Založ si blog

Čo spája Merkelovú a Trubana, prípadne Bergoglia etc?

Ako fanúšik humoru som pôvodne zamýšľal titulok „Brontosaurus, brontosaurica a brontosauričatá sa hádajú, ktorý z nich je najbrontosaurovatejší.“ To je vlastne extrakt problému súčasnosti.

Nemecká kancelárka Angela Dorothea Merkelová o5 obhajovala svoje morbídne rozhodnutie ešte zo septembra 2015, keď sa nikoho nepýtala (nedala o tom hlasovať, nerobil sa prieskum verejnej mienky a ani nič tomu podobné!) a otvorila nemecké hranice pre údajne sýrskych utečencov a 70 % ilegálnych migrantov, ktorí vtedy uviazli v Maďarsku… Dnes sa progresívne tají, koľko znásilnení, vrážd, krádeží a menších priestupkov splodil tento Merkelin pozývací výkrik do tmy našej budúcnosti.

Pani Angela D. Merkelová (zjavne bez sebareflexie – och, aké progresívne!) vo svojom prvom vystúpení po skončení dovolenky priznala, že uvedené rozhodnutie spôsobilo jej vláde komplikácie. Stále si však myslí, že išlo o =správny= krok. Asi v SRN nemajú dosť aktívnych psychiatrov – alebo – sila korporácií a iných foriem kapitalisticko-zbrojárskej lobby je oporou aj pre delikventov politickej elity…

„Napriek tomu by som stále trvala na tom, že to, že sme pomohli v situácii humanitárnej núdze, bolo správne,“ vyhlásila kancelárka na občianskom fóre denníka Ostsee-Zeitung v meste Stralsund v spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko.

Nemecko sa, výhradne podľa jej bludárskych slov, nemôže starať len o vlastný blahobyt, ale aj o to, čo prospieva medzinárodnému spoločenstvu.

Takže ani náznak toho, že konala na príkaz korporácií a združenia kapitalistov a podobne, mlčala aj o tom, že ešte v prvých mesiacoch už mali dôkladne zistené, že utečencov, ktorí by spĺňali azylové podmienky – bolo iba a jedine 30 %… 70 % ilegáli.

„Nemôžeme myslieť len na nás,“ zdôraznila. Ako keby prezradila – na vás, moji milovaní domorodci – úplne kašlem a vôbec ma nezaujíma, či to prežijete v zdraví a šťastí, lebo zisky firiem, zisky korporácií, zisky zbrojárskeho priemyslu, zisky mojej rodiny a zisky mojej strany – to je to, o čo tu ide. – – – Jasné, že to takto nemohla odkomunikovať. To by neprežila ani pol hodiny!

Angela D. Merkelová reagovala aj na výčitky politika Alternatívy pre Nemecko (AfD). Ten vyhlásil, že kancelárka svojou pseudo-migračnou politikou rozdelila štát a v mene údajnej tolerancie ju doviedla k novej diktatúre.

Kancelárka A.D.M. mu odvetila, že skutočnosť, že svoju otázku jej mohol položiť bez obáv o vlastnú bezpečnosť, hovorí sama za seba. Okrem toho si Merkelová podľa vlastných slov nemyslí, že by poslanci AfD sediaci v parlamente mali zábrany povedať jej svoj názor. – – –

Lenže pani kancelárka sa mýli.

Onen politik AfD má pravdu v tom, že ide o novodobú diktatúru – pokojne si protestujte, pokojne hovorte nahlas pravdu plnú faktov a reality – nám je to jedno, aj tak si urobíme svoje, lebo naša sila je tak obrovská, že MY sa VÁS nechceme a ani nemusíme na nič pýtať, ba ani Vás nemusíme likvidovať, nemusíme Vás umlčiavať… ((A ak by aj sám Pán Boh tvrdil, že – Všetko, čo sa týka druhých, môžete robiť iba s ich súhlasom, – tak mu na to jasne a neskryte kašleme zvysoka!))

A čo náš „geroj“ – veľavážený pán Michal Truban?

