Založ si blog

Je nádej, že sa konečne Slovensku podarí zbaviť oľanovca?

V relácii „Na telo“ mali duo Blanár verzus MATovič a je mi záhadou, koľko musel za to zaplatiť, aby ho bulvárne ladená tv vôbec pustila k moderátorovi, ktorý sa preslávil tak akurát stúpaním na pätu Mečiarovi (raz bude dostávať špeciálny príspevok k dôchodku za obranu =vlasti=).

Majiteľ oľano a poslanec NR SR Mgr. Igor MATovič je pseudo-mágom v sebaprezentácii. Od jeho prvých krôčikov vo veľkej politike Slovenska sa s ním spája niekoľko „káuz“, ktoré by »bežný« politik (parafrázovane „Obyčajný“ politik – opovážlivá urážka pojmu obyčajný) nazval „zaúčaním do politických tajov“. Tieto kauzy majú zaujímavý masmediálny charakter.

Kauza 20 melónov

Poznámka (vysvetlenie) na úvod: nehovoríme o zeleninových či ovocných produktoch prírody, ale o peniazoch, ktorých by malo byť viac ako jeden milión, t.j. viac miliónov, rovno dvadsať.

Už od začiatku pán MATovič dal zarobiť novinárom vo zverejňovaní »pikošiek«. Povedal im, že niekto mu ponúkol 20 000 000 eur (prepočet na SK: 602 521 629), ak zariadi pád vtedy novej vlády, médiá sa o to, samozrejme, začali zaujímať, spolu s nimi aj Verejnosť a políCIA. Tento MATovičov „skutok“ protirečil výroku odborníkov zo spoločnosti Raptor c.c.s.c., že MATovič nie je „sprostý“ (v zmysle hlúpy). Nakoniec sa pán poslanec vyjadril, že to iba 1 jeho taký kamoš (Marián Kočner, ktorého si tiež nahrával a nepriamo zvyšoval svoje budúce imanie) žartoval a že on nič a nepoVIE ani jeho meno, lebo potom už nikto nebude s ním súcitiť.

Na druhej strane sa do úst bežných občanov-voličov utvára otázka, že predsa len niekto niečo musel v tej koalícii… však vydržala iba rok a pol. Nuž čo, dvadsať miliónov Eur by musel odmietnuť iba lúzer. Či nie?

Ak ide o to – VRAJ akože údajne naháňať VRAJ akože údajných koaličných mafiánov, tak na to má majiteľ oľano svojich vybraných súdruhov, ale ak by niekto chcel otvárať vaprós na to, či sám Igorko nie je budúci „obyčajný“ novotyp nepolapiteľného mafiána – to sa asi ľahko nedozvieme.

Kauza MATovičovských vyhrážok

Majiteľ údajne hnutia oľano pán Mgr. Igor MATovič sa rád rozpráva sám so sebou ako sa zdá. Niekedy aj preto, že sa mu pri tomto rozhovore darí získať súhlas. Povedal si teda, že ak Sulík nebude robiť to, čo on chce, tak spraví čoromorofurtamoro (karambolo). Samozrejme, že si MATovič rýchlo uvedomil, že chce viac ako si môže dovoliť, preto podpísal papier, ktorý mu zakazuje robiť oné, teraz sa môže len škaredo pozerať na poslancov SMER (ale len potichu). Toto bol ďalší MATovičov skutok, ktorý protirečil výroku odborníkov zo spoločnosti Raptor c.c.s.c., že MATovič nie je žiadny hlupák.

Na druhej strane sa pánovi MATovičovi veľmi do robenia toho oného nechcelo. Bolo to hlavne preto, lebo ak by to aj chcel zrealizovať, tak by musel prekonať 1 zásadnú prekážku. Musel by najprv urobiť porádek. A na takúto úlohu by sa na Slovensku nepodujal ani bájny HerkuLES, ktorý si vraj kedysi trúfol na údajný Augiášov chliev.

Ale k dnešnému duelu – netuším ako reagovala drvivá väčšina Verejnosti alias Verejnosť, keď sa majiteľ oľano pýtal pána Blanára, či je kresťan katolík, či vie, čo je spoveď… Drzosť kolosálneho rozsahu, proti ktorému veľkosť najbližšej čiernej diery je čosi ako otvor do ihly na prišívanie gombíkov na nohavice.

