Pápež František je proti pápežovi Františkovi

16. septembra 2019, matthew1801, len/úvahy

Včera zaznela aj homília/kázeň apoštolského prefekta v Azerbajdžane Vladimíra Feketeho, ktorú predniesol na púti k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne a v nej povedal aj:

„Nemenej bolestné je však aj byť svedkami pyšného a domýšľavého posudzovania Svätého Otca. Ak na pápeža Františka útočí svet, je to normálne. Odkiaľ však berú oprávnenie kritizovať jeho slová a činy niektorí kňazi či biskupi? Len preto, že vzhľadom na svoj pôvod je iný, ako bol Ján Pavol II. či Benedikt? Je chyba naozaj v pápežovi? Alebo niektorým našim duchovným chýba nielen úcta a poslušnosť k svojmu predstavenému, ale i elementárna skromnosť v úsudku a pokora. Verím, že v pápežovi Františkovi dal Boh Cirkvi proroka a duchovného vodcu pre moderné časy. On sám pri každej príležitosti nezabudne pripomenúť: Prosím vás, modlite sa za mňa. Vypočujme túto jeho prosbu a denne sa modlime za Svätého Otca, jeho spolupracovníkov a jeho službu. A ak si v našej prítomnosti niekto o neho neúctivo otrie svoje ústa, majme odvahu s láskou tohto pomýleného brata či sestru napomenúť a spýtať sa ho, či sa za pápeža aj modlí!“

Prv, než budem pokračovať, krátky citát z biblie: (Mt 23, 8-12) Vy sa nedávajte volať Rabbi, lebo len jeden je váš Učiteľ, vy všetci ste bratia. 9 Ani Otcom nevolajte nikoho na Zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský. 10 Ani sa nedávajte volať Učiteľmi, lebo len jediný je váš Učiteľ, Kristus. 11 Kto je medzi vami najväčší, bude vaším služobníkom. 12 Kto sa povyšuje, bude ponížený, a kto sa ponižuje, bude povýšený. (Koniec citácie)

     Pápež František sa zásadne mýli, keď označuje totalitnú ideológiu islam za náboženstvo mieru (samotné slovo islam je v preklade podriadenie sa – že by všetkých prekladateľov a znalcov totalitnej ideológie islam pozatvárali do väzenia alebo im pohrozili na živote?!). Aspoň to povedal významný jezuitský expert na islam Samir Khalil Samir, podľa ktorého by sa mal mať kresťanský svet pred mohamedánmi v primeranej opatrnosti.

V Egypte narodený orientalista a filozof v rozhovore pre taliansky web La Fede Quotidiana konštatoval, že pápež František nemá o islame riadne a dostatočné informácie!

„Pápež je nepochybne vo svojich komentároch o islame vedený dobrými úmyslami. Ale o tomto »náboženstve« nemá dostatok relevantných informácií. Bolo by dobré, keby mu ľudia z jeho okolia povedali o totalitnej ideológii islam viac, pápež by tak bol v obraze,“ uviedol sedemdesiatdeväťročný kňaz Samir.

Mimochodom – je to záležitosť spojená s politikou – pápež František ako NIEKTO, kto vyrastal v Južnej Amerike, kde pôsobil dlhú dobu závan socialisticko-sociálnej náchylnosti na revolučné zmeny – na rozdiel od Európy a USA… Pápež mal naozaj dobrý úmysel – čosi obdobné, ako sa pokúšala takzvaná politická korektnosť – ako keby stačilo formálne sa snažiť o zmier za každú cenu a podstata nech ide stranou.

On vychádzal z predpokladu, že veď Boh je fakt iba jeden – veď už ako študenti teológie sme sa učili, že ak by bolo viac bohov ako jeden jediný, tak by vlastne nebol žiadny!

Fajn.