Veľavážený pán Michal Truban počas ostatných týždňov prichádzal do „jemnej“ konfrontácie so svojou údajne minulosťou, počas ktorej „akože“ priznal, že mal „vraj“ skúsenosti s drogami. Okrem marihuany sa „vraj“ priznal aj k akejsi LSD. Zdá sa, že popol si síce sypal na hlavu, no „údajne“ kreatívne.

Netuším, či má aj na toto oficiálnych alebo neoficiálnych poradcov, či mu to spracúvajú v thin tankoch či kdekoľvek – no využíva to presne v duchu môjho podozrenia, že to bol ASI zámer, a nie investigatívne odhalenie…

„Nielen moje úspechy, ale aj zlyhania ma urobili, kým som. S pokorou pracujem ďalej na tom, aby nová generácia priniesla zmenu a vymenili sme skorumpovaných starých politikov pri moči.“ …(tak tvrdí na sociálnej sieti veľavážený pán Michal Truban).

Asi rovnaké problémy so sebareflexiou ako pani Merkelová. Pánovi akože-novému akože-politikovi asi nemal kedy kto vysvetliť, že POKORA vyzerá inak, inak sa prejavuje, má iné prvky a vôbec je o inom, než si pán akože-nový predstavuje.

Jeho idea – vraj „Policajná kontrola“

Veľavážený pán Michal Truban v novom propagačnom videu stavil na dramatizáciu v podobe „údajného“ akože-policajta, ktorý ho na ceste zastaví a pýta sa ho na to, prečo ho zastavil?

„Ale áno, bolo to dávno a bolo to pred X rokmi. Bol to aj vtip a vôbec to nebolo tak, ako to niektorí vykresľujú, ale robil som aj chyby – veď kto chyby nerobí?!“

…pýta sa vo videu veľavážený pán Michal Truban policajného akože-príslušníka VB, ktorý na neho teatrálne akože-nechápavo pozerá.

»Policajt« na tieto slová nechápavo akože-odpovedá: „Prosím?! Zadné svetlo vám nesvieti, vedúci.“ A „akože“ ho nechá pokračovať v nebezpečnej jazde so slovami: „Nebuďte nervózni. Oni sú nervózni. Preto na vás vyťahujú tie špinavosti.“ (VRAJ to mala byť poznámka na margo „kauzy z minulosti“!) – Aké špinavosti? Ak sa novinári jemne opýtajú – tak to, čo si tam kdesi voľakedy čosi, tak to bolo fakt čosi s vami, Miško môj?!

Že sa vôbec niekto niečo spýta, tak to sú ICH špinavosti? A to vážne, pán progresívne pripravený Pán Politik???

Veľavážený pán Michal Truban však na video ASI čakal iné reakcie, než aké sa začali množiť v komentároch pod inkriminovaným videom. Medzi tými diskutujúcimi, ktorí video chvália ((!???!)), sa našli aj takí, ktorí si napríklad všimli technické nedokonalosti tej scénky. Okrem toho, že veľavážený pán Michal Truban za svoj prehrešok nezaplatil pokutu, niektorým prekážali aj iné veci.

Keď sa progresívneho akože-politika Pána Michala Trubana pýtali, či sa neobáva zasadnúť do budúceho premiérskeho kresla novej vlády vzhľadom na jeho doterajšiu politickú neskúsenosť, odpovedal bez najmenšieho zaváhania, že Vôbec Nie, lebo má za sebou silné zázemie! Tým ako keby prezradil, že on bude len osobou a vykonávateľom zámerov záhadného krídla mocenských elít liberálneho Centra moci. V tomto sa podobá pani Merkelovej (a mnohým iným v EÚ), ktorá akože-rozhodovala, ale nikto nedokázal odhaliť ONO úzadie – lebo medveď…

Dešifrujme teda, aký zlovestný program budú presadzovať liberálni progresívci, ak vyhrajú parlamentné voľby:

Zoštíhlenie (menej) štátu – totálne ovládnutie štátu nadnárodným a domácim veľkokapitálom, jeho hospodárske oslabenie znížením príjmov štátneho rozpočtu kvôli zníženiu odvodového zaťaženia veľkopodnikateľov, a tým zvýšenia ich „mega-slušných“ ziskov.