Obávam sa, že iba málokto si dokáže uvedomiť, že tento človek nemá ani tušenie, čo je to kresťanstvo, čo je to žiť podľa biblických odporúčaní voči Bohu a voči blížnym – a vlastne všetky súvisiace komponenty. Iba pojem »spoveď« – ešte mu neprezradili (pre neho) obrovské TAJOMSTVO – že – ak by chcel mať účinnú spoveď s jej pozitívnymi dôsledkami, tak by musel najprv mať účinnú ľútosť a hneď na to vykonať nápravu spôsobených škôd – či už k osobám, k hypotetickému zlodejstvu a obdobne k akémukoľvek hriechu – môže čo len jeden jediný človek v štáte SR povedať, že by igorko NAPRAVIL čokoľvek, čo vyparatil? Ak by som vypichol iba 1 jeho skutok – pokúsil sa Radovi Procházkovi aspoň minimálne zminimalizovať škody, ktoré mu urobil nahrávkou, ktorá dnes koluje na YouTube v „N“ vydaniach? A to je fakt iba maličkosť.

Pán majiteľ oľano zaručene nežije podľa stáročných zvyklostí či štýlu kresťanov (a je jedno aká konfesia náboženskej spoločnosti by to bola), jeho nepodložené obvinenia, jeho nadávky v priamom prenose – to je všeobecne známe, to som si ja nevymyslel – ba naopak, človek by musel mať veľmi skazenú morálku aj fantazijne ladený amorálny slovník, aby ho dokázal dokonale napodobniť…

Aj jeho vyhrážanie sa práve dnes, že zverejní nahrávku Pellegriniho – už zabudol, ako sa postupuje pri zistení zločinu? Má zájsť na políciu alebo prokuratúru alebo na súd – rovnako jeho nahrávka Rada Procházku bola nie LEN amorálna, ale bola aj proti želanému, očakávanému a „správnemu“ riešeniu – obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní. Tak to spomínal aj Harabin vo veci threema – čo ak to spôsobí vylúčenie dôkazov pri súdnom konaní? ALE pán majiteľ oľano nie je obeť mozgovej príhody, on nie je invalid, on je natoľko inteligentný (inteligenCIA áno a nič „múdrosť“?), že veľmi dobre vie, čo má robiť a je pri plnom vedomí, ak koná zlo činne…

Tá nahrávka s premiérom Petrom ničiteľom smerákov je údajne o komunikačnom vplývaní na časť policajtov aby ho volili – ALE – demagogické ťahy predvolebných lídrov sú tak bohaté a obvyklé, že sa demagogické ťahy na budúcich voličov zažívajú takmer od všetkých strán, len jedni sú šikovnejší a ďalší menej šikovní, nič viac a nič menej – Peťko môže dať benefity zo štátneho, ale nebude stáť za chrbtom voličov počas voľby!

Že nebude Igorko (nahrávač kamaráta Radka alebo aj ASI Mariána čo sedí vo väzení) na prvom mieste kandidátky? Tu by nepomohlo ani hypotetické 155. miesto.

Prečo klame MATovič o výroku Roberta Fica? Jeho » slávny« výrok „Na Východe nič nie je“ bol vytrhnutý z kontextu – čo sa týka zločinnosti a možných mafií NA VÝCHODE NIČ NIE JE – Fico vlastne chválil Východ – ALE médiá sú megalomansky a globalizačne vplyvné a na smiech sa dostala vlastne celá verejnosť, ktorá sa zase nechala nablázniť – a nech si za to aj berie dôsledky. Karma je sxxxa!

A znovu – nekresťanská pýcha a politická nekorektnosť Igorka sa ozvala v plnej paráde: „Kandidátku budeme odovzdávať o trištvrte na dvanásť, ako to robíme vždy,” vypľul zo seba MATovič s tým, že on sám bude kandidovať z 150. miesta.

Ostatné mená na kandidátke zatiaľ neprezradil. A kto je na nich zvedavý? Hnutie/strana – ktorá má uholný kameň v nekresťanskom a pyšnom majiteľovi? Teatrálny pseudo-politik, ktorý priťažuje tomuto štátu a jeho obyvateľom svojou amorálnosťou!

