Založ si blog

Za náprstok kacírskych myšlienok v deň 50. výročia okupácie 1968/2018

Začal by som zvolaním: „Ach, tie médiá!“ A čo iné, keď sa niektoré médiá ešte aj v dnešný deň neskrývajú sršať lacnou propagandou – pri náhodnom prepínaní televíznych kanálov (u niektorých ide fakticky o »Kanály«!) som počul, ako šéf-Enka šudí divákov, že slovenská vláda je spolu-zodpovedná za únos Vietnamčana… (Nepodložené!) Tak potom sa čuduj, ak mnohé iné „šudia“ ohľadne okupácie 1968, ale aj v akýchkoľvek iných témach, veciach, konfliktoch, prerábajú si svojvoľne dejiny aj fakty…

Interesantné pikošky priniesol denník The Guardian (z brexitového Spojeného kráľovstva ústretového k džihádu):

Približne polovina Rusov nevie nič o »okupácii« Československej socialistickej republiky (ČSSR) vojskami Waršavskej zmluvy v auguste 1968 a viac ako 1/3 ruskej populácie považuje vyslanie vojsk vedením Zväzu sovietskych socialistických republík do „bratskej“ ČSSR za správne. – Vyplýva to z prieskumu ruskej agentúry »Levada Center«.

No a čo?!

Ak niekto neignoruje históriu, ktorá sa reálne odohrala – tak potom musí vedieť, že ČSSR bola súčasťou Waršavskej zmluvy, že vedenie štátu podpísalo príslušné zmluvy či dohody, na základe ktorých bolo možné zrealizovať Okupáciu, lebo sa na také niečo myslelo vopred.

ČSSR bola od februára 1948 takzvaným socialistickým štátom, kde vládli komunisti, ktorí mali tú smolu, že od Lenina až po dnešok ešte žiadny štát nezrealizoval pravý komunizmus -. Ten, ktorý je v tých hrubých slovníkoch, ten komunizmus, ktorý bol zamýšľaný zakladateľmi – Marxom, Engelsom, Leninom – čo už narobíme, keď na prvé videnie pojem „komunizmus“ vzali do svojich rúk takí ľudia, akími boli: Stalin, Berija, Chruščov, Brežnev, Husák, Biľak, Honecker, Castro, Hočimin, Mao a „N“ ďalších a ďalších…

Nehodno sa čudovať dnešným Rusom, ale ani tým, ktorí žili za ostatných 50 rokov, že sa im priveľmi nepáčil výraz „Bratská výpomoc“ či „Bratská záchrana sveta socializmu“ – tak sa dohodli a oproti Mníchovskej zrade – Sovieti svoje sľuby splnili.

Zhruba 36 % Rusov si údajne myslí, že ZSSR určite alebo pravdepodobne konali správne, keď poslali svoje vojská do ČSSR (odvolávka na „Zmluvy“). Ďalších 45 % malo vraj problém odpovedať, či toto konanie bolo správne alebo nie. V roku 2003 sa pritom nerozhodne vyjadrilo len 34 % Rusov.

Podľa pravdy by žiadne problémy nemali mať. Bolo to správne.

„Dubčekovci“ nerešpektovali krutú/tvrdú realitu, pobláznili takmer všetko obyvateľstvo, ktoré následne trpelo až do roku 1989! Aj médiá, aj stranícki papalášikovia sťaby nepoznali dejiny, akoby nepoznali súvislosti – ešte keby to bolo (ako dnes býva) konšpiračne vyšperkované medzinárodnými mozgami a »sorosovskými« financiami (medzinárodní biznismeni) – a či kdesi v úzadí nebol zámer biľakovsko-husákovských konzervatívcov??? Ale to je nepodložené, malo by to však logiku skôr, ako roniť slzy nad „socializmom s ľudskou tvárou“ – buď je idea komunizmu rovnako nebezpečná ako iné totalitné ideológie, alebo „TO“, čo bolo vydávané za údajný komunizmus, nikdy nejestvovalo a to, čo tu bolo, boli rôzne karikatúry…

10 % respondentov vo veku od 18 do 35 rokov poznalo Pražskú jar. „Mladí ľudia nevedia a nechcú vedieť, čo sa stalo,“ skonštatoval L. Gudkov.

Ale to všetci mladí ľudia 18-35 majú väčšinovo iné problémy! Čo ich my starci otravujeme?!

Odhadom 18 % Rusov ich nazvalo „rebéliou proti režimu, ktorý zaviedol Sovietsky zväz.“ Je to pritom pokles oproti roku 2008, kedy udalosti nazvalo rebéliou 31 percent opýtaných.

„Hovorili nám, že ideme pomôcť bratskému československému ľudu na pozvanie jeho najvyšších predstaviteľov ((tak aj bolo!!!)), že mu máme pomôcť v záchrane výdobytkov socializmu pred domácou kontrarevolúciou a západnými imperialistami,“ spomína Valerij Lunev z Rostovskej oblasti. Pred 50 rokmi bol príslušníkom tankového práporu, ktorý vošiel do juhočeského Tábora.