Takže – keď sa rozhodol, že napomôže mieru vo svete, tak pri kontakte aj komunikácii s mohamedánskymi vysokými predstaviteľmi presadzoval ideu, že aj Alah je boh a aj BOH (Jahve? Ježiš? Stvoriteľ? Duch svätý?) je boh, takže „poviem im, že veríme v jedného Boha“ – no dobre, pán Jorge Mario Bergoglio (266. pápež katolíckej cirkvi, sídlo vo Vatikáne, ktorého zvolilo konkláve 13. marca 2013. Je prvým pápežom, ktorý pochádza z juhoamerického kontinentu, prvým pápežom zo „Spoločnosti Ježišovej“ – jezuiti – a po vyše 1270 rokoch prvý pápež, čo sa nenarodil v Európe. * 17.12.1936, Buenos Aires, Argentína)…

Ale!

Čo o sebe prezrádza Boh v Biblii, čo chce/očakáva od svojich verných a čo chce Alah a čo o sebe prezrádza tento – to sú dve odlišné veci, ako keby sme posudzovali dve rôzne galaxie, ktoré sú v protiľahlých koncoch Vesmíru, prípadne ako keby boli v iných dimenziách, o ktorých nemáme všetky informácie!

A pozor! Všimli ste si, ako sa za ostatných odhadom 25-30 rokov zneužili výdobytky bojovníkov za slobodu a ľudské práva? Použili Deklaráciu ľudských práv proti kresťanom, lebo vydávali totalitnú ideológiu islam za náboženstvo – lenže za 1387 rokov od smrti Mohameda bolo už dosť dôkazov, aké skutky sú za totalitnou ideológiou islam. A znovu sa použilo klamstvo proti kresťanstvu – že aj kresťania porobili toľko a toľko fuj-vecí… no nikto ani nepošepkal, že ak zlo-činili kresťania, takmer vždy naprotiveň vôli samotného Boha, ktorý jasne nechal napísať, aká je jeho vôľa – a náprotivok? Väčšinu zlého vsunul do Koránu samozvaný prorok Mohamed a za spomínaných 1387 rokov nikto nerátal všetky tie vojny, vraždy, zotročenia (tam nešlo o smrť, ale ešte horšie – otroctvo), lúpeže, zaberanie území a mnoho ďalších!

Lenže v „Deklarácii ľudských práv“ nie je nič napísané na obranu démonských cieľov totalitných ideológií – alebo sme už zabudli, čo predviedli za omnoho kratšiu svoju éru – fašisti od Mussoliniho, nacisti od Hitlera, komunisti od Stalina?

Podľa Samira vyvolávajú pápežove nedostatočne odborné komentáre o islame zmätok medzi veriacimi a škodoradosť v protikatolíckych médiách. „Jeho predchodca, pápež Benedikt XVI. bol opatrnejší, keď sa vyjadroval k islamu,“ porovnával Samir. Pápež František v minulosti napríklad uviedol, že terorizmus nemá nič spoločné s islamom. „Kresťania a mohamedáni uctievajú jedného milosrdného Boha,“ vyhlásil pápež František. (? ? ?)

Omyl. Pápež František je proti pápežovi Františkovi. Kdesi ktosi tvrdí, že viac dodržuj to, čo chce Pán Boh – takže smola, ak máme pápeža, ktorý nevdojak privodil možné budúce zlikvidovanie kresťanstva v blízkej budúcnosti – lebo totalitná ideológia islam má za cieľ od svojho Mohameda a akože-Alaha víťazstvo islamu a nič iné – PODRIADENIE SA!

A čo ak sa ja nechcem podriadiť – lebo ak živo milujem Boha, moja láska splýva s jeho láskou – tak aké podriadenie sa???