Mgr. Igor MATovič, je natoľko „obyčajný“, že vraj nič nevlastní – tak prečo sa dnes rozčuľoval, že údajne musel platiť dane a on údajne rád platí dane – že to raz bolo oslobodené (jeho NE) iba pre premlčaciu lehotu a mohol sedieť ako baštrnákovec, to nespomenul – prečo?

Jeho mimopolitická profesionálna kariéra je VRAJ založená na pravdivom informovaní ľudí – len nikto nevie, prečo amorálne a proti zaužívaným pravidlám morálky. Robí to rád, je ľudomil, ba možno aj ľudofil. Hocikedy hocikoho preto vyzve na férovku, vynadá mu do všeličoho aj desaťkrát a aj do mikrofónu a aj v parlamentne a aj do TV/kamery. On zavolá telku a ukáže bežným ľuďom, že on môže aj na prechode pre chodcov zastať, lebo je poslanecky imúnny.

Igor vynašiel aj bezmajetné vlastníctvo, manželka zatiaľ neprezradila, či sa nepokúsi tie prepísané veci uložiť na bezpečnejšie miesta. Je skromný, ale zato sa dobre oženil. Manželka ho živí výrobou a distribúciou nevyžiadanej tlačovej reklamy, ktorou sa obyvateľstvu Slovenska prepchávajú poštové schránky (ja si s tým čosi vytieram, ale nikto o tom nevie), t.j. výrobou najprimitívnejšej formy spamu. Tento spam je informačným médiom takmer-akože-zlodejov. …podľa prepchatých schránok podaktorí vedia odhadnúť, ktorý z bytov je alebo nie je obývaný, či voľný.

Napriek všetkým výhradám teda môžeme smelo povedať, že tento „charizmatický“ politik dáva prácu mnohým hladným krkom. Od zlodejov po policajtov, až po „Obyčajných“ ľudí. Úspešne tají, že on aj jeho prívesky sú neobyčajní a možno závislí – no kto to dokáže? On nemá chuť.

Moderátor Michal Kovačič (hrdinský revolučný skokan na pätu Mečiara) sekal iba Blanára a Igorkovi sa iba kolegiálne usmieval. Vie ako na to.

Mgr. Igor MATovič priznal, že „Vedel som, že nahrávka existuje, ale nevedel som presný obsah. Nepodarilo sa mi túto nahrávku zohnať, ale som rád, že uzrela svetlo sveta.“ Kto konečne nahrá jeho?

Igor MATovič kedysi o sebe tvrdil, že on je »homo vulgaris« – s dodatkom, že proti mafii treba ísť tvrdo a občas za čiaru.

Nuž omyl. Rovnaký ako robili či urobili iní amorálni páchatelia. Jednak výraz, ktorý páchne po latinčine, ale si ho spáchal MATovič sám, nie je z latiny – zámerne zamenil prívlastok vulgárny (negatívny dojem väčšiny Slovákov), ten však značí »obyčajný« a v rovine presnosti vyjadrovať myšlienky podľa svojej ľubovôle – to je typické pre amorálnych jedincov. Pán šachovič nie je ani obyčajný a ani vulgárny – on prosto a jasne zámerne nedodržiava pravidlá alebo všeobecne prijaté zvyklosti a nemal by sa vyhovárať.

ALE! Kým mu to budú aj »ovčania« a aj občania TOLEROVAŤ, dovtedy bude otravovať svojou amorálnosťou CELOK alias Verejnosť. A so všetkými následkami.

Nemienim znovu a zas opakovať všetky jeho výčiny, jeho priestupky, jeho zámerné zavádzanie, jeho klamstvá a demagógie – kým budú ľudia jeho činy tolerovať či ignorovať, dovtedy bude páchať to isté alebo obdobné naďalej. Žiaľ. A jeho jed plynie aj na iných.

Jeho výhovorka v podobe „Ja som politiku neštudoval a nikdy som nebol ani na žiadnom mediálnom tréningu, lebo chcem politiku robiť tak, ako ju skutočne cítim, nie tak, ako by sa robiť VRAJ mala.“ Slabé! Ak sa mu zaužívané pravidlá, prípadne naše zákony aj vyhlášky nepáčia, nech ide z politiky preč! Nech emigruje. Škodí sebe, škodí SR, škodí NR SR, škodí Verejnosti, ubližuje ako sa mu zachce. Ale on je »svätý« a má na to »právo«?! Ani jedno a ani druhé!