Valerij Lunev nech nemá výčitky svedomia! Ja som bol na základnej vojenskej prezenčnej službe v čase, keď na prelome rokov 1981 a 1982 sa uvažovalo v ČSSR, že MY ideme pomôcť socializmu v PĽR obdobne,. Ako to urobili nám a Maďarom v 1956!

Generál Gorelov s odstupom štyroch desaťročí už ako 90ročný vyslovil v krátkom rozhovore pre ruské noviny čosi ako »pokánie«: „Mohli sme sa obísť aj bez tejto operácie. Nebolo tam treba posielať vojská, nie je možné, že sa nedalo dohodnúť. Ale my všetko chceme riešiť silou.“

To je pohľad z vnútra jedného človeka a je mu to ku cti. Ale pravdou bolo, že v celoplanetárnych rozmeroch si USA a ZSSR rozdelili SVET na svoje zóny. Basta fidli.

+

Beata Balogová napísala: „Namiesto pravdy ponúknu stranícku doktrínu. Umlčia kritické hlasy a tých, čo upozorňujú na zneužívanie moci, onálepkujú za nepriateľov národa. Vytvoria selektívnu rovnoprávnosť pred zákonom a budú tvrdiť, že majú za sebou legitimitu masy.“

ALEBO – dobre platené médiá (nie totálne všetky – česť výnimkám) a boh-vie-kým – si zoberú za cieľ, že nebude vládnuť nedokonalý parlament a nedokonalí ľudia/občania, ale ONI, páni novinárky a vybraní novinári – najlepšie, ak sú na našej strane a pre nás, pre náš cieľ… NUŽ! Pán Boh s nami a zlé preč!!

Nie je to náhodou tak, že ste sa spolčili kto-ho-že-vie s kým a furt omieľate, že ficovci s Kalim vyprodukovali kauzu =Kuciak= – hoci – ak by som mal 4 ruky, jednu by som obetoval a vložil do ohňa, že to KTOSI zo zahraničia PLUS vy a plus všetkého-schopná opozícia, ktorá nestihla zodpovedne vymeniť svojich neschopných šéfov (tak sa to robí po neúspešných voľbách vo vyspelom Západe, ale oni to tak neurobili!) – ste spáchali ten hnusný zločin PODOBNE ako médiá v roku 1968 pobláznili bežný ľud bežných pomerov – HOCI neúmerne veľa ľudí študovali v rôznych formách marxizmus leninizmus – tak BY mali poznať, v akom režime to žili od roku 1948!!!

Ale čo sa čudujeme našim extra-malým pomerom, keď celosvetovo známy pápež zapotí tak, že by sa nebesia poľahky zosypali, keby boli z piesku:

„Kresťanský terorizmus neexistuje, židovský terorizmus neexistuje a ani islamský terorizmus neexistuje. Oni neexistujú,“ povedal pápež František (Jorge Mario Bergoglio) v jeho prejave pre celosvetové stretnutie populistických hnutí v Modeste v štáte California, USA.

„Žiadny človek nie je kriminálnik, alebo obchodník s drogami, alebo násilník,“ pokračoval pápež František, hovoriac o tom, že terorizmus je primárne výsledkom ekonomických nepomerov, než výsledok náboženského presvedčenia. „Chudobní a ešte chudobnejší ľudia sú obviňovaní z násilia, ale bez rovnakých príležitostí si rôzne formy agresie a konfliktov nájdu úrodnú pôdu na rast, až napokon vybuchnú.“ (! ! !)

Pápež František taktiež viackrát zopakoval svoje vlastné presvedčenie, že každé náboženstvo presadzuje mier a že hrozba násilnej radikalizácie existuje rovnomerne vo všetkých náboženstvách.

„Fundamentalistickí a násilní jedinci sa nachádzajú medzi všetkými a v každom náboženstve a s neznášanlivým zovšeobecňovaním sa stávajú silnejšími, pretože sú kŕmení nenávisťou a xenofóbiou.“

TAKŽE ČO SA ČUDUJEME, ak v roku 1968 si robili nedokonalé komunisti a dokonalí novinári, čo sa im hodilo – bez zodpovednosti k následkom – a DNES v roku 2018 ako cez kopirák!?

Nádherná je poetika pesničkára z Čiech – Karel Kryl – „Tak vás tu máme“ ((vystihuje vtedajšiu realitu hlbšie, než všetky médiá dokopy!)):
Tak vás tu máme, bratia z krvi Kainovej,
poslovia noci, ktorá do chrbta bodá dýku,
tak vás tu máme, bratia, vnuci Stalinovi,
však nie tak ako včera, dnes už bez orgovánu,
však vďaka za železné holubičky mieru
a vďaka za bozky s chuťou horkých mandlí,
v krajine preľúbeznej zavraždili vieru,
na ceste rudé šípky ako pomník padlých.
Vám poďakovanie a vrelé objatia
za provokovanie a streľbu do detí,
a naše domovy nech sú vám domovom,
svedkami sú cintoríny páchnuce olovom.
Viem, bola by to chyba – pľuvať na pomníky,
nám zostáva nádej, my boli sme a budeme,
Baľšoje vam Spasiba, braťja zachvatčiki,
Spasiba baľšoje, nikagda nezabudem,
nikagda nezabudem!

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).