Vytvorenie nedostatku zdrojov štátneho rozpočtu SR povedie k rozvratu sociálneho a dôchodkového systému, k oslabeniu ochrany pracujúceho človeka/zamestnanca a jeho ďalšiemu „zotročeniu“. Na to celkom dobre poslúži ekonomický program z dielne SaS, t.j. tzv. odvodový bonus so super-hrubou mzdou, ktorý zvýhodňuje len vyskopríjmové kategórie zamestnancov a antisociálna Agenda 2020, ktorá navyše otvorí dokorán brány pre do-privatizáciu a spoplatnenie zdravotníctva, školstva, rozpredaj doteraz nesprivatizovaných podielov strategických sieťových odvetví, ako aj slobodný rozpredaj pôdy, lesov, vodných zdrojov – do rúk zahraničného kapitálu. V Agende 2020 (prirodzene) chýba akákoľvek zmienka o tom, ako naložia so sociálnym a dôchodkovým systémom, čo vyvoláva obavy, že ho rozložia a až zlikvidujú.

Súčasne s ekonomickým oslabením štátu dôjde aj k podriadeniu jeho politických, mocenských a bezpečnostných zložiek a štruktúr pod nadvládu veľkokapitálu a korporátnych úderiek mimovládnych organizácií tretieho sektora.

Hlbšia integrácia do euroatlantických štruktúr. Odovzdanie posledných zvyškov štátnej suverenity a národnej zvrchovanosti, t. j. všetkých právomocí rozhodovania v oblasti hospodárskej, mocenskej, sociálnej, kultúrnej, vojenskej a zahraničnej politiky do rúk superštátu-EÚ, na čele s Nemeckom. Zriadenie amerických vojenských základní v SR.

Solidarita s migračnou politikou EÚ a OSN.

Navážanie migrantov, hlavne islamistov z Afriky a arabských štátov Blízkeho východu. Keď nám pridelia povinné/nepovinné kvóty, ako vazal superštátu EÚ si ani nepípneme. Očakávajú sa ďalšie veľké prívalové vlny migrantov do EÚ z Afriky.

Pretláčanie agendy LGBT. Najprv to bude schválenie zákona o registrovaných partnerstvách homosexuálov, potom schválenie adopcie detí pre homosexuálne páry, nakoniec nastolenie „akože-teroru“ gender, LGBT a feminizmu, zavádzanie zvrátenej sexuálnej výchovy do škôl a škôlok, rodové scitlivovanie a predčasné pohlavné prebúdzanie mládeže, hlavne s cieľom ich prípravy pre sexuálne potreby pedofilov, pod zámienkou, že aj deti majú právo na sexuálny život (vyjadrenie ich súhlasu na pedofilný styk) a rozhodovanie o zmene pohlavia.

Zaradenie Ruska do bezpečnostnej hrozby. Rozpútanie šialenej rusofóbie. Kým iné štáty a spoločnosti bojujú o ruské trhy (napr. zriadenie automobilky BMW, veľké investície Siemens a pod.), naši ultraliberáli chcú byť v nenávisti voči Rusku pápežskejší ako pápeženci.

Zvedenie prísnej cenzúry (zrušenie slobody slova a prejavu) a odstavenie politických oponentov pod zámienkou boja proti dezinformáciám, konšpiráciám, xenofóbii a podobne.

Liberálni „progresívci“ stále snívajú o tom, ako oni chcú spájať ľudí, len zlí vlastenci ich stále rozdeľujú. Treba im však pripomenúť, že ONI delia politikov či akože-ľudí na slušných a neslušných, nových a starých, progresívnych a zaostalých, čistých a špinavých, atď a podobne.

Oni zaútočili prví, hádžuc na vlastencov špinu, častujúc nálepkami homofóbi, xenofóbi, rasisti, fašisti, náckovia, hejslováci, bigotní katolíci, extrémisti… vyhrážajú sa perzekuovaním v zmysle prijatej inkvizičnej novely zákonov o boji proti extrémizmu z dielne Žitňanskej.

Pre nwo je typický rozmach občianskych korporátnych úderiek (v našom prípade soros mimovládok), vyvolávanie strachu a šírenie nenávisti voči oponentom (vlastencom), ich prenasledovanie a zatváranie, prípadne fyzická likvidácia, ako to nechtiac prezradil mladý a nenávisťou k zvrchovanému Slovensku sršiaci liberálny „hrdina“ – progresívec E. H.

