Založ si blog

Vedeli ste, že. ..

Na Slovensku máme aj takých všetkého-schopných politikov, ktorí – ak im klesajú preferencie, sú schopní dokonale perfektne spôsobiť autonehodu v kolóne áut na diaľnici D1, a to tak, že údajne do nich narazil ktosi zozadu? (A ešte vybaví z poisťovne odškodné, hoci by si pokojne mohol kúpiť aj ďalších sedem áut?)

Vedeli ste, že ak presedíte viac ako jedenásť hodín denne, potom s vysokou pravdepodobnosťou máte až o päťdesiat percent vyššiu „šancu“, že zomriete do troch rokov? Zázrakom však je, že slovenskí poslanci NR SR, aj keby sedeli dlhšie, tak sa im nič nestane, lebo v nich šije sto čertov?

Vedeli ste, že… „Človek predsa nemôže trvalo žiť z chladničiek, politiky, financií a krížoviek. Človek to jednoducho nemôže. Človek predsa nemôže žiť bez básní, bez farieb, bez lásky.“ — ako napísal Antoine de Saint-Exupéry…

Vedeli ste, že pán premiér Pellegrini povedal: „Opäť, preto vyzývam ľudí, ktorí sa stretávali a písali si s Mariánom Kočnerom, aby opustili slovenskú politiku. Tým skôr, ak majú k tomu postoj ako zvolávateľ schôdze Igor Matovič.“ (Žiaľ, na našu planétu Zem by asi musel priletieť kompletne celý výsadkový tím najvýkonnejších vesmírnych plavidiel najbližšej aliancie mimozemšťanov a až tí by museli uniesť majiteľa pseudo-strany OĽaNO – no uznajte, že toto zatiaľ nie je na programe záchrany…)

Vedeli ste, že sú tri veci, ktoré si ľudský mozog jednoducho nedokáže nevšimnúť – jedlo, nebezpečenstvo a ničiteľa slovenského parlamentu Igorka?

Vedeli ste, že pozemské telo človeka dokáže za tridsať minút vyprodukovať toľko tepla, koľko by stačilo na uvarenie až jeden a pol litra vody? (S jedinou výnimkou, pán Igor by dokázal za tú istú dobu vyhodiť do povetria budovu NR SR – takže nám nebolo dovolené si overiť tento fakt, aby to nespôsobilo riziko nehôd alebo smrti poslancov NR SR).

Vedeli ste, že na tomto svete zaznela UŽ aj veta: „Ja si nemyslím, že bol spáchaný trestný čin. Neberiem to ako pokus o podplácanie, ale ako pokus o srandu,“ žartoval Igor Matovič…

Vedeli ste, že naša žalúdočná kyselina, to jest kyselina chlorovodíková – je dostatočne silná na to, aby spôsobila rozpustiť aj žiletky? A vedeli ste, že oľanovci rozpúšťajú podobne morálku nášho parlamentu?

Vedeli ste, že zakladateľ vraj-strany OĽaNO Igor Matovič novinára Daňa nazval psychopatom a dodal hejtersky: „Ešte raz mi povieš, že som vrah, tak ti rozbijem hubu…”

Vedeli ste, že keď hľadáte dobro, ak ste dobrí a máte dobré myšlienky, potom tento svet uvidíte ako záhradu plnú krásy? Len nesmie byť nablízku jeden Igorko.

Vedeli ste, že majitelia Nay, ktorí chcú podporiť stranu Za ľudí, v minulosti obchodovali s Kiskovými firmami Triangel a Quattro?

Vedeli ste, že váš anjel strážny existuje len pre vás a chce vám pomáhať v každej oblasti vášho života? (Nie, Igor nie je anjel.)

Vedeli ste, že psychopata nemusíte spoznať na prvý pohľad? Stále klame, nikdy si neprizná vinu? Aj toto môžu byť varovné signály, že máte do činenia so psychopatom… Podľa psychológov môžu psychopati tvoriť až 4 % populácie? Nebýva nejaký aj vo vašom okolí? (Ak by ste chceli, odborníkom je istý nemenovaný vraj-obyčajný a že vraj je aj nezávislý?)

