Založ si blog

havran a pohoršenie

Letí havran ponad pusté lesy, v pustom poli posteľ ustelie si opustený spáč. Nechaj, chlapec, lásku, čo ťa desí, nechaj lásku, ktorá klame ťa. Letí havran ponad pusté lesy… (poet M. Válek) The real bigots and haters are you, Michal Raven and the liberal media homes.

Mt 18, 6-7: Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a ponorili ho do morskej hlbiny. Beda svetu pre pohoršenie! Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človeku, skrze ktorého pohoršenie prichádza! (Koniec citátu) Tento citát som mienil zdôrazniť okamžite po tom, čo som si prečítal ďalšie „čistučké?“ alebo „dokonalé?“ DIELO pána M. Havran (Raven – že vraj teológ!) „Politika nekončí na bilbordoch, ale v srdciach“ (https://komentare.sme.sk/c/22046591/politika-nekonci-na-bilbordoch-ale-v-srdciach.html) – s podtitulmi – „Akú krajinu chcete, keď ste si za nepriateľov vybrali najlepších? Proti komu bojujete?“

Priznávam, že som ASI plne nepochopil tak názov, ani podtituly, ba ani samotný článok. Nechápem. A kto že ho vie, či to nie je vlastne/v podstate DOBRE? Pre mňa dobre. Ešte.

Že kým ešte nechápem podobné ideové výplody, tak môžem pokojne spávať? Na druhej strane – pokorne – uznávam, že nie všetko je na rovnakej frekvencii ako tie vo mne…

Zvláštnosť – ak človek si dá preložiť: Slovo „raven“ (keď ide o „podstatné meno“) = havran…

Slovo „raven“ (ak je brané ako „sloveso“) – môže byť preložené: žrať, hltať, lúpiť, plieniť, striehnuť, číhať… ((His long raven hair had been pulled back into a ponytail, revealing light green eyes.))

…plieniť, číhať, striehnuť…

Nie je to po prvý raz, čo neprijímam a neladím s tým, čo napísal VRAJ špičkový pisateľ denníka SME – pán Michal Havran. Ale s vysokou pravdepodobnosťou je to cieľ. Čo ak je pán M.H. (M.R.) jediný, ktorý vyhovel zámerom/záujmom takzvaných smetiarskych novín? Demagógia.

John Swinton, šéfredaktor denníka The New York Times. V roku 1880 povedal: „K tomuto dňu svetových dejín nie je v Amerike žiadna nezávislá tlač. Viete to vy a viem to ja. Nie je medzi nami jediný, ktorý by sa odvážil poctivo napísať svoj názor, a ak to urobí, vie dopredu, že sa nedostane do tlače. Som platený každý týždeň za to, že sa môj poctivý názor nedostane do novín, v ktorých som zamestnaný. Keby som svoj naozajstný názor zverejnil v niektorom vydaní svojich novín, počas 24 hodín by som bol bez miesta. Klamať bez obalu, pervertovať (uprednostňovať), zapierať, bozkávať nohy mamonu a predávať krajinu za každodenný chlieb, také je zamestnanie novinára. Viete to vy a viem to ja, sme nástrojmi a vazalmi bohatých mužov za scénou. My sme panáčikovia, oni ťahajú za špagátiky a my tancujeme. Náš talent, naše schopnosti a celý náš život je majetkom iných ľudí. Sme intelektuálnymi presstitútmi.

Občas rád obdivujem originálnu hravosť detí: Slzy mi očia. Tak sa začervenal, až zbledol na modro. Opakom nevesty je vesta. Čo sa smejem? Vyzerám ako keby som sa zavzdušňoval! Keď motyka dá, aj Boh vystrelí. Keď sú ľudia, tak sa človek zabaví aj na opustenom ostrove. Ruská roleta. Čokoľvek poviem, bude geniálne, lebo ja som Gavran zo všetkých Gavranov najgeniálnejší. Mne sa jednoducho páči, keď je dobre uvarená moja káva práve pre mňa, geniálneho žurnalistu. A keď si ľudia vedia pekne ušúľať svoju vlastnú cigaretu. To je veľmi dôležité. Lebo som to ja, Gavran – tak to bude naisto pravda! Ja iba geniálne hovorím, že pekné je to, čo ľudia vedia robiť riadne.  ((Lk 16, 10: „Kto je verný v najmenšom, je verný aj vo veľkom, a kto je nepoctivý v malom, je nepoctivý aj vo veľkom.“))

