Založ si blog

Ukončili sme vojnu tým, že sme ju vopred prehrali?

Titulok je parafrázou výroku Erica Arthura Blaira, ktorý bol britským novinárom a spisovateľom.

V Marrakéši sa (okrem iných) zaskvela aj kanadská právnička pani Louise Arbourová, ktorá vystupovala ako osobitná vyslankyňa generálneho tajomníka OSN pre medzinárodnú migráciu, označila ako »poľutovaniahodný« postoj krajín, ktoré odstúpili od »Globálneho paktu OSN o TRVALEJ A RIADENEJ migrácii«, a to napriek tomu, že ešte v júli 2018 s ňou súhlasili. Pyšne pripomenula, že v lete sa rokovania o migračnom pakte skončili konsenzom, priznala, že je trochu podráždená šírením nesprávnych informácií o texte »Globálneho paktu OSN o trvalej a riadenej migrácii«.

Pravdepodobne diplomaticky rátala s tým, čo aj čudesný minister Lajčák, že nikto si nedal tú námahu text aj prečítať a pochopiť. Zrejme sa prerátala. Z pôvodných 193 krajín sa konečného aklamačného aktu zúčastnilo iba 164 štátov. Premýšľal niekto, koľko z tých 164 štátov má iné úmysly, než tých 29, ktoré neprišli? Koľko z krajín, ktoré prijali konečný text, majú doma po populačnej explózii nadbytok obyvateľstva a problémy ich uživiť? Koľko z nich aplikuje totalitný systém riadenia štátu? Koľko z nich má odjakživa problém ukryť pred zvyškom sveta, že nedodržiavajú „Deklaráciu ľudských práv“, pretože žijú pod jarmom totalitnej ideológie islam? Koľko z tých štátov, ktoré uvítali konečný text „paktu“ – sú ropné mocnosti, prípadne iba členovia OPECu, sú štátmi, ktoré nakupujú zbrane v takzvanom svete euro-atlantickej civilizácie, kde významnú rolu hrajú USA, Kanada, Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Španielsko… ( ??? ) A ak už majú zbraní vyše hlavy, čo ak pohrozili, že ich použijú – napokon, zbrane nie sú určené iba na skladovanie a ľudí majú dosť, ba až navyše, tak čo?

„Dohoda nevytvára žiadne nové záväzky,“ tvrdí Arbourová podobne, ako tvrdil pzšný minister Lajčák. Ak nevytvára žiadne nové záväzky, načo vôbec chodili tak významné osobnosti do Marrakéšu? Mohli to vybaviť diplomatickou poštou, alebo by stačilo cez e-mail!

„Nestanovuje žiadne právo na migráciu, žiadnu povinnosť pre štáty. Text je explicitný,“ podľa nej ide o prepojenie krajín na báze dôvery, nie obmedzovania. ALE pojem EXPLICITNÝ znamená „jasne vyjadrený“ – ak by bol tak jasný a čistučký, ako naznačuje, tak by nejestvovalo tých 29 krajín/štátov, ktoré neprišli (a dobre urobili!). Ak pojem „explicitný“ znamená „formálne vyjadrený“, ba vylučujúci inú eventualitu – tak niečo nie je pravdou. Jabĺčko nemôže byť aj hnilíé a aj čerstvé a chutné.

Pakt OSN o migrácii bude ratifikovaný vo forme uznesenia 19. decembra na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.

Nie je toto jediným kiskoidným kiksom svetovej Politiky.

Pokrytectvo väčšiny „západných“ aj našich politikov: odsudzujú Rusko, vinia ho zo všetkého možného. Väčšie previnenia svojich spojencov „nevidia“. Pripojenie Krymu nasledovalo po regulárnom referende – ešte si dobre pamätám na čerstvé správy z televízie, kde ukázali zábery zahraničných delegátov/kontrolórov, či sa deje okolo referenda všetko tak, ako má a delegáti z európskeho parlamentu, ale z OSN – odobrili, že nič rušivé sa neudialo. Neuplynulo veľa času a ktosi primúdry z Bruselu či Washingtonu rozhodol, že taktika bude iná a negujeme to.

Podobne odignorovali demokrati euro-atlantickej civilizácie vôľu občanov Katalánska, Škótska, dnes aj Britov vôbec… a zabudli sme aj na to, že spojenci z NATO sa dopustili 4 násilných odtrhnutí častí iných štátov!

Naši aj zahraniční politici hovoria o „anexii“ Krymu. Jeden dokonca povedal, že ide o prvú násilnú zmenu hranice v Európe od roku 1945. To je ale lož:

Kosovo násilne odtrhnuté „humanitárnym“ bombardovaním NATO, a to bez mandátu BR OSN – od Srbska. Neuznávajú ho dodnes aj Slovensko, Rumunsko a Španielsko.