Vedeli ste, že web-stránka =sme= tvrdí, že čiarka sa musí písať pred spojeniami a preto, a teda, a tak, a predsa, a jednako, a to, a pritom?

Vedeli ste, že všetko, čo sa týka druhých, môžete robiť iba s ich súhlasom?

Vedeli ste, že zlý človek predpokladá, že všetci ľudia sú jemu podobní?

Vedeli ste, že nedostatok dôkazov ešte neznamená dôkaz nedostatku?

Vedeli ste, že pravda sa nesmie zamieňať s názorom väčšiny?

Vedeli ste, že ak ste paranoidný politik, tak to neznamená, že vás nikto nikdy nesleduje? (Zabudli ste toho tam hore?)

Vedeli ste, že priatelia aj kamaráti vlastne podporujú iumunitu človeka až o 60 percent?

Vedeli ste, že ak by som chcel vyčerpať všetky možnosti začiatku vety „VEDELI STE, ŽE…“, tak by som musel žiť dlhšie ako Metuzalem? … … …

Za hrsť humoru v lete nezaškodí

04.08.2020

(Humor, satira, paródia) hlas ľudu: „Šachovič predsa nesľuboval, že príde na vranom koni, vytasí zlatý meč a všetky potkany zutekajú. V rámci svojich bohatých možností bojuje so zákernou pandémiou COVID-19, snaží sa zatvárať súperiacich akože zločincov, začal robiť poriadky na súdoch, pripravuje sa na prokuratúru nech nekradne, dokonca volí aj nepopulárne [...]

Hlboký omyl evanjelických aj katolíckych biskupov

30.07.2020

S oneSKorením som si kukol rozhovor s Havranom ako jeho reakciu na troch evanjelických biSKupov, ktorí odsúdili farárku Polckovú a natárali viac ako bolo únosné. „Najviac mi je ľúto z celej tejto nešťastnej komunikácie, že o5 sa tu snažia 3 biskupi sploštiť človeka na nejakú ideologickú floSKulu. Anička Polcková má také vyhlásenia, ako má drvivá väčšina jej [...]

Neveríš v Boha a nehanbíš sa za to!

24.07.2020

Pobúrilo ma to. Spupný majiteľ oľano má nevedno ako dlho odkaz na fejsbúku: „Verím v Boha a nehanbím sa za to!“ Tak neviem, či sa mi to iba nezdalo, ale nepoznám verejne činnú osobu – inú a inde – ktorá by sa v mojej mysli nezapísala tak hororovo, znechucujúco, odpudzujúco – ako je to s menom Igor Matovič. To sú sprosté/nechutné/nevhodné nadávky [...]

Vittoria, Malta, citadela

Lovci lebiek vypátrali na Malte osem rokov hľadanú Slovenku

07.08.2020 14:19

Miriam Salingerová bola právoplatne odsúdená za spolupáchateľstvo pri trestných činoch krátenia a neodvedenia dane a poistného.

SMK sólymos forró Szabolcs most-híd

SMK, Most-Híd a hnutie Spolupatričnosť zakladajú spoločnú politickú stranu

07.08.2020 13:48

Do NR SR sa na základe výsledkov februárových parlamentných volieb nedostala ani jedna strana reprezentujúca maďarskú menšinu.

Západné Tatry

Češky zablúdili pod Barancom, záchranári ich vylovili z kosodreviny

07.08.2020 11:03

Zablúdeným českým turistkám pod Barancom v Západných Tatrách pomáhali v noci zo štvrtka na piatok horskí záchranári.

Centrum sociálnych služieb Vita Vitalis

Pribudlo 43 infikovaných a dve úmrtia. Koronavírus je opäť v centre sociálnych služieb

07.08.2020 09:34, aktualizované: 12:33

Za uplynulý deň urobili 2 473 testov. Stúpol počet úmrtí, hospitalizovaných v nemocniciach aj pacientov na umelej pľúcnej ventilácii.