A veľmi krátko spomeniem aj Jorge Maria Bergoglia, no naprv citáty, ktoré sa nepriamo týkajú dôležitej osoby…

Mt 12, 33-35: Vypestujte dobrý strom a bude dobré aj jeho ovocie, alebo zasaďte zlý strom a bude zlé aj jeho ovocie. Lebo strom možno poznať po ovocí. Hadie plemeno, ako môžete hovoriť dobre, keď ste zlí? Veď z plnosti srdca hovoria ústa. Dobrý človek vynáša z dobrého pokladu dobré veci a zlý človek vynáša zo zlého pokladu zlé. (Koniec citátu Mt 12, 33-35)

Mt 23, 8-12: Vy sa nedávajte volať Rabbi, lebo len jeden je váš Učiteľ, vy všetci ste bratia. 9 Ani Otcom nevolajte nikoho na zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský. 10 Ani sa nedávajte volať Učiteľmi, lebo len jediný je váš Učiteľ, Kristus. 11 Kto je medzi vami najväčší, bude vaším služobníkom. 12 Kto sa povyšuje, bude ponížený, a kto sa ponižuje, bude povýšený. (koniec citátu)

 

Ed Pentin z periodika „National Catholic Register“ informoval o fascinujúcom rozhovore s egyptským jezuitom melchitského rítu, otcom Henri Bouladom. Egyptský duchovný bol veľmi úprimný, keď rozprával o tom, čo považuje za nebezpečne hlúpe reakcie kresťanských lídrov na postup militantného islamu.

Pentin píše: Cirkev by nemala brániť totalitnú ideológiu islam (ktorá nie je náboženstvom, za ktorý sa imitatívne skrýva) „za každú cenu“ a snažiť sa „ospravedlniť ho z hrôz, ktoré sú každodenne páchané v jeho mene,“ v opačnom prípade „jeden z nás zradí pravdu,“ uviedol vedúci jezuitský učenec islamu.

Melchitský jezuitský =otec= Henri Boulad si myslí, že pokiaľ ide o otázku islamu, Katolícka cirkev spadla do pasce „liberálnej ľavicovej ideológie, ktorá ničí Západ „pod zámienkou otvorenosti, tolerancie a kresťanskej lásky.“

Pentin informoval, že Boulad napísal list Františkovi,…

…povedal mu, že mnohí si myslia, že pápežove názory/postoje na islam (náboženstvo podrobenia sa) „sú v súlade s touto ideológiou, a že ľahostajne idete od ústupku k ústupku a od kompromisu ku kompromisu na úkor pravdy.“

„Kresťania,“ napísal Boulad, „od vás očakávajú niečo iné, než vágne a neškodné vyhlásenia, ktoré môžu zakrývať skutočnosť.“

Boulad v liste Františkovi ocenil oveľa realistickejšiu odpoveď na islam zo strany pápeža Benedikta:

Váš predchodca, pápež Benedikt XVI., mal odvahu prijať jasný a jednoznačný postoj. Jeho prístup pozdvihol mnohé štíty a získal si veľa nepriateľov. Ale nie je úprimná konfrontácia zdravšia ako dialóg založený na kompromise? Keď židovskí hierarchovia žiadali apoštolov, aby prestali hlásať evanjelium, apoštoli odpovedali: „my nemôžeme nehovoriť o tom, čo sme videli a počuli.“ (Skutky apoštolov 4, 20)

„Je najvyšší čas vystúpiť z hanebného a trápneho ticha tvárou tvár islamizmu, ktorý útočí na Západ a zvyšok sveta. Systematický zmierlivý postoj je väčšinou mohamedánov vysvetľovaný ako znak strachu a slabosti. Keď nám Ježiš povedal: Blahoslavení tichí (lebo oni budú dedičmi Zeme), nepovedal nám: »požehnaní buďte pacifisti. Mier je mierom za každú cenu.« Taký prístup je čistá a jasná zrada pravdy.“

Jorge Mario Bergoglio – – – výroky:  „Je celkom možné, že vojdem do dejín cirkvi ako ten, čo ju rozdelil.“

Pápež vyslovil tri vážne chyby:

Po prvé, dal na jednu úroveň civilné násilie a vraždy s nábožensky motivovaným násilím, kriminalitu s terorizmom. Pritom ide zjavne o 2 odlišné veci.

