Koho zaujíma Kiska? Veď nie je mačiatkom!

10. júna 2019, matthew1801, len/úvahy

Zapísal sa do dejín štátu SR (nie krajiny) a ešte nie je všetkým dňom koniec. Relatívna chvíľa delila A.K. od toho, aby z postu prezidenta odišiel so cťou. Žiaľ, z dosluhujúceho prezidenta sa stal nedočkavý zakladateľ strany. Názov neviem.

Nikto ho ešte nevie.

Asi ešte KDESI robia výber toho najlepšieho na celom svete (?)…

Uvítal som odhalenie Pravdy, ktoré zistili ich novinári:

Kiskove =nebankovky= sa prezentovali ako zdroj ľahko dostupných pôžičiek pre občanov štátu SR. Používali ale nekalé praktiky, boli aj pokutované Slovenskou obchodnou inšpekciou. Zo súdnych verdiktov ľudí, ktorí si od Kiskových =nebankoviek= požičali peniaze a následne sa súdili, vyplýva, že Kiskove =nebankovky= mali zmluvy v rozpore s európskym právom.

Podľa verdiktov súdov používali vysoké úroky ((typicky úžernícke – ak priemer bánk je od 3 do 5 percent a =nebankovka= dá klientom za 6 až 10 %, takže to z pohľadu univerzálnej morálky JE – ÚŽERA) a tiež neprimerané poplatky a sankcie, ak niekto neplatil.

Kto sa súdil, spor s =nebankovkou= často vyhral. Nie vždy. ((O samovraždách vám nikto veľa neprezradí)).

Kiskov nebankový príbeh?

Tie nebankovky spolu-vlastnil do roku 2005, následne ich predajom zarobil 10 miliónov eur. Málo? Veľa? Akurát?

Potom sa pán Andrej Kiska dal „na charitu“ (kolujú chýry – ako sa to dialo – nepodložené podozrenia tvrdia, že na jedného adresáta vzal od 7-10 ľudí, ale vyplatil len vopred stanovenú sumu – zvyšok bol pre jeho firmu – však sú náklady, nie?! Podnikanie má byť ziskové!) a v roku 2014 uspel v prezidentských voľbách. V štáte Slovenská republika (prečo niekto hovoril o mafiánskom štáte?)

Jednu =nebankovku= v štáte Česká republika si pán Andrej Kiska nechal.

Pri daňovej kauze Kiskovej firmy KTAG sa ukázalo, že táto firma ešte aj v rokoch 2014 a 2016 vykonávala činnosti pre =nebankovku=, v ktorej už A. Kiska priamo nebol, ale pôsobil v nej jeho brat. Kiskova KTAG takto inkasovala od =nebankovky= státisíce eur aj v čase, keď pán Kiska vykonával prezidentský mandát!

Prípad Villy Beatrice polícia ešte preveruje.

V prípade kauzy pozemkov vo Veľkom Slavkove prebieha vyšetrovanie. Patrí to k práci zodpovedných orgánov.

Okrem toho vyšetrovateľ NAKA vo februári tohto roka obvinil Eduarda K., konateľa Kiskovej firmy KTAG, z daňového trestného činu.

Popradská eseročka KTAG Andreja Kisku si podľa daniarov AJ polície neoprávnene uplatnila za apríl 2014 vratku DPH v sume vyše 146-tisíc eur z nákladov 770-tisíc eur, vynaložených na prezidentskú kampaň svojho majiteľa.

Slovenská polícia vyšetruje aj podozrenia z trestného činu skrátenia dane a poistného a daňového podvodu – v súvislosti s podanými daňovými priznaniami spoločnosti KTAG za obdobia január až december 2013 a január až marec 2014 vo vzťahu k DPH a dani z príjmov právnických osôb. Eduard K. daňové priznanie podpisoval, aj keď účtovanie dohodol Andrej Kiska s bratom, čo priznal sám A. Kiska.