Turecko, ktoré je našim „spojencom“ z NATO, okupuje 40 % Cypru, členského štátu EÚ. Nikto, okrem Turecka, neuznáva SeveroCyperskú tureckú republiku, ale nikto nevyhlásil žiadne sankcie proti Turecku, ba dokonca lietajú civilné lietadlá s turistami na okupovaný Severný Cyprus (letisko Ercan!).

Francúzsko odtrhlo od súostrovia Komory ostrov Mayotte a pripojili ho k svojmu územiu ako 101. (5. zámorský) departement, ktorý sa tým stal časťou EÚ aj Schengenského priestoru!

Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a SÍ odtrhlo od svojej kolónie Mauritius Čagoské ostrovy (známejšie sú ako Diego García).

NAJVÄČŠÍ ROZDIEL je však v inom: na Kryme v procese prechodu od Ukrajiny k Rusku zomreli iba 2 ľudia – VOJACI. Neudržali nervy na uzde. Jeden z nich bol Ukrajinec, druhý miestny super-aktívny domobranec.

Porovnajme s viac ako tisíckou mŕtvych pri bombardovaní Srbska: 558 srbských vojakov a okolo 500 civilistov (nevie sa presne, je iba odhad, že od 489 po 528) a obrovské materiálne škody ďaleko od Kosova, napríklad zničené mosty cez Dunaj v Belehrade, traja čínski diplomati zabití a zranených ďalších 20 civilistov.

S približne 6 000 obeťami z radov cyperských Grékov a 1 500 – 3 500 Turkov – a následná zmena etnického zloženia obyvateľov Cypru plus pokračujúce devastácie kultúrneho dedičstva!

Porovnajme to s viac ako 8 000 mŕtvymi na „africkom akože kvázi Berlínskeho múru“ medzi Komorami a ostrovom Mayotte, prípadne s mierou porušovania ľudských práv násilným odsunom všetkých obyvateľov (čosi nad 1 100) z Čagoských ostrovov.

Valné zhromaždenie OSN požiadalo Medzinárodný súdny dvor v Haagu („ICJ“) o názor na odtrhnutie Kosova od Srbska. Ten 22.7.2010 vyhlásil šalamúnsky rozsudok, podľa ktorého medzinárodné právo žiadne zákazy pre vyhlásenie nezávislosti autonómnej časti štátu neobsahuje!

Rusi na Kryme použili po referende právne obdobný postup ako Kosovo: autonómna časť štátu vyhlásila nezávislosť. Krym bol ALE jedinou autonómnou republikou v rámci inak unitárnej Ukrajiny! ((»Puristi demokracie« by sa mali pýtať, ako to, že štát Ukrajina ako budúci uchádzač o vstup do EÚ neboli schopní sa demokraticky dohodnúť s Mega-Menšinou 9 miliónov Rusov v rámci 39miliónového štátu Ukrajina – to nie je pol milióna Rómov spolu s Maďarmi ako u nás na Slovensku!))

Rozdiel je podstatný v tom, že na Kryme sa vopred konalo referendum, áno, referendum, ktoré tak oslavujú demokrati, keď sa im to hodí – horšie je, ak sa stane niečo, čo sa im nehodí do politiky. V ňom sa asi 97 % zo zúčastnených vyslovilo pre nezávislosť, a potom pre žiadosť o začlenenie do Ruskej federácie, o to nezávislý Krym požiadal 2. deň po vyhlásení nezávislosti (len „trochu“ rýchlejší sled, než Francúzsko v prípade Mayotte) a Rusko, rovnako ako Francúzsko u Mayotte, promptne vyhovelo. A kto nemá vygumované, prosto chápe!

Áno, na Kryme boli už pred referendom „zelení mužíčkovia“, ktorí nikoho nezabili, ba ani nezranili, ale lietadlá NATO zabili v Srbsku vyše tisíc ľudí a zranili ďalšie tisíce, na ostrove Mayotte boli pred, pri, ba aj po referende – francúzski vojaci vrátane práporu Cudzineckej légie, turecká armáda okupovala a okupuje 40 % Cypru pre (vtedajších) 18 % tureckých obyvateľov!

Namiesto spolupráce s Ruskom v boji proti skutočnému nepriateľovi, predovšetkým proti zmene klímy a všeobecne proti ilegálnej imigrácii, proti nemu vyhlasujeme sankcie a zbytočne zbrojíme, rečníme a chceli by sme trestať tých, ktorí premýšľajú a na sociálnych sieťach či aj inde by sme radi zaviedli cenzúru? Že ju nazveme inak, to je už maličkosť.

A ešte jedna nenápadná drobnosť.

Na svätého Mikuláša 6.12.2018 sa znovu ukázalo, v akom skvelom Svete žijeme. A ako falošné a hanebné je počínanie niektorých štátov, keď sa jedná o »Štát Izrael«. To sa zrazu z plamenných „bojovníkov proti terorizmu“ stanú podporovatelia.