+

Aký nechce? Aký tento? Aký Matej? Aký Bel? Čo Miško Havran vyťahuje »slniečkára«?! Kto kedy vyťahoval »slniečkárov« v predvolôebnej prezidentskej kampani?

Kto dal násilný či umelý príkaz Miškovi Havranopvi, aby špeciálne vytiahol práve pojem »slniečkár«? Bola to Beatka Balogová? Alebo niekto, kto rozkazuje ich novinám? Alebo je to ešte niečo vyššie – zaváňa to od Schwartza či Sorosa? Kto to vylúči?

Ako má čitateľ zistiť, prečo tento prvok manipulovania a nie iný – či je tu nejaký plán, prípadne je to iba náhodné?

Elbert Hubbard: „Lož je veľmi smutná náhrada za pravdu. Je však jediná, ktorú sa dodnes podarilo nájsť.“ (Americký spisovateľ, nakladateľ, výtvarník, filozof – 19.6.1856 až 7.5.1915)

Pravdu nenahradíš – buď je pravda alebo pravda nie je. Pesimista havran je autor, ktorý postavený pred dve zlá, vyberie si obe. The truth must not be confused with the majority.

„Mať slobodnú dušu je veľmi vzácne, ale keď stretnete niekoho, kto ju má, spoznáte to okamžite. Pri takom človeku sa budete cítiť dobre, veľmi dobre.“ tvrdil Charles Bukowski a ja s ním naplno súhlasím – keď čítam od Havrana: „Muž bol úprimný, povedal, že ide o človeka, teda skôr podčloveka, socku, ktorá poriadne nepracuje, napríklad, vedec, spisovateľ, študent alebo niečo ešte nepochopiteľnejšie ako grafik, programátor, teda všetko príživníci, ľudia, =len tak niečo robia=, no nemajú žiadny zmysel pre zodpovednosť, pretože rodinu nemajú, ani statok, nerobia zabíjačku, nepozerajú seriál na Markíze a všeobecne sú na svete len preto, aby nás rozčuľovali.“

Hlas čitateľov prehovoril: Teraz tu budú »kaviarenskí mudráci« poučovať čo majú robiť »tí iní«, už len čakám, kedy sa znova začne zatvárať!

Keď už dakto spomína výraz/pojem »slniečkár«, možno by chcel aspoň čo to vedieť o pomeroch na Západe EÚ…

Podľa televíznych záberov, ktoré boli natočené skrytou kamerou nedávno vysielaných televíziou France 2, ženy doslova zmizli z kaviarní a barov v niektorých prevažne =mohamedánskych= predmestiach súčasného Francúzska (kde kedysi študoval údajný teológ – kde teológ je niekto, kto žije teológiou alebo ju vyučuje, a nie ju využíval na propagandistické ovplyvňovanie obyvateľstva). V dokumente sa objavili 2 ženské aktivistky Nadia Remadna a Aziza Sayah z akčnej skupiny La Brigade des Meres (Brigáda matiek) bojujúcej za práva žien, ktoré vošli do kaviarne v Sevran, ktorý je predmestím Paríža, stretli sa tam s prekvapením a nepriateľstvom všetkých prítomných mužov. Jeden z nich im povedal: „Najlepšie by pre vás bolo počkať vonku. Tu sú samí muži… V tejto kaviarni nie sú ženy vítané!“  Iný muž im povedal: „V tejto kaviarni nesedávame spoločne, sme v Sevran, nie v Paríži. Tu je iná mentalita, je to ako doma.“