Politik MATovič sa už naurážal do sýtosti – napríklad – v sobotných dialógoch rtvs urazil Blahu „Si cynické arogantné prasa“ – ak platí toto, čím je samotný MATovič? Jestvuje znesiteľný výraz?

Antižasol som pri Igorkovej vete: „Ako kresťan katolík budem s čistým svedomím voliť Zuzanu Čaputovú, lebo Slovensko sa potrebuje nadýchnuť nádeje,“ reagoval majiteľ OĽaNO Igor MATovič… „Nebojme sa podporiť čestnú ženu. Lebo je omnoho lepšie podporiť takúto ženu, ktorá má svoj názor, ktorý nemôže ako prezidentka presadiť, ako podporovať fašistov alebo komunistov, ktorí objavia Pána Boha iba pred voľbami…“

Rečičky jedinca, ktorý nežije kresťanstvo, iba má veľké reči.

Toto zapotí niekto, kto je v príkrom rozpore s kresťanstvom, ktorý kresťanstvo nepochopil obdobne ako jeho pán, ktorému slúži, ba ešte mýli skutočných kresťanov, aj imitátorov kresťanstva a inak veriacich či bezvercov. A aj spojenie »čisté svedomie« u niekoho, kto ho nemá, či má ho ako nafta čierne?! Opovážlivosť! Je presvedčený, že tak to má byť!

Majiteľ pseudo-strany OĽaNO Mgr. Igor MATovič sa poslanca Rada Procházku rovnako pýtal, či nebude po prezidentskej kampani »moc dlžný«.

„Keby som mal byť akože dlžný, sa na to vy*eriem, nemá to význam nechať zo seba spraviť niekoho bábku,“ odpovedal (vtedy ešte »kamoš«) Rado Procházka, ktorý vôbec netušil, že s pôžitkom ho Igor šachM. nahráva (POZOR! – bez oficiálnej spolupráce s políciou SR, bez spolupráce s našou prokuratúrou – činil tak predovšetkým pre svoje potešenie a pre zvýšenie popularity).

„Ja som musel v jednej chvíli spraviť vnútorné rozhodnutie, že fakt pôjdem do toho s vlastnými úsporami a mám v tom veľa svojich peňazí a aj sa mi ľudia vyzbierali, inak celkom slušne,“ vysvetľoval R. Procházka.

Prezidentský kandidát vtedy opakovane hovoril o tom, že on nemá dostatok peňazí na kampaň, takže je ním pripravovaná tzv. na kolene. Z toho dôvodu žiadal génia Igora Matoviča o »kamarátsku zľavu« na reklamný priestor. Poslanec NR SR Mgr. Igor šachMATovič Procházkovi podrobne vysvetlil, ako to v jeho bývalej firme je so zľavami za inzerciu… (koniec ukážky)

*

„Kočner priznal, že sa stretol s Igorom (šach)MATovičom. Rozprávali sa na tému počtu poslancov v parlamente. Priznal, že ho bude aj voliť, pretože má pocit, že MATovič neklame.“ „Sulík je presne taký istý ako všetci, ktorí sú v politike 20 rokov.“ (Dodal, že vo voľbách bude voliť práve „MATovičovcov“!) A voľby sa blížia. Howgh
*

Mgr. Igor MATovič tvrdil: „Braňo Škripek nedodržiaval taký čestný prísľub, že sa bude venovať polovičke aj agende proti korupcii a rozkrádaniu eurofondov. Tomu sa vôbec nevenoval.“ (Nádherná ukážka  nenápadnej lži – podobne ako trepal o komente Fica o Mazurekovi!)

Na základe pôsobenia europoslanca Branislava Škripeka je tvrdenie Igora MAToviča, že sa Škripek v Európskom parlamente vôbec nevenoval protikorupčnej agende a problémom s rozkrádaním eurofondov, ako nepravdivé. Témy, ktoré vymenoval MATovič, síce neboli primárnou agendou Škripeka, ale počas svojho pôsobenia v Európskom parlamente sa im v istej miere venoval.