Také hodnotenie (ako má pápež) kňaz Samir spochybňuje. „V islame a v Koráne je všetko. V niektorých častiach sa hovorí o mieri, ale súčasne sa v nich nájdu aj mnohé nehorázne tvrdenia, ktoré nie sú ani zďaleka mierumilovné. A to najmä na adresu tých, ktorí zastávajú odlišné názory a postoje. Práve preto nie je namieste definovať islam ako náboženstvo mieru.“

„Súčasne nie je správne hovoriť, že mohamedáni aj kresťania veria v jedného Boha. Pre kresťanov je Boh synonymom lásky, pre mohamedánov to tak byť nemusí. Dá sa povedať, že obe viery vyznávajú jedného Boha. To však neznamená, že veríme v rovnakého Boha (identického). Som presvedčený o tom, že v mnohých ohľadoch nie je islam zlučiteľný so západnými hodnotami. Islam predstavuje v skutočnosti nielen náboženstvo, ale aj systém, ktorý ovplyvňuje politiku, ekonomiku, spoločnosť a vôbec celý štát.“ ((Čiže je to totalitná ideológia – buď totálne všetko pod islam, alebo nič – aj likvidáciu!))

„Mám za to, že nemôžete odmietať ľudí, ktorí prídu. Musíte (???) ich prijať, pomôcť im, starať sa o nich, sprevádzať ich a potom hľadať, kam ich umiestniť,“ povedal Jorge Mario Bergoglio s tým, že v prípade Európy by to malo byť rovnomerné po celom starom kontinente.

Toto vyznieva ako vytrhnuté z kontextu a ja pridávam – ako vytrhnuté z objektívnej reality. Nakoľko hovorí o ilegálnych migrantoch, a nie IBA a jedine o utečencoch, kde má OSN aj Európa prijaté zaužívané postupy – to len tvorcovia NWO radi mätú pojmy s dojmami.

Po roku 2015, keď sa pani Merkel hrala na „mama“ Merkel, došli do EÚ aj tí, ktorí v Sýrii vyvolali občiansku vojnu (zlo činili, čiže zločinci), ba aj tých, ktorí sú alebo boli spolučinitelia teroristických akcií. A aj nemecké orgány ešte na začiatku odhadli, že iba 30 % ako tak spĺňali termín „utečenci“…

Pápež František je proti pápežovi Františkovi.

     „Niektorí ľudia si myslia, že – odpusťte výraz – ak chcete byť dobrí katolíci, musíte sa množiť ako králiky. Nie. Rodičovstvo je o zodpovednosti.“

Toto je ako zo slovníka novodobých neomarxistických akože-liberálov a ich obdobných pomáhačov. Pápež František je proti pápežovi Františkovi.

Pápež: „Tretia svetová vojna už prebieha, po častiach… Do každej farnosti treba prijať jednu utečeneckú rodinu. Krajina má prijať iba toľko imigrantov, koľko je ich schopná aj integrovať. Práva imigrantov sú nad práva obyvateľov.“

Tento výrok nemá s ochranou viery nič – toto je politika, ktorá by sa skôr hodila ku Gorbačovovi, prípadne k modifikáciám milovníkov NWO…

+

„Je celkom možné, že vojdem do dejín cirkvi ako ten, čo ju rozdelil.“ Pápež František je proti pápežovi Františkovi.

„Jediné, čo by som rád urobil, by bolo jedného dňa si vyjsť vonku bez toho, aby ma niekto spoznal, a dať si pizzu. To uvádzam teraz ako príklad. V Buenos Aires som bol často vonku. Navštevoval som farnosti… To mi trochu chýba, ale človek sa s tým vyrovná, zvykne si na to…“ Pápež František je proti pápežovi Františkovi.

+

Pápež František vyslovil: „Nie je nič také ako nebo alebo peklo.“

Pápež pokračuje vo svojej misii likvidácie kresťanstva, keď kresťanom katolíkom hovorí oi. že „žiadne nebesia, očistec, či peklo neexistujú“… Pápež František je proti pápežovi Františkovi. A proti všetkým.

Ja ako bežný občan – keby negoval očistec s peklom – ale aj nebo? Nevonia to po predstave raja u islamistov? Pápež František je proti pápežovi Františkovi.

