Založ si blog

Mia cara Beata, neberieš na vedomie objektívnu pravdu

Kdesi v obrovskom »koláči« Katechizmu katolíckej cirkvi sa spomína aj »závažný« hriech ignorovania objektívnej pravdy. Ale priveľmi sa o tom neroztrubuje. Svetské chápanie práva a spravodlivosti šepká čosi v tom zmysle, že neznalosť neospravedlňuje. Boh je milostivejší, On vie úplne presne, či niečo vieme alebo nevieme, či sme mohli alebo nemohli.

Mia cara Beata, neberieš na vedomie objektívnu pravdu, ale Ty si predsa vysoko inteligentná a skúsená, robíš svoju prácu už pomerne dlho.

Tak ako si mohla tvrdiť, že: „Propagandistické impérium Viktora Orbána už niekoľko dní pripravuje maďarského voliča na možnosť, že nevďačná Európa udrie do tváre svojho syna, ktorý chránil proti cudzím hordám jej hranice a hodnoty.“ ( ? )

Propaganda = ovplyvňovanie širokého okruhu ľudí určitými myšlienkami a názormi, ich oboznamovanie s opatreniami štátnych či vládnych orgánov… šírenie ideí a názorov s cieľom získať pre ne prívržencov. – – – Toto vyzerá neobvykle „prijateľne“ – pojem propaganda sme zvykli považovať za niečo negatívne, zlé, neželané. Takže obdobne ako cholesterol môže byť dobrý aj zlý, tak aj propaganda môže byť dobrá a aj zlá? Krv môže byť aj taká aj onaká a následne čokoľvek? Hmm, propagandu vymysleli »údajne« už dávne pozemské civilizácie spred 250 tisíc rokov. Najhoršie zneužitie propagandy bolo v časoch Hittlera, Stalina, Maoa, Castra a podobných diktátorov, lenže aj USA majú svoje povojnové vývojové štádiá propagandy a vraj sú v tom very good…

Mia cara Beata, podľa Tvojho myslenia je Orbán horší od Erdogana aj s Putinom dokopy! Fakt? Dáš ruku do ohňa?

„Nevďačná Európa udrie do tváre“? Európu tvoria všetci tí nemenovaní, ale aj tí všakovako menovaní, ľudia – jedinci, konkrétni tvorovia, živí ľudia. Tak to bolo aj za onoho Stalina, aj za Hittlera a mnohých ďalších! Ak by niekto mohol udrieť do tváre Orbána – tak skôr politici v štýle Junckera, Merkel, Macrona a podobne a tak ďalej.

Všetci tí, ktorí sa boja, že by mohli prísť o svoje skvele platené miesta, v tom sú aj všetci tí volení euro-poslancovia, ktorí prestanú byť poslancami po najbližších voľbách.

Mia cara Beata, uviedla si „chráni proti cudzím hordám hranice a hodnoty“ – a čo má byť? Krátky slovník slovenského jazyka prezrádza, že horda – banda. Skupina surovcov, nájazdných kočovníkov. ALE Orbán ľpie na tom, že ešte pred rokom 2015 platili v Európskej únii spoločné dohovory o udeľovaní azylu, že OSN prijalo „Deklaráciu ľudských práv a občianskych slobôd“ a IBA súčasná náchylnosť propagandisticky si prispôsobovať čo sa nám zachce, podľa želaní „mocných“ a pre kohosi ciele – KTOHOVIE, či nakoniec to nie je tak, že NIE väčšina má pravdu, ale hoci aj IBA jeden… Kde a kto ustanovil, že objektívnou pravdou je iba to, čo vyznáva väčšina? Nepáchne to azda po marx-leninizme? Po stalinizme? A po obdobných izmoch?

Orbán nie je hlupák, zrejme dobre vie, že príliš veľká sila a príliš mnoho „sprisahancov“ môže prevaliť aj akúkoľvek objektívnu pravdu. Utečenec je utečencom, keď… Ilegálny imigrant je, keď… Stačí si nájsť definíciu! Nie meniť „newspeak“…

Mia cara Beata, neberieš na vedomie objektívnu pravdu, ak tvrdíš: „Všetkými možnými kanálmi sa valili varovania o »Sorosovej správe«, ktorá má byť trestom za nekompromisný proti-utečenecký postoj Orbána.“