Kiska má do 15. Júna 2019, keď ho na poste prezidenta nahradí šarmantná pani progresívna Zuzana Čaputová, prezidentskú imunitu. Následne chce pokračovať v straníckej politike. Ale právo – a je jedno, či prokuratúra, či polícia, či súdy – by si mohli aj mali robiť svoju prácu poctivo.

Ako by jeden povedal – tak šup šup, ideme do toho!

Žiadny dvojitý meter!

Nuž, mnoho vecí je už v špeciálnych papierových škatuliach pripravené na sťahovanie (?) a v čistiarni rušia predplatné na kiskoidné šaty aj obleky. V každom prípade slovenským prezidentom je stále pán Andrej Kiska.

Čo tam po tom, že premiér Pellegrini bol v Rusku?! Hádam ste nechceli od jedinca, ktorý je EŠTE prezidentom, aby lietal kamsi na Západ? Ak nebol počas prvých momentov po smrti K+K v štáte SR, tak načo lietať kamsi – nie je z toho žiadny profit, zisk, sláva… (a fotky s anglickou kráľovnou či Trumpom si nechajte – vo FOTO-shope si ich urobí kdekto kedykoľvek!)

Ešte teraz pán Prezident nemusí žobrať o mediálny záujem slovenských bojovných médií, je lákavé využiť posledné zvyšky špeciálneho záujmu na reklamu pre svoju stranícku budúcnosť.

O každej budúcnosti možných budúcich politikov rozhodujú VOLIČi – slovenskí voliči. Nechajú sa ovplyvniť?

Nechajú?

Štartovať novú stranu na prahu takzvanej letnej uhorkovej sezóny nie je ktovieaký nápad a do septembra 2019 sa môže na všeličo zabudnúť.

Zabudne? Nezabudne?

Pán Andrej Kiska možno aj preto chce zužitkovať kúzlo súčasného významného postavenia.

Bude však trvať doslova extra-krátko, keď táto výhoda napokon jasne padne. Následne nastane krutá skutočnosť medzistraníckych bitiek, v ktorých je dôstojnosť to posledné, čo garantuje úspech.

Nechcem zabudnúť pripomienku, že v tatrojke väčšina súčasných predsedov strán – Sulík, Hlina, Mašovič, Fico, Danko, Kollár, Bugár, sa zhodli, že budúci predseda budúcej strany ako prvý krok urobí iba jedno – bude odoberať hlasy či preferencie iným – a je jedno, či viac alebo menej.

Ak by si právnici aj súdy robili svoju prácu – tento problém rozdrobovania sa nekoná.

Vyhliadky „projektu +1“ nie sú vôbec skvelé, aj preto ešte súčasný Pán prezident neodolal pokušeniu venovať mu do výbavy pár bonusov, ktoré plynuli z jeho postavenia…

Prechod pána ešte prezidenta A.Kisku do inej politickej praxe je asi taký perspektívny ako bol Ficov zámer v opačnom smere, keď sa chcel utriasť na ústavnom súde. Plán presťahovať sa z úradu vlády do prezidentského paláca skrachoval aj napriek jeho nespornej politickej sile a espritu. Naopak to nie je o nič ľahšie.

A zase platí – nepôjde iba o konkrétnu jeho schopnosť či nemohúcnosť.

Úspech jeho projektu je závislý od schopnosti nájsť si miesto v zložitej opozičnej spleti a naučiť sa dynamickejšiemu politickému jazyku.

Ak by si právnici aj súdy robili svoju prácu, nebude čo riešiť.

+1 a dnešné – – -1 dáva dohromady veľkú „00“. Presne tak to bude svietiť aj nad štartovou čiarou, z ktorej ešte prezident po 15. Júni 2019 vykročí. Stranícky záver prezidentovania je z tohto pohľadu zrejme sklamaním.

Ja som ho volil proti Ficovi – už nebudem, hoci by bol sám na celom svete.

Dejiny – ešte nevieme aké budú.

V jednom je jedna istota.

Dejiny sú nekompromisné