Na predmestí Lyonu reportérka televízneho kanálu France 2 Caroline Sinz(ová) hovorila s mladou ženou, ktorá jej povedala, že sa jednoducho bojí ísť von a aby sa vyhla útokom mohamedánov vo svojej štvrti, oblieka sa do voľných šiat a chodí bez mejkapu. Podľa slov Caroline Sinz(ovej) sa zdá, že ženy „boli z kaviarní a ulíc doslova a do písmena vymazané“. Caroline Sinz(ová) ďalej vysvetľuje, že ženy v týchto oblastiach skôr proti statusu quo protestovali, ale teraz sa už sa boja.

„Boja sa, pretože v mnohých mestách otvorene prehovorili, ale boli urážané a napádané…“ Takže si teraz dávajú pozor na to, čo hovoria a radšej mlčia, aby sa vyhli hrozbám a neboli pod nátlakom. Axelle Lemaire(ová), francúzska ministerka pre digitálne záležitosti, a vládna úradníčka, ktorá komentovala zábery, natočené skrytou kamerou, uviedla, že v dokumente je zaznamenaný =neakceptovateľný= a »nelegálny« prípad „diskriminácie žien“. Sama rýchlo dodala, že to nesúvisí s náboženstvom a dodala, že francúzska mohamedánska komunita by kvôli tomu nemala byť obviňovaná.

Toto nie je a ani nebolo o »slniečkároch«.

Pán superlatívny novinár a údajný =teológ= (že by urážka väčšiny našich teológov?) nechce (podobne ako mnohí slovenskí politici – napríklad dnes Mistrík + Čaputová + Chmelár) počuť o tom, že aj kvôli Merkelovej tu máme v EÚ odhadom 22 miliónov mohamedánov – ALE – nejde o skutočné náboženstvo, ktoré by bolo chránené „Deklaráciou ľudských práv a občianskych slobôd“, ALE ide o totalitnú ideológiu islam a jej šírenie proti záujmom pôvodných občanov Európy, ktorých sa nikto nič neopýtal, hoci ONI tvoria samotnú Európu!

Ak by mal niekto námietky, mal by si uvedomiť, že totalitná ideológia nacizmus, totalitná ideológia fašizmus, totalitná ideológia socializmus (chybne zamieňaná s komunizmom, ktorý ešte na Zemi nebol – ako to dobre vie aj kandidát na prezidenta pán František Mikloško) – nemajú šancu na všeobecnú zhovievavosť/ toleranciu – PREČO? – lebo tak spomínané totalitné ideológie, ale aj totalitná ideológia islam – nerešpektujú, neuznávajú, nechcú dodržiavať vyššie uvedenú =Deklaráciu= – odmietajú dodržať rovnako povinnosti a chcú iba „nadpráva“ či naše mlčanie a pasivitu… Buď recipročne oboje, alebo nič! Viete si predstaviť, že by sme my v rámci našich zákonov brali z nich iba to, čo nám vyhovuje a povinnosti či aktivitu by sme nechali na iných? To by bolo porušením PRAVIDIEL.

Pred začiatkom migračnej vlny bolo v EÚ asi 20 miliónov mohamedánov (t.j. vyznávačov totalitnej ideológie islam) – ako dôsledok bývalej antihumánnej koloniálnej politiky V.Británie, Francúzska, Talianska a iných, dnes je ich 22 miliónov a dačo. Tí, ktorí sem prišli zo Sýrie – väčšinovo z tých oblastí, odkiaľ sú tí, čo spôsobili občiansku vojnu a často aj aktívne alebo pasívne teroristi či ich spojenci (aktívni aj pasívni)… Rakovina politickej korektnosti, ktorá je nadužívaná – spôsobuje aj strach vyjadriť krutú/objektívnu realitu či pravdu – aby nás neobvinili, že sme nehumánni, aby nás neobvinili, že sme rasisti, aby nás neobvinili, že sme nenávistní a xenofóbni a všeličo obdobné – to je demagógia a klamstvo. Pravdu buď niektorí nepoznajú, alebo mnohí nevedia, ako ju obhájiť… A vezieme sa.

