Založ si blog

Cara signora B. B. , novinárka! Je utrpenie Vás čítať

 

Váš článok som si prečítal z klasických novín, ktoré som si kúpil vlastnými silami v stánku PNS a pomerne dlho som ich držal v rukách, Váš denník som čítaval ešte v časoch, keď to bola stará dobrá »smena«, odvtedy však pretieklo v riekach nekonečne veľa hektolitrov vody.

Dnes je utrpenie Vás čítať – a nie IBA preto, že niektoré časti máte vytlačené v minimalistickej veľkosti, že som si musel kúpiť LUPU (!), aby som to zvládol.

Vy sa hráte na orwellovské »ministerstvo pravdy« bez oficiálneho poverenia. Mám obidný pocit, že zvysoka zaznávate božie odporúčanie, ktoré som čítal pod Vaším webom v znení „Všetko, čo sa týka ostatných ľudí, môžete robiť iba s ich súhlasom“.

Ešte to preformulujem inak – „Čokoľvek, čo sa týka iných ľudí, môžete činiť LEN s ich súzvukom!“

NIE.

Vy ste sa rozhodli, že VY budete režisérmi, vodcami, určovateľmi, hýbateľmi, kormidelníkmi.

Môj anjel strážny je presvedčený, že »TO«, o čo sa sústavne usilujete AKOBY vychádzalo z nebezpečnej idey: „Svet je stvorený zo slov a keď poznáte slová, z ktorých je vytvorený, môžete z neho urobiť čokoľvek chcete.“ (autor idey: Terence McKenna) Samozrejme, slovenčina, ale aj ľudská reč ako komunikačný prostriedok vo všeobecnosti – by túto myšlienku pokojne mohol formulovať najrôznejším spôsobom, ale skrytá mýlka tam zostane rovnako ako v žumpe prevaha zhubnosti…

Aby bolo jasné – netvrdím, že len a výhradne VY ako taká, ba ani Vaša redakcia, či možný skrytý tím za Vami – sledujem nepretržite prácu našich novinárov (sporadicky aj zahraničných) od bodu nula, od okamihu PREDELu po »sedemnástom novembri«, takže je to už dosť dlhú dobu a nečudujem sa sporadickým rozčúleniam neobľúbených politikov, ktorí použijú prudké alebo hanlivé výrazy na Vašu adresu – ALE – nalejme si čistého vína, je čudné, že Vás občas niekto neroztrhá na márne kúsky ako vlk v hlbokom lese, ktorý nečaká červenú Karkulku.

Nedá sa spočítať, koľkokrát sa na tlačovkách pýtali očividne nepripravení a šialene amatérski nedoukovia novinárčiny TAKÉ infantilnosti, stupídnosti, pochabosti a aj tupou formou sťaby vyprázdnení jedinci, až by som si občas prial vidieť toho pedagóga, ktorý im dopomohol ukončiť »úspešne« štúdium na vysokej škole…

Často žasnem, akú moc si trúfate uzurpovať v mediálnej sfére, neberúc do ohľadu nič a nikoho, naučili ste sa obchádzať zákony písané aj nepísané, zvyklosti tvoríte sami, v rozhlase aj televízii väčších »borcov« niet – sem tam mi to pripomína wrestling, ale ten má aspoň voľné dohody zúčastnených, inak by bolo v ringu via mŕtvych ako na cintoríne.

V ostatných časoch (pol roka? alebo viac?) je Vaša práca skôr jedno obrovské koloseum propagandy – dokonca mám obrovské podozrenie, že Vy a Vám podobní »makáte« pre tie najväčšie esá planéty, a nie iba štátu – a predovšetkým TOMU a TÝM, ktorí zaplatia najviac, prípadne ktorí Vám zabezpečia akékoľvek tučné benefity – nemám síce dôkazy, ale »vnútorný ciťák« mi našepkáva, že pokojne by mohlo ísť buď o ropné mocnosti, možno zbrojárske koncerny, o nejakých korporátnych fašistov – tí majú totiž MEGA-možnosti, mega-peniaze, mega-vplyv a aj vďaka tomu sa Vám občas darí »loviť malé ryby«…

Nie, nemám žiadne dôkazy, netvrdím, že som jasnovidec, ide len a len o môj subjektívny názor a nenútim nikoho, aby si ho prevzal. Mám dojem, že ak by som mal nejaký dôkaz o čomsi obrovskom – musel by som byť »na úteku« zo strachu o holý život.