Do programu rokovania Valného zhromaždenia OSN sa dostala Američanmi navrhnutá rezolúcia A – 73 – L.42, anglicky nazvaná „Activities of Hamas and other militant groups in Gaza“ (google preložil ako: Aktivity Hamasu a ďalších militantných skupín v Gaze.)

Čo bolo jej obsahom? Rezolúcia obsahovala 7 bodov, z ktorých na prvom mieste stálo spomenuté odsúdenie teroristickej organizácie Hamas za nedávnu opakovanú streľbu rakiet na Izrael a podnecovanie k násiliu, čím ohrozovalo civilné obyvateľstvo.

(((Na ukážku nedávne správy – len výber – GAZA 14. novembra 2018 – Palestínsky Hamas a ďalšie teroristicko-militantné skupiny v utorok večer oznámili, že akceptovali prímerie, zamerané na ukončenie 2 dní intenzívneho ostreľovania medzi nimi a Štátom Izrael, ktoré vyvolalo obavy z novej vojny. Ozbrojené krídlo hnutia Hamas, ovládajúceho Pásmo Gazy, uviedlo, že sa bude prímerím riadiť, kým tak bude robiť aj ich „sionistický nepriateľ“. Zároveň však varovalo, že „prsty majú na spúšti“, ak by „okupant“ dohodu porušil. Najnovšie prímerie, ako už mnohokrát v minulosti, sprostredkoval Egypt. Na územie Štátu Izrael dopadlo z Gazy od pondelňajšieho popoludnia viac ako 460 rakiet a mínometných granátov, pričom časť z nich zneškodnil systém protivzdušnej obrany =Železná kupola=. Štát Izrael v reakcii zasiahol 160 cieľov teroristických militantov. V Gaze zahynulo 7 teroristických Palestínčanov a 26 osôb utrpeli zranenia. V Štáte Izrael zomrel 1 palestínsky robotník, takmer 30 ďalších ľudí vyviazlo so zraneniami.)))

V bode 2 rezolúcie A – 73 – L.42 bola spomenutá požiadavka, aby teroristický Hamas, Islamský džihád a ďalšie teroristicko-militantné skupiny zastavili provokatívne akcie a násilné aktivity, vrátane používania vzdušných zápalných zariadení (zápalných drakov). V bode 3 rezolúcie odsudzuje teroristický Hamas za to, že v Gaze buduje vojenskú infraštruktúru, vrátane tunelov k prenikaniu do Štátu Izrael a techniku ​​pre vypúšťanie rakiet do civilných oblastí, zatiaľ čo peniaze na tieto účely vynaložené – by bolo možné využiť lepšie – napríklad na riešenie potrieb civilného obyvateľstva Pásma Gazy.

V bode 4 rezolúcie bola obsiahnutá požiadavka, aby všetky strany rešpektovali medzinárodné právo v humanitárnej oblasti, vrátane zaistenia ochrany civilného obyvateľstva. Bod 5 rezolúcie žiadal ukončenie všetkých foriem násilia a zastrašovania.

Bod 6 rezolúcie tvrdil, že OSN podporuje hmatateľné kroky, vedúce k vnútro/palestínskemu zmiereniu, vrátane podpory úsilia Egypta o sprostredkovanie, pričom cieľom je opätovné zjednotenie Západného brehu a Pásma Gazy pod Palestínskou samosprávou.

A konečne bod 7 rezolúcie vyjadroval podporu úsiliu generálneho tajomníka OSN a Osobitného koordinátora OSN pre mierový proces na Blízkom východe vedúcim k deeskalácii napätia a smerujúcim k riešeniu naliehavých potrieb v oblasti infraštruktúry a humanitárneho a ekonomického rozvoja.

Ako vidno, bol to test medzinárodného spoločenstva, ako sa stavia „principiálne“ k terorizmu. Nie k terorizmu organizácie Islamského štátu, ale k terorizmu islamsko-palestínskych Arabov, na ktorý nie malá časť Sveta používa iný meter a inú optiku.

Rezolúcia bola dielkom odchádzajúcej ambasádorky USA v Spojených národoch pani Nikki Haleyovej; text rezolúcie, na ktorom sa mali „lámať ľady“ a mohla byť odhalená skutočná „pravda“.

Prvý problém nastal, keď Bolívia a skupina niekoľkých islamských krajín požadovala, aby rezolúciu proti teroristickému Hamasu bolo nutné prijať dvojtretinovou väčšinou. K tomu je nutné uviesť, že keď pred niekoľkými dňami hlasovalo Valné zhromaždenie OSN o 6 proti-izraelských rezolúciách, stačila k ich schváleniu jednoduchá nadpolovičná väčšina! Tento návrh bol prijatý.

