd nehanobil rómske etnikum, nenabádal k násiliu, neznevažoval nikoho, ALE presne vyšpecifikoval, koho presne a v akých lokalitách a pri akom správaní sa voči štátu a voči celej Spoločnosti považuje za asociálov, vyslovil nespokojnosť s prvkami príživníctva, s ktorým si štátne orgány, ale aj oficiálni politici a politické strany či hnutia nevedia dať rady, dlhodobo to neriešia…

A ten VÝSEK v podobe miniatúrneho citovania z 2 hodín a 42 minút a 43 sekúnd je úder do očí všetkých mysliacich ľudí – kto zo všetkých, ktorí prznili aj Mazureka a následne aj stranu ĽS NS – si dal tú námahu, že by si vypočul úplne celé VIDEO?!

Kto môže čo len na chvíľu uveriť, že by pán JUDr. Robert Fico nepočul aspoň kľúčové časti sporného akože-vinného videozáznamu z 2.10.2016?

Výrok pána JUDr. R. Fica, pre ktorý je teraz braný na zodpovednosť – nie je, nebol a ani nemôže byť podporou Mazureka a hanobením rómskeho etnika už vonkoncom nie – ale opäť, vina pána JUDr. R. Fica je skôr v tom, ako je možné, že nijako nekritizoval a nenapadol justičný omyl NS SR?!

To je jeho vina a všetci tí, ktorí o tomto vedeli čo len trochu, sú spoluvinníci.

Ako to, že sa slovenskí občania dostali do sťaby virtuálneho vreca, kam sa hádžu odpadky, ak boli celý čas od súdu klamaní, zavádzaní, ohlupovaní?

A prečo?

A ak by mohol alebo mal byť pán ex-poslanec Mazurek za niečo odsúdený či vinný – prečo ho orgány činné v trestnom konaní nebrali na zodpovednosť za ten atak voči mohamedánom – ten videozáber sa iba krátko mihol v televíziách (správy) – takže neuvediem, aký to bol dátum – ALE že by tam šlo o akési premlčanie či ignorancia?

Kuriózne je, že o tom útoku na mohamedánsku skupinu (cudzinci?) som sa dozvedel cez imitátora kresťanstva MAToviča – – – Majiteľ opozičnej OĽaNO totiž ďalej písal, že hoci neexistuje žiaden dôkaz o tom, že sám Mazurek po niekom skutočne hádzal kamene, previnil sa tým, že bol súčasťou skupiny, ktorá tak činila a on jej v tom nijako nezabránil. Jedným dychom však dodal, že aj napriek chýbajúcemu videozáznamu „nie je vylúčené“, že aktívne konal aj on. (Bez dôkazu)

„Konali ste ako organizovaná skupina, kde ste každý plnili svoju úlohu v tomto prízemnom útoku,“ píše v liste MATovič. Tá rodina vraj nikomu nič neurobila a previnila sa len tým, že bola „inej národnosti a mala inú farbu pleti“.

MATovič taktiež konštatoval, že Mazurek „svojim konaním podľa jeho názoru aktívne vytváral atmosféru, ktorá chlapcom s nižším intelektom v jeho okolí dodávala odvahu zdvihnúť kamene a po bezbrannej rodine ich hádzať“.

MATovič v liste premostil na jednu z našich menšín a vraj ho veľmi mrzia Mazurekove výroky o tom, že „komunita Rómov na Slovensku pre Slovensko nikdy nič užitočné nespravila a na Slovensku len parazitujú“. ((Tu sa MATovič dopustil tiež ignorantstva, lebo to inkriminované VIDEO nevypočul a iba z druhej ruky mal skreslené informácie!))

Ak by chcel niekto podporné informácie o tomto bývalom poslancovi M.M., tak vo vyhľadávači zadajte: „Live: Prokurátori proti Martinovi Daňovi a Miňo Mazurek neblázni! #11.267“ a po tom už nebude žiadna neinformovanosť alebo hrozba dezinformácie…

Imitátor kresťanstva MATovič (aby zvýšil svoju popularitu) si verejne kopol do poslanca R.Fica nasledovne: „Robert Fico ako docent trestného práva veľmi dobre vedel, že schvaľovaním trestného činu Mazureka sa sám dopustí trestného činu. Napriek tomu to vypočítavo spravil, lebo vedel, že za tento skutok bude obvinený, obžalovaný a odsúdený. A to všetko s cieľom, aby sa pred voľbami priblížil k voličom Mariána Kotlebu. Je poľutovaniahodné, že sa k takýmto praktikám uchyľuje trojnásobný premiér len preto, lebo sa obáva, že jeho pobyt na slobode sa nezadržateľne kráti. Verím, že rovnako odvážni budú aj ďalší vyšetrovatelia a prokurátori, ktorí po voľbách vyšetria aj trestné činy, za ktoré Robert Fico vo väzení aj reálne skončí.“ (koniec citácie MAToviča) – kto pozná pôsobenie tohto politika, nie je prekvapený, hoci – kresťan musí byť jednoznačne pobúrený.

A korunu opozičníkov vystrelil poslanec NR SR pán Jozef Rajtár: „To najhoršie, čo sa môže stať, je to, aby orgány činné v trestnom konaní urobili z tohto populistického politika pred voľbami martýra, ktorý vďaka tomu vyhrá voľby a Slovensko ešte viac zapadne do osídiel organizovaného zločinu, rasizmu a celkovej vulgarizácie verejného života.“ – No comment (to je horšie ako šachMAT)…

Na záver: najlepšie by bolo, ak by sa naši politici (parlamentní aj neparlamentní), ale aj súdna či policajná časť Spoločnosti vrátila do normálu a aby riešili všetky veci/problémy v pravde a so zdravým úsudkom, inak sa z tých klamstiev SR nikdy nedostane. Porušovať princípy či zásady univerzálnej morálky ešte nikdy nič dobré nepriniesli.

Nikdy

 

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).