Pamätáš si, mia cara Beata, čo sa zistilo už po necelom roku od počiatku migračnej expanzie? Z jeden a pol milióna tej mega-masy bolo necelých 30 percent „pravých“ utečencov, ktorí by mohli mať „právo“ na azyl – ale – v prvej bezpečnej krajine, a nie v druhej, nie v tretej, nie vo vysnenom Nemecku… A prečo nehovoríme o Schwartzovi, ale klameme, že ešte aj štát Izrael sa dištancuje od tohto človeka? Prečo je okolo tohto človeka, ktorý takmer zlikvidoval niektoré ekonomiky Sveta (kvôli svojmu prospechu v špekulatívnych obchodoch) až tak veľa totálne protichodných tvrdení? Orbán nebojuje v základe proti utečencom, ktorí by boli v súlade so všetkými pravidlami – je axiomálne PROTI pre neskutočné popieranie pôvodných pravidiel a všakovakých dohovorov. Chaos sa komusi príliš dobre vypláca – o tom by mohli svedčiť všetky tie pašerácke gangy (mafie)…

Mia cara Beata, neberieš na vedomie objektívnu pravdu, ak vzletne poeticky zahmlievaš: „Pochopili, že ak sa nepostavia za demokratické a ľudské práva všetkých Maďarov, napríklad za právo na nezávislú kritickú tlač, za transparentné zaobchádzanie s daňami, ktoré platia, tak zásadne zlyhajú a dajú zelenú aj ďalším nádejným európskym autokratom.“

Má to znamenať, že „nezávislá kritická tlač“ je tá, o ktorej to povieš Ty alebo Tebe podobní? Je „nezávislá kritická tlač“ tá, ktorá bude nanovo definovať všetky relevantné pojmy? Je to ako v Orwellovi s ministerstvom pravdy? Nepáči sa nám tá „pravá“, tak si vyrobíme tie, ktoré nás (Vás) podporia? A tí, ktorí budú akokoľvek protestovať či nesúhlasiť – tých odstavíte, znefunkčníte, pozatvárate, umlčíte?

Jedným z cieľov multikulturalizmu je vytvorenie masovej „podtriedy“, zbavenej národných koreňov a národnej kultúry, a preto ľahko manipulovateľnej, neschopnej vzdorovať a bojovať. Preto aj napriek kríze a narastajúcej nespokojnosti obyvateľstva Európy sú elity v EÚ pripravené na to, čo vyzerá ako budúca kapitulácia pred mohamedánskymi imigrantmi (táto kapitulácia je prostriedkom na dosiahnutie iných cieľov), a to až do úplného zničenia európskej identity, viery, ba dokonca aj práva, na ktorom bol niekdajší »Západ« vždy postavený.

V roku 2016 vyzval nemecký minister financií Wolfgang Schäuble k vytvoreniu „nemeckého islamu“ (!). Ešte ďalej (pred približne 10 rokmi) šiel holandský minister spravodlivosti Piet Hein Donner. Povedal, že ak mohamedáni, až sa stanú väčšinou, budú chcieť zmeniť demokratickými prostriedkami zákony Holandska na šaríju, môžu to urobiť (!).

A je len otázkou času, kedy sa z mohamedánov stane v Európe väčšina – nanajvýš v priebehu 2 alebo 3 generácií. Koen Geens, minister spravodlivosti Belgicka (v tejto krajine je asi 700 000 mohamedánov, pričom marocká časť žije takmer v centre Bruselu), vyhlásil pri svojom vystúpení 25. apríla 2016 v Európskom parlamente, že mohamedáni čoskoro prečíslia Európanov: „Európa o tom ešte nevie, ale je to skutočnosť“. Avšak ďalej podobné konštatovania nejdú bez toho, aby sa osmelili položiť otázku: čo bude Potom?

Podobne Klobučník z „Alenky v ríši divov“ šepkajú európski vysoko postavení zriadenci čosi ako: „Oh, o tom nebudeme hovoriť.“ A to aj napriek tomu, že už v roku 1974 prezident Alžírskej republiky Houari Boumediene otvorene vysvetlil Európanom, čo bude ďalej a aký osud ich čaká: „Raz milióny ľudí opustia južnú pologuľu planéty Zem, aby sa vydali na Sever. Ale nie ako priatelia. Pretože tam vtrhnú, aby dobyli túto pologuľu svojimi deťmi. Zvíťazíme maternicami našich žien.“

Odvtedy uplynulo more času a k vonkajším migrantom z Ázie a Afriky sa pridali neprispôsobivé vnútroeurópske etniká z Albánska, Rumunska, Bulharska, situácia sa ďalej zhoršuje. Ako sa hovorí, kto nie je slepý, ten vidí. Ale Európania, masírovaní svojimi elitami EÚ, nechcú vidieť.