Eugenio Scalfaro, blízky osobný dôverník pápeža, vo významnom denníku La Republica, ktorého je zakladateľom, napísal: „pápež František opustil to, že by duše mali po smrti odísť do pekla, očistca, či na nebesia.“ Pápež František je proti pápežovi Františkovi, úprimnú sústrasť.

Ferko tiež začal sa svojvoľným prekrúcaním znenia Písma svätého (Biblie), kedy do biblických veršov pridáva aj satanistickú tématiku. Napr. pri rannej homílii na Svätú Martu 4. septembra 2014 František úplne obrátil význam biblického verša, kedy Svätému Pavlovi falošne pripísal tieto satanistická slová: „Chválim sa len svojimi hriechmi.“ Uveďme si presný oficiálny citát:

radiovaticana.cz: Apoštol Pavol – pokračoval pápež – sa nechváli tým, kde študoval – „a študoval u najvýznamnejších profesorov tej doby“ – ale „iba dvoma vecami“: „On sám hovorí: chválime sa iba svojimi hriechmi (porov. 2 kor 12, 9). To pohoršuje. Inde potom hovorí: »chválime sa iba Kristom a to ukrižovaným« (porov. Gal 6,14). Moc Božieho Slova je v stretnutí mojich hriechov a krvi Krista, ktorý ma zachraňuje…“

Pápež potom homíliu uzavrel stimulom veriacich, aby sa oni predviedli s vlastnými hriechmi, ktorými sa môžu „pochváliť“ – ako sa vysmejú Ježišovi, ktorý im na kríži naivne odpustil. Teda, nepovedal to výslovne takto, ale presne v tomto zmysle – manipulovať oni jezuiti vedia dobre, sú na to skvele vycvičení. V ďalšom citáte si, prosím, všimnite ako zdôrazňuje práve najväčšiu katolícku lož a ​​buďte si istí, že slepá dogmatická viera v zástupnú smrť Krista na kríži ešte nikoho nespasila – a nikdy nikoho ani nespasí…

V tzv božích veciach stačí niekedy mikro-malá zmena a celé je to v blude…

radiovaticana.cz: Záverom Petrov zástupca povzbudil prítomných, aby si položili niekoľko otázok: „Som schopný povedať Pánovi, že som hriešnik? Nie však teoreticky, ale vyznaním konkrétneho hriechu. A som schopný veriť, že práve On ma svojou krvou zachránil z hriechu a dal mi nový život? Mám dôveru v Krista? Čím sa môže kresťan chváliť? Dvoma vecami, totiž vlastnými hriechmi a ukrižovaným Kristom, zakončil pápež rannú kázeň v kaplnke Dómu sv. Marty.

Každopádne v žiadnom z Pavlových textov takéto nenájdete. Pápež František klame a prekrúca… Pápež František je proti pápežovi Františkovi.

Apoštol Pavol hovorí: „Ak je potrebné sa pochváliť, pochválim sa so svojimi slabosťami,“ (2 Korintským 11:30) keď to hovorí po zozname ťažkostí svojho života – väzenie, bičovanie, stroskotanie v lodi…

Ak použijeme najpresnejší preklad, potom sa dočítame nasledujúce:

„Ak sa mám chváliť, budem sa chváliť tým, v čom som slabý.“ Alebo tiež „Ak sa mám chváliť, budem sa chváliť {po grécky: tými (vecami) mojej slabosti}.“ (2 Kor 11, 30)

…ale on [Pán] mi povedal: „Stačí ti moja milosť, lebo [moja] moc sa dokonáva (sa završuje) v slabosti.“ Veľmi rád (Najradšej) sa budem radšej chváliť svojimi slabosťami, aby na mne prebývala (episkénún – „spočinúť / usídliť sa“), moc Kristova. (2 Kor 12, 9)

Pápeža tiež chytili pri zločine pri ďalšej klamlivej manipulácii, keď tento jezuita skúšal klamať svoje stádo, keď poslucháčom hovoril, že „Ježiš sa obrátil v Satana!“ Francis obvinil Ježiša, že „degraduje sám seba až do tej miery, že sa úplne Anihiluje,“ potom zašiel s šírením satanistickej doktríny ešte ďalej, keď povedal, že Ježiš Kristus „zo seba pre nás urobil diabla a hada,“ ako uvádza vatikánsky denník L’Osservatore Romano.