To sa však nevylučuje, že mám nepodložené podozrenie, že kolegu Kuciaka máte Vy na svedomí – pretože ste v jednom titánskom sprisahaní TÝCH, ktorí chcú zmeniť čo najrýchlejšie TO, čo sa nedarí súčasnej opozícii – ste akoby nešťastní z toho, že nejestvuje »ľahký« spôsob, ako sa zbaviť súčasných koaličníkov. Rímske právo našepkáva aj po stáročiach, že je hodné sa spytovať KOMU TO OSOŽÍ?!

Osvedčilo sa to v značnom počte krajín sveta (v rôznych časoch a v rôznych končinách našej planéty) – keď to nejde normálne, tak použime Machiavelliho výmysel: „Účel svätí prostriedky“! Ak by ste študovali dejiny dôkladne, ak by ste sa zaujímali o hlbokú podstatu reality – skôr či neskôr by ste natrafili na krutú pravdu, známu už z biblie – NIE, účel nesvätí prostriedky a dôkazov je v histórii drahne mnoho.

Vy novinári (a Vy Cara signora B. B.) nie ste ani advokáti slobody tlače, Vy nie ste ani bojovníci tlače, ba ani »slobody slova« – škoda, že nie ste. No nie ste! Mohli by ste, lenže to nevynáša. Vynáša v ostatnom čase napríklad reklama na turistické výlety do oblasti islamského polostrova – za akú cenu? Museli ste sa zapojiť do obhajoby mega-migračnej riadenej vlny – A V TOM STE MACHRI, to uznávam. Na to ste fakt originálne šikovní.

A veru – musí to byť fuška, aby ste vyhoveli svojim donorom z rôznych oblastí, takže viete kľučkovať medzi pravdou a klamstvom (aby vyhrala „tá Vaša akože pravda“), viete natrafiť na ten správny balans medzi fikciou a faktom, aby si nikto nevšimol, dobro a zlo zvládate relativizovať a okresávať podľa ľubovôle zadávajúcich klientov – a čo tam po akejsi humanite, keď dokážete ešte po „X“ rokoch uraziť milióny hebrejských občanov Európy, ktorých Vám podobní nechali pragmaticky zmiznúť – teraz sa to obrátilo sťaby naruby a obeťami sú nevinní »domorodci Európy«, čo majú nechať pľac pre nájazdníkov – takže sa Vám Vaša manipulácia perfektne hodí a KTO BY SA opovážil namietať, toho obviníte z extrémizmu, xenofóbie, rasizmu, islamofóbie – A MÁTE jedo extra krásne HOWGH „a je to!“

Obeťou sme MY – bežní smrteľníci, ktorí sme sa tu narodili a nemáme to šťastie, že nie sme v novodobom „ministerstve pravdy“ ako VY…

Bol by som rád, ak by ste seba nevyhlasovali za kritických novinárov, lebo vy nedokážete reálne skritizovať ani to, ak sa Vám Váš manžel uprdne po dobre spapanej večeri.

Fakt – že Vám táto nepripravená spoločnosť nevie prísť na kĺb – ešte neznamená, že nie ste zradcovia alebo nejako inak predátorsky fungujúci „údajne“ novinári – a ako sa raz budú učiť deti našich detí – expremiér Fico mal obrovskú pravdu, keď tušil, že čelí presstitútom!

Bodaj by aj u nás pôsobili novinári, ktorí by boli aspoň trochu podobní tým, ktorí kedysi obhajovali občanov bez ohľadu na ich postavenie či (ne)majetok…

A stačilo by, ak by sa správali a aj písali ako »človek(ovia)«

(ZDROJ: https://komentare.sme.sk/c/20921456/pribehy-ktore-odlisia-pravdu-od-klamstva-mozu-stat-zivot.html#ixzz5SDzaIfIu )

 

Namiesto záveru:

Brontosaurus, brontosaurica a brontosauričatá sa hádajú, ktorý z nich je najbrontosaurovatejší.

Vyskočil vyskočil, Vyskočilku preskočil, Vyskočilka vyskočila, Vyskočila preskočila.

Popukané pukance popukali na plne popukanej panvici plnej popukaných pukancov.

„Blázni majú vo zvyku veriť, že všetko, čo napíše slávny autor, je hodné obdivu. No ja čítam len to, čo sa páči mne a vyhovuje môjmu vkusu.“ – Voltaire

„Stále mám pocit, že každý deň je príliš krátky na všetko, o čom chcem myslieť, na všetky prechádzky, na ktoré sa chcem vydať, na všetky knihy, ktoré chcem prečítať a na všetkých priateľov, ktorých chcem vidieť.“ – John Burroughs

 

+

 

Interesantné:

 

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).