Po druhé, zbúral dôležité rozlíšenie medzi fundamentalizmom a terorizmom.      Fundamentalizmus pritom automaticky nemusí byť terorizmom, dôkazom sú mnohé puritánske protestantské cirkvi.

Po tretie, ignoroval závažné rozdiely medzi islamom a kresťanstvom, medzi doktrínami týchto 2 náboženstiev, ako a kedy považujú páchanie násilia za prípustné a mlčal o príkazoch Koránu na likvidovanie „nevercov“. Rozdiely sú historické aj teologické. Jednak nie je to isté, ak nejaký panovník mobilizuje do vojny s Bohom na jazyku, ako keď to robí kňaz alebo pápež cirkvi. Panovníci vieru a náboženský argument spravidla účelovo sami zneužívali. A najmä, ten najpodstatnejší rozdiel. Islam a kresťanstvo úplne inak legitimizujú násilie.

Nielen na individuálnej úrovni, ale aj kolektívne.

A na koniec – čo spája zdanlivo nespojiteľných 3 jedincov, ktorých som spomenul v článku? Či si to kto uvedomí alebo nie, svoje „poslanie“ či „úlohu“ sa snažia robiť dokonale, ale CELOK čiže živí ľudia, ktorých sa nepýtali na súhlas – sú ich obeťou…

„Zlý človek predpokladá, že všetci ľudia sú jemu podobní.“ (Gruzínske príslovie) Ak sa to pretlmočí – môže to znieť NOVO – „Progresívny človek predpokladá, že všetci ľudia sú túžiaci po jeho progresívnosti“ ALEBO „Samozvaný NOVÝ POLITIK považuje za jasné, že VŠETCI čakali len na neho ako na spasiteľa nového NOVOVEKU“ a tak podobne…

 

„Človek, ktorý nechce uznať pravdu, nech nečaká, že ona uzná jeho.“ (Marcus Antonius)

Angele Merkel neverím ani pozdrav ´Dobrý deň´

06.12.2019

Mihlo sa to na televíznej obrazovke, čosi sa napísalo na webstránky, ale záber ako nemecká kancelárka Angela Dorothea Merkel spolu s poľským premiérom Morawieckim, riaditeľom múzea Cywinskim viac »

Že by sa blížila totalita? A aká?

05.12.2019

Už vie asi každý, čo sa práve stalo ohľadne Fica a smeru, najšikovnejšie to okomentoval Baránek, ktorý mal cit na takéto záchvevy už pred mnohými rokmi. Robert Fico totiž neschvaľoval obsah viac »

Je nádej, že sa konečne Slovensku podarí zbaviť oľanovca?

01.12.2019

V relácii „Na telo“ mali duo Blanár verzus MATovič a je mi záhadou, koľko musel za to zaplatiť, aby ho bulvárne ladená tv vôbec pustila k moderátorovi, ktorý sa preslávil tak akurát stúpaním viac »

SR voľby2020 Smer SD kandidačná listina BAX

Vzostupy a pády Smeru

07.12.2019 09:30

Strana Smer oslavuje 20 rokov na politickej scéne.

počasie, prechádzka, hmla

Oteplí sa, bude snežiť aj pršať

07.12.2019 09:00

Cez víkend by sa inverzia mala postupne rozpadnúť, začne k nám prúdiť teplejší vzduch, ktorý však prinesie aj zrážky.

Prešov, výbuch plynu

Požiar po výbuchu plynu v bytovke v Prešove sa podarilo uhasiť

07.12.2019 08:37

V sobotu sa bude konať zasadnutie krízového štábu, na ktorom bude určený ďalší postup. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Pavol Kováčik

Kováčik: Diaľnice doplácajú na voľby, zmeňme to zákonom

07.12.2019 08:00

Diaľnica na Kysuciach sa stavia pomaly aj preto, že jedna vládu ju má za prioritu a iná nie, naznačil šéf Zväzu stavebných podnikateľov Pavol Kováčik.