Jeden klasik povedal: „Hlúpy tučniak placho skrýva svoje tučné telo za útesom“.

Sergej Chelemendik sa k tomu už v roku 2003 vyjadril ostro, ale správne: „Naši vypasení európski bratia už všetko prespali! Tento záver som si opakoval mnohokrát, keď som sa prechádzal po hlavnom frankfurtskom bulvári nazvanom Zeil. Už zakončili svoje bytie v histórii, už neexistujú. Zatiaľ čo sedia vo svojich bankách a počítajú šuštiace papieriky, ich ulice už ovládli Albánci oneskorení zo stáročia starého jaskynného incestu a šťastní, že konečne môžu zriediť svoju príliš hustú krv. Naši vypasení európski priatelia sa obišli bez svojho Gorbačova a dokonca aj bez perestrojky. Babylonské zmätenie národov na uliciach ich miest začína. Pritom nechápu, čo sa stalo. Skutočne nechápu, že to nemá žiadne demokratické, alebo dokonca mierové riešenie.“

Mia cara Beata, neberieš na vedomie objektívnu pravdu – nie len Orbán vie to, čo povedal aj Douglas Murray: „Ak nemáte kontrolu nad svojimi hranicami, nemáte zmysluplné imigračné zákony a nemáte právo nepúšťať ľudí do vašej krajiny, tak vlastne žiadnu vlastnú krajinu nemáte.“

Tu ide doslova o samotnú existenciu. Ak je klamstvo vydávané za pravdu a pravda za klamstvo – to sa ťažko niečo môže zlepšiť…

Mia cara – Sociálne cudzoložstvo znamená predstieranie žitia, dýchania, konania všelijakých skutkov, prác, činov – kvôli všetkým, ba vediac, že tak to má byť, no v skutočnosti robiť tak vo svojom vlastnom záujme, využívajúc spoločnosť ako prostriedok na svoje vlastné sebecké ciele, namiesto slúženia jej – s cieľom blahobytu pre všetkých. Sociálne smilstvo znamená považovať spoločnosť za služobníka svojich vlastných potrieb, bez akéhokoľvek ohľadu na potreby členov spoločnosti.

Autorská kritika autorke Balogovej

20.03.2019

Tak som si prečítal Váš komentár vo Vašich novinách a už tretí deň robí hanbu všetkým slovenským autorom, ktorí sa akokoľvek venujú – či už publicistike, esejistike, poviedkam a všeobecne viac »

Rozbitá mozaika. Mozaika reality alebo zdania reality?

19.03.2019

(naozaj Len úvahy!) Mozaika je obraz alebo ornament, ktorý je zložený z drobných kamienkov, prípadne z kúskov skla či keramiky. Mozaika býva pestrá. Mozaika býva z drobných častí. Ale môže viac »

Krajina, kde vyhráva klamstvo. Brilantné a sofistikované, ale klamstvo

19.03.2019

Politológ profesor Lance DeHaven-Smith vo svojej knihe »Konšpiračné teórie v Amerike« uvádza fakt, že tento pojem priniesla/vynašla a do širokého obehu spoločnosti zaviedla CIA, aby očiernila viac »

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

V Bazileji na ulici dobodali chlapca, podozrivou je 75 ročná žena

21.03.2019 22:35

Podľa údajov poskytnutých vyšetrovateľmi došlo k napadnutiu chlapca okolo 12.30 h na ulici, kadiaľ išiel zo školy domov.

dialnica R7, diaľnica, bajkalská,

Doprava v Bratislave sa ešte skomplikuje, NDS bude opravovať úseky na D1

21.03.2019 21:34

Pre opravy vozovky na viacerých mostoch a časti cesty bude najbližšie tri týždne od piatku do nedele čiastočne uzavretá diaľnica D1 v úseku Bratislava - Vajnory.

Väzenie, väzni

Turkménsky líder Berdymuchamedov udelil milosť vyše 2000 odsúdencom

21.03.2019 20:24

Amnestia podľa lídrových slov súvisela s perzským Novým rokom - Novrúzom.

NEWZEALAND-SHOOTOUT/TRUMP

Donald Trump: USA by mali uznať izraelskú zvrchovanosť nad Golanskými výšinami

21.03.2019 19:45

Šéf Bieleho domu zároveň zdôraznil, že toto územie má "kľúčový strategický a bezpečnostný význam pre štát Izrael, ako aj pre regionálnu stabilitu".

matthew1801

aj boh má humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 210851x
Priemerná čítanosť článkov: 2243x

Autor blogu

Kategórie