Ako je možné, že veľa inteligentných a vyspelých osobností či občanov – nechce alebo nevie prijať, že ak NIEKTO odmieta obojstranne rešpektovať a uplatňovať „Deklaráciu ľudských práv a občianskych slobôd“ pre všetkých (koho sa to týka a za rovnakých podmienok), tak ani nesmie byť pod ochranou spomínanej deklarácie?! Čo je na tom nezrozumiteľné? Čo je na tom ťažké?

Nikoho nezaujíma nezistiteľné množstvo naschvál zlikvidovaných osobných dokladov totožnosti (často pre ich vinu v oblasti konfliktov občianskej vojny, aby ich nikto nebral na zodpovednosť za viny aj škody, za ľudské životy a podobne), zneužívanie sociálnych výhod pobytu a množstvo ostatných záležitostí – a to už neriešime znásilnenia, teroristické útoky, schvaľovanie zločinov, špekulácie a podobne… Je toho príliš veľa.

Málokto vie pochopiť alebo konfrontovať BLUD totalitnej ideológie islam: »Žena v islame chodí zahalená preto, aby mužov neprovokovala k zmyselnej nečistote. Aby muži ženu prvoplánovo nevnímali iba ako objekt svojich zmyselných chúťok, ale aby v nej na základe absencie všetkej vonkajšej zmyselnosti boli nútení hľadať hodnoty vyššie. Hodnoty duše a ducha. Žena v islamskom svete chodí teda zahalená preto, aby chránila muža od zla a nízkosti, ale zároveň aby chránila od nízkosti zmyselných pohľadov aj samu seba.«

Rozpor s „Deklaráciou…“ ako z učebnice! – ale pozor! – to je tam u nich stáročná prax, ktorá vychádza z Koránu.

Ako človek, ktorý vyrastal v štáte s totalitnou ideológiou, skôr chápem jedinca vo svete totalitnej ideológie islam, kde od narodenia cez detstvo a dospievanie a aj cez dospelosť – stále naokolo všetci hovoria alebo píšu (či tvrdia v rozhlase a TV) furt dokola to isté a akýkoľvek odpor sa šialene trestá a odbojníci sa likvidujú… Okrem iného nám to prezradili konvertiti, ktorí ušli odtiaľ a tí sú vskutku naozaj v ohrození – ale nikto im nepomáha tak, ako by potrebovali.

Áno, zisťovanie faktov je vskutku namáhavejšie a pravda nie je iba to, čo je na oko zjavné…

A príčinu nájdete v prvej lži – v klamstve, ktoré považujete za pravdivé – že Bohu nemožno dôverovať, že na Božiu lásku niet spoľahnutie, že Božie prijatie je podmienečné, že konečný výsledok je tým neistý. Ak sa nemôžete spoľahnúť na Božiu lásku, na čiu lásku sa potom môžete spoľahnúť? Ak sa od vás odvráti Boh, keď sa nesprávate správne, neurobia to isté číri smrteľníci? A preto sa v takej chvíli zriekate svojej najvyššej lásky a vítate svoj najväčší strach. Lebo hneď ako poviete =Milujem ťa=, začnete sa obávať, či začujete rovnakú odpoveď. A ak ju začujete, okamžite dostanete strach, že práve nájdenú lásku stratíte. Tak sa všetka vaša činnosť stáva reakciou – obranou proti možnej strate – zatiaľ čo sa bránite, aby ste nestratili Boha.

Jn 3, 20-21: Veď každý, kto zle robí, nenávidí svetlo a nejde na svetlo, aby jeho skutky neboli odhalené. 21 Ale kto koná pravdu, ide na svetlo, aby bolo vidieť, že svoje skutky koná v Bohu. (Koniec citácie)

„Je na vás, aby ste ukázali, ako vám záleží na tom, aby bolo Slovensko právnym štátom. Je na vás, aby ste ukázali, že chcete, aby tie najťažšie spoločenské a právne otázky riešili skutočne tí najlepší z najlepších,“ vyhlásil kiskoidný znalec pozemkov. O morálke ani slovo. Nerozumie. A nikto ho neberie na zodpovednosť. Ani on sám seba – čím si škodí na svojej duši.