Branislav Škripek sa stal europoslancom po voľbách v roku 2014, kedy kandidoval na kandidátke strany OĽaNO. Za stranu OĽaNO pôsobil od roku 2012 aj ako poslanec NR SR. Informácie o tom, či Škripek dal pred alebo PO eurovoľbách lídrovi OĽaNO Igorovi MATovičovi prísľub, v akom rozsahu sa bude vo výkone svojho mandátu venovať témam korupcie a rozkrádaniu eurofondov, sa nepodarilo dohľadať. V rozhovore pre denník Postoj z 21. mája 2014 Škripek uviedol, že v prípade zvolenia sa plánuje zamerať hlavne na ochranu ľudskej dôstojnosti, ochranu rodiny a manželstva muža a ženy a nedotknuteľnosť práva rodičov na výchovu detí, slobodu vierovyznania a prejavu, oblasť malých a stredných podnikateľov a ochranu pracujúcich. Za dôležitú tému pán Škripek označil aj ochranu prírodných zdrojov a boj s novodobým otroctvom.

Škripek ďalej vo svojom portfóliu politickej práce uvádzal, že jeho misiou je „byť hlasom rozumu a bojovať proti prílišnej centralizácii EÚ, neefektivite a korupcii”. Od roku 2014 je súčasťou Výboru pre občianske práva a slobody, spravodlivosť a vnútorné veci (LIBE), je členom delegácie pre vzťahy s Izraelom , náhradníkom vo Výbore pre práva žien a rodovú  rovnosť (FFMM) a náhradník v Delegácii pre vzťahy s krajinami Mašreku. Ako predseda Európskeho kresťanského politického hnutia (ECPM) sa snažil o podporu kresťanských hodnôt v európskej politike, združovanie a spájanie politikov na regionálnej, národnej a európskej úrovni. Angažuje sa v témach ľudských práv a ochrany životného prostredia. Ďalej sa venuje témam medzinárodnej politiky a medzinárodnej spolupráce zamerané na situáciu v Sýrii a Izraeli alebo kauze kupčenia so schengenskými vízami. Taktiež sa zaoberá migračnou politikou.

Ku korupci sa Škripek vyjadril aj v niekoľkých plenárnych diskusiách v Európskom parlamente (korupcia vo FIFA, hlasovanie o návrhu o boji proti korupcii a nadviazaní na uznesenie výboru CRIM).

V rozhovore pre denník Postoj pán Škripek spomínal, aké kroky podnikol v boji s korupciou: „Poslancom OĽaNO som ponúkal témy ako prenasledovanie kresťanov na Blízkom východe alebo protikorupčnú agendu, keď napríklad jeden môj asistent skúmal zneužívanie eurofondov v Poľnohospodárskej platobnej agentúre a spolu s Veronikou Remišovou aj narábanie s eurofondmi za Plavčana.“ V prípade Poľnohospodárskej platobnej agentúry sa jedná o pochybné prerozdelenie eurodotácií za vyše 660-tisíc eur za druhej Ficovej vlády. Podnet na Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) podal práve Škripek spolu s poslankyňou Veronikou Remišovou. V akej miere sa Škripek angažoval v kauze bývalého ministra školstva Plavčana – sa nepodarilo overiť.

 

Hrdí sa VRAJ historickými jazvami z „boja“ proti mafii, ale v realite by všetkých, ktorí s ním nesúhlasia, najradšej obvinil, odsúdil, ba aj uväznil. On nechce a nemieni pochopiť, že politika nie je o tričkách, nezvládnutých emóciách a vyhrážaní sa Leopoldovom.

Z nie dávnej minulosti – – – Bratislava 20. apríla (TASR) – Líder OĽaNO-NOVA Mgr. Igor MATovič v minulosti spáchal daňový podvod, a preto by sa mal vzdať poslaneckého mandátu. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásili predseda Mandátového a imunitného výboru NR SR Richard Raši (Smer-SD) a podpredseda poslaneckého klubu Smer-SD Dušan Jarjabek. (Koniec citátu z minulosti)

Najlepším príkladom, že pán Mgr. Igor MATovič „ASI“ stráca zvyšky „politického umu“, je jeho interview pre „Týždeň“. Tam tvrdil: …„ak si KDH a Lojzo Hlina od toho sľubovali, že bratanie sa s ultraliberálmi im niečo prinesie, tak im to prinieslo to, že KDH tlačí dole“. A aj, že Hlina „hazarduje s osudom KDH tým, že sa bratríčkuje s ultraliberálmi“. Ako uviedol nemenovaný islamista Jozef z Trnavy (univerzita), podľa neho to dejinne pripomína národných socialistov, prípadne zakomplexovaných fašistov z minulosti, lebo aj tí nenávideli slobodu a uprednostňovali výhody nenávisti… Všetkým, ktorí by mohli byť jeho partnermi v budúcej koalícii, odkázal, že ak ho neakceptujú, tak sú rovnakí ako mafia! Ale čo?!