„So we can say,“ the Pope Affirmed, that „Jesus ‚made himself the serpent,‘ Jesus ‚made himself sin,‘ and he took upon himself all the filth of humanity, all the filth of sin. And he ‚made himself sin‘ … (Zdroj: Pope Francis, Morning Meditation In The Chapel Of Domus Sanctae Martham. In The Sign Of The Cross, 4. 4. 2017L’Osservatore Romano, daily ed., Anno CLVII, 79, 5 . 4. 2017)

Pope Francis: Relationships With Jesus Are Dangerous

K týmto kacírskym vyhlásením pápeža Františka pribudlo ďalšie, prelomil kresťanskú tradíciu a povedal davu 33 000 katolíkov v Ríme: „Mať osobný vzťah s Ježišom je nebezpečné a škodlivé“ – toto povedal pápež počas prejavu 25. 6. 2017, čím vyvolal hrôzu, že by mohol byť tým falošným prorokom predpovedaným v Biblii a v proroctvách.

Pápež František je proti pápežovi Františkovi.

+

Nakoniec sa pozrime na celý citát, ktorý pápež tak prekrútil:

7 A aby som sa mimoriadnosťou zjavenia nepovyšoval, (n .: i pri mimoriadnosti zjavení. Preto aby som sa nepovyšoval) bol mi daný do tela tŕň (r. Skolops – „tŕň / osteň“) – Satanov anjel, aby ma pohlavkoval [a ja sa nepovyšoval]. 8 Kvôli tomu som trikrát prosil Pána, aby to odo mňa odišlo, 9 ale on mi povedal: „Stačí ti moja milosť, lebo [moja] moc sa završuje v slabosti.“ Veľmi rád (r .: Najradšej) sa budem radšej chváliť svojimi slabosťami, aby vo mne prebývala (r. Episkénún – „spočinúť / usídliť sa“) moc Kristova. 10 Preto mám záľubu v slabostiach, v zlom zaobchádzaní, v tiesni, v prenasledovaniach a úzkostiach pre Krista. Lebo keď som slabý, vtedy som mocný. (2 Kor 12, 7-10)

Ako je známe, Pavol sa s Kristom nikdy nestretol, a preto neprekvapuje, že už tu nehovorí presne, už tu dochádza k informačnému šumu – Kristus totiž svojich najpokročilejších žiakov v tajnom Tomášovom evanjeliu učil, že „dvaja majú uzavrieť mier v jednom dome tela“. Pavol by sa namiesto toho najradšej svojej temnej satanskej polovice – ega – zbavil. Je to úplne rovnaká chyba, ktorú robí väčšina východných duchovných smerov, keď sa svojho „eguška“ pokúša ignorovať, príp. potláčať.

 

