Založ si blog

Vedeli ste, že. ..

Na Slovensku máme aj takých všetkého-schopných politikov, ktorí – ak im klesajú preferencie, sú schopní dokonale perfektne spôsobiť autonehodu v kolóne áut na diaľnici D1, a to tak, že údajne do nich narazil ktosi zozadu? (A ešte vybaví z poisťovne odškodné, hoci by si pokojne mohol kúpiť aj ďalších sedem áut?)

Vedeli ste, že ak presedíte viac ako jedenásť hodín denne, potom s vysokou pravdepodobnosťou máte až o päťdesiat percent vyššiu „šancu“, že zomriete do troch rokov? Zázrakom však je, že slovenskí poslanci NR SR, aj keby sedeli dlhšie, tak sa im nič nestane, lebo v nich šije sto čertov?

Vedeli ste, že… „Človek predsa nemôže trvalo žiť z chladničiek, politiky, financií a krížoviek. Človek to jednoducho nemôže. Človek predsa nemôže žiť bez básní, bez farieb, bez lásky.“ — ako napísal Antoine de Saint-Exupéry…

Vedeli ste, že pán premiér Pellegrini povedal: „Opäť, preto vyzývam ľudí, ktorí sa stretávali a písali si s Mariánom Kočnerom, aby opustili slovenskú politiku. Tým skôr, ak majú k tomu postoj ako zvolávateľ schôdze Igor Matovič.“ (Žiaľ, na našu planétu Zem by asi musel priletieť kompletne celý výsadkový tím najvýkonnejších vesmírnych plavidiel najbližšej aliancie mimozemšťanov a až tí by museli uniesť majiteľa pseudo-strany OĽaNO – no uznajte, že toto zatiaľ nie je na programe záchrany…)

Vedeli ste, že sú tri veci, ktoré si ľudský mozog jednoducho nedokáže nevšimnúť – jedlo, nebezpečenstvo a ničiteľa slovenského parlamentu Igorka?

Vedeli ste, že pozemské telo človeka dokáže za tridsať minút vyprodukovať toľko tepla, koľko by stačilo na uvarenie až jeden a pol litra vody? (S jedinou výnimkou, pán Igor by dokázal za tú istú dobu vyhodiť do povetria budovu NR SR – takže nám nebolo dovolené si overiť tento fakt, aby to nespôsobilo riziko nehôd alebo smrti poslancov NR SR).

Vedeli ste, že na tomto svete zaznela UŽ aj veta: „Ja si nemyslím, že bol spáchaný trestný čin. Neberiem to ako pokus o podplácanie, ale ako pokus o srandu,“ žartoval Igor Matovič…

Vedeli ste, že naša žalúdočná kyselina, to jest kyselina chlorovodíková – je dostatočne silná na to, aby spôsobila rozpustiť aj žiletky? A vedeli ste, že oľanovci rozpúšťajú podobne morálku nášho parlamentu?

Vedeli ste, že zakladateľ vraj-strany OĽaNO Igor Matovič novinára Daňa nazval psychopatom a dodal hejtersky: „Ešte raz mi povieš, že som vrah, tak ti rozbijem hubu…”

Vedeli ste, že keď hľadáte dobro, ak ste dobrí a máte dobré myšlienky, potom tento svet uvidíte ako záhradu plnú krásy? Len nesmie byť nablízku jeden Igorko.

Vedeli ste, že majitelia Nay, ktorí chcú podporiť stranu Za ľudí, v minulosti obchodovali s Kiskovými firmami Triangel a Quattro?

Vedeli ste, že váš anjel strážny existuje len pre vás a chce vám pomáhať v každej oblasti vášho života? (Nie, Igor nie je anjel.)

Vedeli ste, že psychopata nemusíte spoznať na prvý pohľad? Stále klame, nikdy si neprizná vinu? Aj toto môžu byť varovné signály, že máte do činenia so psychopatom… Podľa psychológov môžu psychopati tvoriť až 4 % populácie? Nebýva nejaký aj vo vašom okolí? (Ak by ste chceli, odborníkom je istý nemenovaný vraj-obyčajný a že vraj je aj nezávislý?)

Vedeli ste, že web-stránka =sme= tvrdí, že čiarka sa musí písať pred spojeniami a preto, a teda, a tak, a predsa, a jednako, a to, a pritom?

Vedeli ste, že všetko, čo sa týka druhých, môžete robiť iba s ich súhlasom?

Vedeli ste, že zlý človek predpokladá, že všetci ľudia sú jemu podobní?

Vedeli ste, že nedostatok dôkazov ešte neznamená dôkaz nedostatku?

Vedeli ste, že pravda sa nesmie zamieňať s názorom väčšiny?

Vedeli ste, že ak ste paranoidný politik, tak to neznamená, že vás nikto nikdy nesleduje? (Zabudli ste toho tam hore?)

Vedeli ste, že priatelia aj kamaráti vlastne podporujú iumunitu človeka až o 60 percent?

Vedeli ste, že ak by som chcel vyčerpať všetky možnosti začiatku vety „VEDELI STE, ŽE…“, tak by som musel žiť dlhšie ako Metuzalem? … … …

Krátko o dueli Harabin verzus Hlina, ktorý vyrážal dych

13.10.2019

Neviem úplne presne ako dlho má tatrojka novú taktiku či postoj k diskusiám aj duelom, ale čo predvádzala dnes pseudo-moderátorka, to nádherne odhaľuje, čo robí väčšina obyvateľstva (občanov) viac »

Teologický pohľad na príkro-objektívnu realitu súčasnej doby

12.10.2019

Zjv 22, 11-21: Kto škodí, nech škodí ďalej, kto je špinavý, nech sa špiní ďalej, spravodlivý nech ďalej koná spravodlivo a svätý nech sa ďalej posväcuje. 12 Hľa, prídem čoskoro a moja viac »

Mazurek? Je to možné? Je to naozaj tak?

07.10.2019

Nie som sympatizant ani propagátor kotlebovcov, k Mazurekovi som sa dostal nepriamo cez Fica (jeho nepochopený komentár rozsudku NS SR), Pellegriniho (nekolegiálna ignorancia ísť do hĺbky), ale viac »

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.

peniaze, kalkulačka

Niektoré firmy nebudú musieť overovať účtovné závierky

15.10.2019 17:43

Niektorým firmám ubudnú povinnosti v oblasti účtovníctva. Počíta s tým novela zákona z dielne ministerstva financií, ktorú schválil parlament.

Zrážka lodí v Budapešti

Za májovú nehodu lodí na Dunaji je zodpovedný kapitán plavidla Viking Sigyn

15.10.2019 17:31

Pri nehode zomrelo 26 Juhokórejčanov a dvaja maďarskí členovia posádky. Prežilo len sedem ľudí na palube.