 

Igor M: „Truban má v strane človeka, ktorý tuneloval štátne zákazky. Hovorím o Štefunkovi. Takýto človek, keď tu bude hovoriť, že registrované partnerstvá budú, tak nie, nebudú.“

Bez debaty, bez kompromisu.

Igor MATovič opakovane napáda možných partnerov a presviedča ich, že z jeho strany ide iba o „nezištnú“ výpomoc. Nechce pochopiť, že demokracia musí byť súčasťou politických strán, že politici a strany (hoci tie 4členné) nemôžu/nesmú suplovať orgány činné v trestnom konaní ani súdnu moc.

Keď sa ho v redakcii Týždeň spýtali, či chce z OĽaNO urobiť štandardnú stranu, odpovedal jasne: „Ja osobne som si na tom nikdy nezakladal a nikdy si na tom nezakladali ani ľudia, ktorí nás podporovali“. Alibisticky sa obhajoval, že éra veľkých strán sa skončila (iba podľa neho) a nikto dnes vlastne ani nechce byť členom politickej strany.

Mgr. Igor MATovič sa chválil, že politiku čistí od zlodejov. Realitou však je, že sa sústavne zbavuje ľudí, ktorí chcú slová o demokracii napĺňať skutkami.

Predseda strany OĽaNO pán Mgr. Igor MATovič sa po vražde Jána Kuciaka staval do role ochrancu novinárov a nepriamo obviňoval bez dôkazov vládnu stranu SMER z prepojenia na otrasný zločin. MATovič ale nedokázal zniesť kritiku voči svojej osobe. Novinár Martin Daňo po tlačovej konferencii povedal, že za vraždu Jána Kuciaka je zodpovedný aj MATovič. Predseda OĽaNO sa následne novinárovi hrubo vyhrážal, že keď to ešte raz zopakuje, rozbije mu ****.

Investigatívny novinár Martin Daňo z portálu Ginn sa zúčastnil na jednej z tlačoviek strany OĽaNO. Po skončení tlačovky sa provokatívne pustil do reči s MATovičom, pričom ho obvinil z toho, že je NEPRIAMO vrahom Jána Kuciaka. Daňo to zdôvodnil tým, že opozícia, vrátane MAToviča, vraj roky prehliadala závislosť policajnej inšpekcie: „Keby bola nezávislá, všetko by sa vyšetrovalo a Kuciak by bol živý.” Novinár tiež vyčítal Igorovi Matovičovi, že robil zmätočné tlačovky na odpútanie pozornosti a nikdy necitoval rozhodnutia Najvyššieho súdu v tejto veci.

Mgr. MATovič sa však bránil a tvrdil, že na to upozorňoval a vyzýval na nezávislosť policajnej inšpekcie. Novinára Daňa nazval psychopatom a padli aj vyhrážky: „Ešte raz mi povieš, že som vrah, tak ti rozbijem ****!” …

M.: „…Ak ma ktokoľvek bude verejne nazývať vrahom Jána Kuciaka, dostane po papuli, bez ohľadu, kto to je. Ak budeme tolerovať skrývanie sa rôznych psychopatov za akože novinársky preukaz a budeme im tolerovať, že môžu na kohokoľvek verejne vykrikovať, že zavraždil Jána Kuciaka, novinárskej obci len a len ublížime.”

 

Zjv 22, 11-13: Kto škodí, nech škodí ďalej, kto je špinavý, nech sa špiní ďalej, spravodlivý nech ďalej koná spravodlivo a svätý nech sa ďalej posväcuje. 12 Hľa, prídem čoskoro a moja odplata so mnou; odmením každého podľa jeho skutkov. 13 Ja som Alfa a Omega, Prvý a Posledný, Počiatok a Koniec.

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).