Takže: ak sa má hlasovať proti demokratickému Štátu Izrael, ktorý sa bráni proti teroristickým atakom, stačí nadpolovičná väčšina; ak sa má hlasovať za odsúdenie odporných teroristov, je požadovaná väčšina dvojtretinová. Formálne je všetko v poriadku: pravidlá boli prijaté demokraticky. Z morálneho hľadiska ide však o nehoráznosť, t.j. dôkaz, že demokracia je viac ako iba hlasovací mechanizmus.

Samotné hlasovanie o spomínanej rezolúcii A – 73 – L.42 dopadlo kvôli tej „obštrukcii“ v štýle Dobšinského rozprávok „ani nahá, ani oblečená, ani pešo ani vo vzduchu“.

Väčšina štátov hlasovali PRE, celkovo 87 – dvojtretinová väčšina však dosiahnutá nebola, rezolúcia odsudzujúca teroristické útoky teroristickej organizácie Hamas (a všetko ostatné s tým súvisiace) prijatá nebola. Howgh, ako písal Karl May.

Zahanbujúci je však počet krajín, ktoré hlasovali PROTI rezolúcii: neuveriteľných 57! Slovami päťdesiat sedem krajín odmietlo podporiť rezolúciu proti teroristom. (Tridsaťtri sa pri hlasovaní zdržalo, zástupcovia ostatných do celkového počtu členských krajín neboli prítomní.)

Neprekvapuje, že z tých 57 bola drvivá väčšina krajín samozvaného pseudo-proroka Mohameda. Pikantné je, že proti bol AJ Egypt, ktorý bol v rezolúcii kladne zmieňovaný (bod 6: Encourages tangible steps towards intra-Palestinian reconciliation, including in support of the Mediation efforts of Egypt, and concrete steps to reunite the Gaza Strip and the West Bank under the Palestinian Authority and ensure its effective functioning in the Gaza Strip) a sám má s teroristami, ktorí pochádzajú z Pásma a operujúcimi na severe Sinaja – obrovské problémy. Šokujúci je tiež postoj Ruska alebo Turecka, postavili sa proti rezolúcii, ktorých lídri (Putin, Erdogan) majú plné ústa boja proti terorizmu, ale keď ide o teroristov palestínskych, tak to zjavne neplatí – je tu odhad nadväznosti na minulosť z čias ešte Brežneva, kedy jestvovalo vycvičovanie bojovníkov Hamasu na vysokej úrovni. Rovnako tak Saudská Arábia. Vedie kampaň proti Iránu a Kataru za ich podporu terorizmu, ale teroristov z organizácie Hamas podporila.

Takže sa nám Svet planéty Zem asi zbláznil a spolu s Ericom Arthurom Blairom, ktorý je známy pod literárnym pseudonymom George Orwell, si môžeme lipšicoidno-kiskoidne zastonať – „Tretiu svetovú vojnu vyhráme tak, že ju vopred prehráme“ a bude hlboko nadmieru spokojný aj Miroslav Lajčák, aj Jean-Claude Juncker, aj sorosovský György Schwartz, aj Angela Dorothea Merkel, aj Andrej Kiska ETC ETC ETC – to len my bežní »ovčania« máme tú smolu, že sme sa nenarodili v inom storočí a azda aj v inom paralelnom svete…

Úplne presne sa vyjadrila americká pani diplomatka Nikki Haleyová: „Nie je nič viac antisemitské než odmietnutie odsúdiť terorizmus, keď je namierený proti Štátu Izrael.“

A izraelský veľvyslanec pri OSN Danny Danone povedal na adresu tých, ktorí hlasovali PROTI niečo nemenej príjemné:

„Počkajte, až budete musieť riešiť terorizmus vo svojich vlastných krajinách. Svojim mlčaním tvárou v tvár zlu – ste sa dokonale VYFARBILI. Dávate tým najavo, na ktorej strane skutočne stojíte: na strane tých, komu nezáleží na životoch nevinných Izraelčanov a nevinných Palestínčanov, ktorí sa stali obeťou teroristov Hamasu.“

Sometimes I feel like giving up, but I’m not sure…

Namiesto záveru: „„Počuj, Izrael (יִשְׂרָאֵל = „Boh zápasí“), Pán (Jahve = „Ja som, ktorý som“) je náš Boh, Pán jediný! (El Echad – „Boh je jeden“) A ty budeš milovať Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou svojou dušou a celou svojou silou. A tieto slová, ktoré ti ja dnes prikazujem, nech sú v tvojom srdci, poúčaj o nich svojich synov a sám uvažuj o nich, či budeš sedieť vo svojom dome, či budeš na ceste, či budeš ležať alebo stáť.““ (Dt 6, 4 – 10)

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).