Mt 22, 1-14: A Ježiš im znova hovoril v podobenstvách: 2 „Nebeské kráľovstvo sa podobá kráľovi, ktorý vystrojil svadbu svojmu synovi. 3 Poslal svojich sluhov, aby zavolali pozvaných na svadbu. Ale oni nechceli ísť. 4 Znova poslal iných sluhov s odkazom: »Povedzte pozvaným: Hostinu som už pri chystal, voly a kŕmny dobytok sú pozabíjané a všetko je pripravené; poďte na svadbu!« 5 Ale oni na to nedbali a odišli: jeden na svoje pole, iný za svojím obchodom. 6 Ostatní jeho sluhov pochytali, potupili a zabili. 7 Kráľ sa rozhneval, poslal svoje vojská, vrahov zahubil a ich mesto podpálil. 8 Potom povedal svojim sluhom: »Svadba je pripravená, ale pozvaní jej neboli hodní. 9 Choďte preto na rázcestia a všetkých, čo nájdete, zavolajte na svadbu.« 10 Sluhovia vyšli na cesty a zhromaždili všetkých, ktorých našli, zlých aj dobrých; a svadobná sieň sa naplnila hosťami. 11 Keď kráľ vošiel pozrieť si hostí, zbadal tam človeka, ktorý nebol oblečený do svadobného odevu. 12 Povedal mu: »Priateľu, ako si sem mohol vojsť bez svadobného odevu?« On onemel. 13 Tu kráľ povedal sluhom: »Zviažte mu nohy i ruky a vyhoďte ho von do tmy; tam bude plač a škrípanie zubami.« 14 Lebo mnoho je povolaných, ale málo vyvolených.“

((To rúcho venoval Pán svadby tým, ktorých prijal – a ahaho, vošiel aj nehodný a namýšľal si, že okrkce Pána a bude si hovieť v jeho blahu – to mi pripomína istého Igorka, ako si namýšľa, že keď bude imitovať nevinnosť, že mu to prejde – ale bez Pána svadby sa tam ani zrnko prachu nepohne – tak prečo si namýšľal imitátor?)) – podobenstvá tých dôb boli občas ako hlavolam – je zrozumiteľný nám a dnes?

Pentin píše:

Cirkev by nemala brániť totalitnú ideológiu islam (ktorá nie je náboženstvom, za ktorý sa imitatívne skrýva) „za každú cenu“ a snažiť sa „ospravedlniť ho z hrôz, ktoré sú každodenne páchané v jeho mene,“ v opačnom prípade „jeden z nás zradí pravdu,“ uviedol vedúci jezuitský učenec islamu.

Melchitský jezuitský kňaz Henri Boulad si myslí, že pokiaľ ide o otázku islamu, Katolícka cirkev spadla do pasce „liberálnej ľavicovej ideológie, ktorá ničí Západ „pod zámienkou otvorenosti, tolerancie a kresťanskej lásky.“

Pentin informoval, že Boulad napísal list Františkovi vlani v auguste,

…povedal mu, že mnohí si myslia, že pápežove názory na islam „sú v súlade s touto ideológiou, a že ľahostajne idete od ústupku k ústupku a od kompromisu ku kompromisu na úkor pravdy.“

Kresťania,“ napísal Boulad, „od vás očakávajú niečo iné, než vágne a neškodné vyhlásenia, ktoré môžu zakrývať skutočnosť.“

Boulad v liste Františkovi ocenil oveľa realistickejšiu odpoveď na islam zo strany pápeža Benedikta:

Váš predchodca, pápež Benedikt XVI., mal odvahu prijať jasný a jednoznačný postoj. Jeho prístup pozdvihol mnohé štíty a získal si veľa nepriateľov. Ale nie je úprimná konfrontácia zdravšia ako dialóg, založený na kompromise? Keď židovskí hierarchovia žiadali apoštolov, aby prestali hlásať evanjelium, apoštoli odpovedali: „my nemôžeme nehovoriť o tom, čo sme videli a počuli.“ (Skutky apoštolov 4, 20)

Je najvyšší čas vystúpiť z hanebného a trápneho ticha tvárou tvár islamizmu, ktorý útočí na Západ a zvyšok sveta. Systematický zmierlivý postoj je väčšinou mohamedánov vysvetľovaný ako znak strachu a slabosti. Keď nám Ježiš povedal: Blahoslavení tichí (lebo oni budú dedičmi Zeme), nepovedal nám: »požehnaní buďte pacifisti. Mier je mierom za každú cenu.« Taký prístup je čistá a jasná zrada pravdy.“

Pápež František bol, je a bude proti pápežovi Františkovi…