Nedá sa totiž slúžiť aj mamonu a aj Bohu („Boh je láska a kto zostáva v láske, ten zostáva v Bohu a Boh zostáva v ňom“)…

Ak sa potvrdí medializované »podozrenie«, že pán Ferko je Kiskov rodinný príslušník, potom ide v prípade jeho nominácie za veľvyslanca Austrálie o jasný nepotizmus od A. Kisku. Ale verte, že SME o tom písať nebudú a nechcú. Ani Denník N. Ani nikto z „liberálnej zóny“. To už odrazu nikoho nezaujíma, že protekčnému chlapcovi len pomáha mocný „ujo“ Andy, ktorý ho na veľvyslanca do Austrálie nominoval…

+

Ako vplýva Havran na masu ľudí? Niektorí ho napodobňujú – keď môže Havran, Keď môže Matovič, keď môže Andrej, keď môže Ďuriš atď usw., tak môžeme aj MY ostatní… (To je však riziko šírenia…)

Technická poznámka – z článku bol vyradený/vyhodený (11.02.2019 okolo pol deviatej večer) záverečný úryvok, lebo by to bolo možné vysvetľovať ako podpora hejtov podaktorých nenapraviteľných jedincov… (Autor ďakuje za pochopenie).

Autorská kritika autorke Balogovej

20.03.2019

Tak som si prečítal Váš komentár vo Vašich novinách a už tretí deň robí hanbu všetkým slovenským autorom, ktorí sa akokoľvek venujú – či už publicistike, esejistike, poviedkam a všeobecne viac »

Rozbitá mozaika. Mozaika reality alebo zdania reality?

19.03.2019

(naozaj Len úvahy!) Mozaika je obraz alebo ornament, ktorý je zložený z drobných kamienkov, prípadne z kúskov skla či keramiky. Mozaika býva pestrá. Mozaika býva z drobných častí. Ale môže viac »

Krajina, kde vyhráva klamstvo. Brilantné a sofistikované, ale klamstvo

19.03.2019

Politológ profesor Lance DeHaven-Smith vo svojej knihe »Konšpiračné teórie v Amerike« uvádza fakt, že tento pojem priniesla/vynašla a do širokého obehu spoločnosti zaviedla CIA, aby očiernila viac »

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

V Bazileji na ulici dobodali chlapca, podozrivou je 75 ročná žena

21.03.2019 22:35

Podľa údajov poskytnutých vyšetrovateľmi došlo k napadnutiu chlapca okolo 12.30 h na ulici, kadiaľ išiel zo školy domov.

dialnica R7, diaľnica, bajkalská,

Doprava v Bratislave sa ešte skomplikuje, NDS bude opravovať úseky na D1

21.03.2019 21:34

Pre opravy vozovky na viacerých mostoch a časti cesty bude najbližšie tri týždne od piatku do nedele čiastočne uzavretá diaľnica D1 v úseku Bratislava - Vajnory.

Väzenie, väzni

Turkménsky líder Berdymuchamedov udelil milosť vyše 2000 odsúdencom

21.03.2019 20:24

Amnestia podľa lídrových slov súvisela s perzským Novým rokom - Novrúzom.

NEWZEALAND-SHOOTOUT/TRUMP

Donald Trump: USA by mali uznať izraelskú zvrchovanosť nad Golanskými výšinami

21.03.2019 19:45

Šéf Bieleho domu zároveň zdôraznil, že toto územie má "kľúčový strategický a bezpečnostný význam pre štát Izrael, ako aj pre regionálnu stabilitu".

matthew1801

aj boh má humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 210848x
Priemerná čítanosť článkov: 2243x

Autor blogu

Kategórie