Založ si blog

Určite to bola Čaputová? A nie jej dvojníčka?

Tak nám bola beautiful politician v Magyarország. Ešte šťastie, že neboli horúčavy. A prečo otázka na dvojníčku? Pravá Slovenka by nikdy nevyriekla: „Za Slovenskú republiku môžem povedať, že nemám pochybnosti, že sa Slovensku dnes darí do veľkej miery práve vďaka európskej integrácii, a teda nie vďaka návratu kompetencií jednotlivým štátom.“

Nikto nemôže hovoriť za »Slovenskú republiku«, pani Čaputová môže hovoriť za prezidenta SR alebo za prezidentku SR, v iných prípadoch môže byť niekto delegovaný, aby zastupoval záujmy Slovenskej republiky AKO štátu, keďže ten tvoria v základe občania/obyvatelia Slovenskej republiky…

Aj vysloviť, že Slovensku sa dnes darí vďaka európskej integrácii – ak som len toť čerstvo počul z rozhlasu, že európska kontrola odhalila, že takzvané „dobré čísla“ vývoja ekonomiky sú síce nádherná vec, ale bežní smrteľníci v SR (čiže občania a súčasne obyvatelia SR) z toho extra veľa nemajú a skôr sme štátom s neúmerne vysokým podielom občanov na =úrovni= pod hranicou chudoby – a je mi jasné, že to nebudem automaticky spájať s integráciou do EÚ, ale ani si nebudem nasadzovať ružové okuliare (ba ani okuliare s inými farbami – zelené červené hnedé čierne biele).

A ak ktokoľvek pokračuje vetu, kde posledná časť vety má byť v protiklade s tvrdením na jej začiatku – tak nemôžem vysloviť „A TEDA NIE VĎAKA návratu kompetencií jednotlivým štátom“ – správne má znieť A TEDA NIE KVÔLI…

Takisto je podivuhodné, ak na návšteve Magyarország sa zaoberám tvrdeniami médií, že je niekto agentom alebo nie je agentom.

Ak niekto nie je agentom, tak na obdobné táraniny nereaguje.

Ak niekto je agentom, tak by mohol zvoliť aj lepšiu stratégiu – alebo – nech si nájde lepších poradcov.

V zahraničí zaznela aj myšlienka: Aby sme neboli vnímaní ako tí, čo Európsku úniu rozdeľujú alebo oslabujú.

To je ten dlhoročný konflikt vnímania – je pohár poloprázdny alebo je poloplný? Ak jeden štát chce, aby EÚ tvorili silné a životaschopné celky, kde budú žiť ľudia nie ako otroci, ale ako plnohodnotné bytosti PLUS sa spoja 4 štáty s obdobnou chuťou – VARI to znamená, že sú horší ako INÍ, čo by chceli jednu rovnorodú masu polo*robotov či polo*bábok – poslušných a polo*chudobno-polo*bohatých, ktorým sa ľahko vládne a zisky pre pár jednotlivcov (prípadne korporácií/koncernov) idú do závratných výšok? A razom mi prišiel v 1 okamihu film (ako príbuzná spomienka) „Návrat do budúcnosti“ ako MEMENTO – že v pobabranom svete sa ani miliardárom nežije ľahko a „tí dole“ by boli viac ako neľudia…

Ešte jedno odbočenie – čítal som paródiu na cestu pani Čaputovej do Bruselu a nešlo ani tak o púhy útok, ale skôr o satirický posun – lebo ktosi si jej rétoriku PRETLMOČIL nasledovne:

„Som síce prezidentkou Slovenska a mala by som hájiť záujmy slovenských občanov, ale tie neexistujú, pretože Brusel »nie je zahraničie«, a teda bohato postačí ďalej fungovať v úlohe nainštalovanej »bábky« a podieľať sa na rozbití Slovenska aj V4. Postačí počúvať pokyny z Bruselu, riadiť sa nimi a, hlavne, nijako nevybočovať! EÚ má problémy s Poľskom, pretože tam vzniká otázka, či majú právny štát, a s Maďarskom, kde sa EÚ zasa nepáči ich obranná kontrola médií a justície. Inými slovami sa EÚ obáva toho, že sa tam rozhodli prevziať kontrolu nad vlastnými štátmi a že si napr. (na rozdiel od nás) nenechávajú rozvracať zvrchovanú štátnosť predajnými médiami a rôznymi z cudziny vedenými organizáciami.“

Tak – a teraz posledná otázka – bola v Maďarsku pravá pani Čaputová ALEBO jej dvojníčka?

 

+TheEnd+

 

„Každá krajina ((A NIE ŠTÁT?!)) má právo na slobodné a suverénne rozhodnutie, kam chce patriť“.

Mohol by im niekto povedať, že „jednota v politike“ bola vždy iba v totalitných diktatúrach, kde sa smela hovoriť iba jediná „pravda“? A že aj na toho Hitlera spáchali vlastní ľudia atentát (a nie jeden!) a že báčik Stalin väčšinu života bojoval s trockistickými marxistami? A napokon zomrel v tom bunkri úplne osamotený, lebo sa ho každý bál!? Fúúú…

Éset je staroegyptská bohyňa, manželka vládcu podsvetia Usireva a matka sokolieho boha Hora, ktorá predstavuje archetyp manželky a matky. Jej meno doslova značí „Kráľovná trónu“. Trón je zároveň jej znakom, ktorý sa objavuje v hieroglyfickom zápise jej mena aj v ikonografii.

 

Kto chce žiť vo svete Igora M?

13.09.2019

Údajne spúšťačom amorálneho útoku poslanca a lídra OĽaNO na predsedu parlamentu bola Dankova veta: „Slovensko by sa nemalo báť požičať si niekoľko miliárd na kapitálovom trhu a rozbehnúť viac »

Že by už tretí pokus ako sa samozničiť?

11.09.2019

Niektoré nemenované denníky, niektorí nepomenovaní nespokojenci z bizniskruhov či zahraničia, jemne neschopná a rozhádzaná opozícia (?) – títo všetci sa za dlhé obdobie snažili, snažia viac »

Oklamali Pellegriniho alebo klame on nás?

08.09.2019

V nedeľnej tatrojke ´V politike´ prejavil premiér odsúdenie, ale ako divák, ktorý sleduje tlačovky, mám pocit, že buď nedával pozor, niekto ho zavádzal, prípadne si prihrieva polievočku. viac »

bravčové mäso, supermarket, mäsiar, obchod, nákup

Slováci prejedli za miliardu eur viac cudzích potravín ako domácich

15.09.2019 13:08

Záporné saldo zahraničného obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami už v prvom polroku dosiahlo 906,5 milióna eur.

danko,

Danko: Budeme bojovať, aby sme zostavili vládu, ktorá zastaví PS

15.09.2019 12:50

Danko si myslí, že prieskumy klamú. "Ak má Drucker sedem percent, zajtra to zabalím," povedal

elektrina, ceny, energie, elektrický prúd

Cena elektriny opäť stúpa, aj pre obavy o jadrové zdroje

15.09.2019 11:44

Ceny elektriny na svetových trhoch začali znova rásť. Elektrina zažila počas týždňa na burze EEX najväčšie výkyvy v obchodovaní od mája.

Tunisko, prezidentské voľby

V Tunisku sa začali prezidentské voľby, považované za dôležité pre demokraciu

15.09.2019 11:24

O priazeň približne siedmich miliónov voličov sa uchádza 26 kandidátov.